UKRjizn.com
Image default
Державні святаСвята

Коли буде День будівельника в 2022 році?

У календарі святкових дат є багато професійних свят. Один з них присвячений такій важливій для життя і розвитку суспільства професії, як будівельник. Вона спрямована на творення, поліпшення умов проживання та розвитку мільйонів людей.

ЧЕртеж и каска строителя

Унікальність її для країни і підкреслена спеціальною датою в календарі-Днем будівельника. Знають про неї багато і, звичайно, перш за все, ті, чиє життя пов’язане зі створенням нового світу.

Коли буде День будівельника в 2022 році?

З самого заснування свята було прийнято рішення не фіксувати його дату, а відзначати кожну другу неділю серпня. Тому в 2022 р. в Росії будівельників вітатимуть з їх професійним днем 9 серпня.

Незважаючи на те, що свято має статус офіційного, перенесення вихідного на наступний за ним перший робочий день не здійснюється. У 2022 році День будівельника випадає на 9 серпня, неділя.

Строитель высотник кладек кирпич

Святкова дата була заснована ще в СРСР, а тому її продовжують відзначати в деяких державах, що утворилися після розпаду величезної держави. Не забувають його в Росії, Казахстані, Білорусії, Вірменії, Україні та Киргизстані.

Історія свята

Напівзруйнована Великою Вітчизняною війною Країна піднімалася з колін в кінці 40-х-початку 50-х рр. значна частина ресурсів прямувала на будівництво житлових будинків, будівель для заводів, фабрик, навчальних закладів та установ культури.

Для повноцінного життя зводилися гідроелектростанції, приборкувалися річки. Мільйони людей були задіяні на будівельних майданчиках Сибіру, Далекого Сходу, Союзних Республік. За дивно короткий час країна змогла відновитися і знайти новий вигляд.

Радянський період

Моральна необхідність віддати данину і шану нелегкій праці будівельників виникала давно, але, ймовірно, останньою краплею стало будівництво Жигулівської гідроелектростанції. Всього за п’ять років, з 1950 по 1955 рік робітники зуміли звести другу за потужністю ГЕС в Європі.

Поздравление с Днем строителя в 2020 году

Роботи проводилися в невпинному режимі в складних географічних і геологічних умовах. Відкриття станції відбулося в 1955 р., хоча останні роботи з установки обладнання були завершені в 1957 р.

Масштаб будівництва був настільки вражаючим, що на урочистий захід, присвячений запуску гідроелектростанції, приїхав керівник країни – Н. С. Хрущов. Він був захоплений будівництвом, силою людського духу, розумом і наполегливістю робітників.

На честь того, яку роботу щодня роблять будівельники, Хрущов прийняв рішення заснувати День присвячений будівельникам. Це свято повинне було показати, як важливий і цінний трудовий подвиг людей, які, не шкодуючи сил, віддавали себе роботі.

У вересні того ж року був випущений Указ, відповідно до якого був заснований “День будівельника”. Професійне свято передбачалося відзначати на щорічній основі. Працівники будівельної галузі зустріли урочисто 12 серпня 1956 р.

Всі заголовки газет рясніли словами привітання. Подія була названа символом турботи держави про людей, що займаються будівництвом.

Деякі пророкували йому статус всенародного торжества. Додатково закріпити святковий день покликаний був указ, підписаний 1 жовтня 1980р. У ньому були визначені і зафіксовані всі пам’ятні та святкові дати.

Сучасна Росія

В 2011 р. вже в сучасній Росії було оголошено, що День будівельника набуває статус державного свята. Сьогодні героями свята є більше п’яти мільйонів чоловік.

Саме стільки людей працює на благо суспільства в одній з найбільш мирних, творчих галузях промисловості. Значимість її для країни виражається в цифрах – внесок будівництва у ВВП РФ становить більше 5%.

Традиції та заходи

Відрізняється свято будівельника від інших, що відзначаються в Росії, тим, що зазвичай до цього дня приурочують здачу важливих для суспільства будівельних об’єктів. Так вже повелося, що до цієї дати намагаються завершити будівництво заводів, дитячих садків, лікарень, шкіл.

Обов’язковою частиною святкування є зустрічі з ветеранами галузі, нагородження медалями, грамотами, цінними подарунками працівників, які досягли успіхів, зуміли реалізувати плани, створили справжні шедеври. У багатьох організаціях будівельники отримують премії.

На цю дату проводяться концерти, а в парках, і на сценах будинків культури виступають артисти. Організовуються фотоекспозиції, покази кінострічок, присвячених галузі.

У ЗМІ публікуються результати будівництва, наводиться порівняння з минулими роками, озвучуються плани на майбутнє. Обов’язковою частиною святкових заходів є організація тематичних конференцій, лекцій.

Проводяться спеціалізовані виставки, присвячені будівництву, матеріалам, техніці, новим технологіям. Але не тільки заходами, мітингами і гуляннями відоме це свято.

За радянських часів до цього дня була приурочена традиція щорічно випускати тематичні марки, присвячені важливим будівництвам, які проводилися в різних куточках країни.

День будівельника сьогодні відзначають тисячі росіян. До нього причетні не тільки ті, хто своїми руками викладає цеглу, заливає бетон або зводить будівлі. Свято є професійним для архітекторів, фінансистів, бухгалтерів, керівників всіх зайнятих у забезпеченні складного, але благородної справи будівництва.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.