UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День бухгалтера в 2022 році?

Кому-то день бухгалтера здається святом, заснованим на честь однієї з найбільш нудних професій на світі. Однак професіонали своєї справи так не думають. Багато з них вважають свою справу поезією цифр.

Бухгалтера во время работы

Всі числа, використовувані в розрахунках, повинні точно сходитися, вибудовуватися в особливий логічний ряд, що дозволяє уникнути шахрайства, фінансових втрат, злочинів. Саме останнє обумовлює особливу важливість роботи, необхідність поваги до професії.

Коли буде День бухгалтера в 2022 році?

 Дата свята, присвяченого бухгалтерам, не змінюється, кожен рік-це 10 листопада. Але, ймовірно, за день до неї, в тісному робочому колі вони зберуться за святковим столом, отримуватимуть подарунки від колег, фахівців інших відділів, керівників, партнерів. Державним святом він не вважається, тому перенесення вихідного дня на перший робочий не буде.

У 2022 році День бухгалтера відзначатимуть в Україні в суботу, 10 листопада. Святкова дата обрана невипадково. Вона відповідає числу підписання указу «Про бухгалтерський облік».

Законодавчий акт був ратифікований Борисом Єльциним в 1996 Р. на минулому в 2002 Р. З’їзді бухгалтерів обговорювалося питання введення професійного торжества. Рішення заснувати його було прийнято, однак, офіційно він так і не був закріплений. Повторно питання обговорювалося в 2014-му році, але і тоді рішення повисло в повітрі.

Поздравления с Днем Бухгалтера

Незважаючи на те, що свято з’явилося тільки в 2002 р., історія професії сягає в далеке минуле. Слово «бухгалтер» в російський словник ввів Петро I. У перекладі з німецької воно означає «рахівник». Але і до цього на Русі були люди, які здійснюють операції, пов’язані з рахунком. Використовувалися камінчики, зарубки на гілках, кістках.

Святкування в регіонах

Відсутність торжества в офіційному календарі призвело до того, що в регіонах День, присвячений фахівцям бухгалтерського обліку, святкується в різні дати, причому найчастіше в листопаді:

 • У Волгограді рахівників вшановують 1 листопада.
 • В Красноярському краї – 12-го числа.
 • Ще через три дні – в Санкт-Петербурзі, в 16-го листопада – в Москві.
 • У двох регіонах числа – плаваючі.

У Республіці Татарстан це вже кілька років поспіль остання Листопадова п’ятниця, тобто в 2022 р свято зустрінуть 27-го числа. У Краснодарському краї вітати професіоналів будуть 6 грудня, в перший недільний день грудня.

Обов’язковою традицією професійного свята стало не тільки застілля, а й подарунки. Прекрасним жінкам дарують:

 • Букети.
 • Листівки.
 • Солодкі презенти.

Чоловікам дарують:

 • Алкогольні напої.
 • Пам’ятні сувеніри.
 • Популярні канцелярські товари.
 • Щоденники.
 • Ручки.
 • Калькулятори.
 • Флешки.

Цікавим подарунком може бути смарт-годинник, Підігрівачі, що підключаються до портів USB, Масажери, солодощі, упаковані в оригінальну обкладинку, підставки для автомобіля у вигляді красивих, смішних тварин.

Бухгалтер считает на калькуляторе

День головбуха

Деяку плутанину у визначення святкових дат додає ще один день, пов’язаний з цією професією. Це День головного бухгалтера, і відзначають його в Україні в квітні – 10-го числа.

У 2022 році головбухи всіх організацій прийматимуть вітання у вівторок. Урочистості також не є державним, а тому працювати доведеться всім, як в будь-який інший день. Походження дати святкування пов’язане з днем, коли вперше вийшло видання “Головбух”.

Сталося це в 1994 році. Традиції святкування пов’язані з проведенням професійних семінарів, курсів, спрямовані на підвищення рівня кваліфікації. Організовуються конкурси, вікторини, в тому числі журналом «Головбух». Керівники підприємств вручають дипломи, часом виписують премії.

Міжнародний день

Професія бухгалтера вважається настільки важливою, що день, присвячений людям, які спеціалізуються на розрахунках, відзначають і на міжнародному рівні.

International Accounting Day або міжнародне свято бухгалтера відзначається теж в листопаді, але тільки 10-го числа. З цією датою пов’язане видання в 1494 р. книжки ” Все про арифметику, геометрію і пропорцію». Її автором був Венеціанський вчений, викладач Луки Пачіолі.

С Днем Бухгалтера

Книга являє собою звід знань про математику, які використовувалися в середньовіччі. Цілий розділ був присвячений рахівництву. Він так і називався – «Про рахунки та інші записи».

Користь цього розділу була безсумнівною, бо книга швидко стала популярною у Венеції, де в той час була поширена торгівля. Луки Пачіолі отримав звання батька бухгалтерії, а деякі принципи, їм описані, застосовуються до цих пір.

В 2022 році в усьому світі вшановувати рахівників будуть у вівторок. Сьогодні до професії часто відносять аудиторів, фахівців з податків, фінансистів, головбухів.

Цікаво, що слово “бухгалтер” з’явилося в 1498 р., його ввів в ужиток Максиміліан I, імператор Священної Римської імперії. Свідоцтва про перших рахунках відводять в давню Індію і імперію інків. У останніх були кипукамайоки, які створили подвійний запис, що використовується досі.

Свято в країнах СНД

Професійний бухгалтерський свято відзначається в деяких країнах СНД, причому тут він закріплений на державному рівні і вважається урочистим, правда, робочим днем. Наприклад:

 1. В Киргизстані його відзначають 3 квітня.
 2. В Молдові – на наступний день.
 3. Казахстан вітає рахівників у листопаді, 6-го числа.
 4. А Україна – 16 липня.
 5. Вшанування професійних бухгалтерів Узбекистану проводиться 9 грудня.

У багатьох містах і областях Україні відзначається День бухгалтера, причому дата святкування варіюється від регіону до регіону.

Професійне свято є також і у головбухів. Винуватцям торжества дарують подарунки, для них організовуються семінари, круглі столи, конкурси.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.