UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День донора в 2022 році?

Серед велику кількість різноманітних свят в російському списку урочистостей виділяють і день донора, основою для проведення якого послужило конкретне історична подія.

Плакат Сдай кровь - спаси жизнь

Яке саме, стане ясно в міру розкриття питання. А коли ж проводяться урочисті заходи з цієї Важному приводу?

Коли буде День донора в 2022 році?

Святкування проводиться на двох різних рівнях, тому приймають поздоровлення все почесні донори двічі. У 2022 році День донора в Росії буде відзначатися двічі: 20 квітня (національний) і 14 червня (міжнародний день). Спочатку з 2005 року всіма країнами відзначалося свято міжнародного формату, рішення про прийняття якого було прийнято ВООЗ.

Когда день донора в РФ?

Приводом для започаткування цього святкового дня, з’явився успішний досвід проведення гемотрансфузії, зафіксовані світовим медичним співтовариством.

День для Святкування вибрали НЕ випадково, і випав він на 14 червня. Саме тоді народився Ландштейнер. Друге свято з даної тематики відзначається 20 квітня, що збігається за датою з подіями 1832 року.

У цей день російські медики вперше вчинила успішне переливання крові. На подібний ризик змушене було піти А. Вольф, який працював гінекологом. Породіль вмирала від потужної кров’яної втрати, і було потрібно вжити термінових заходів. Взяв в якості донора чоловіка пацієнтки, лікар благополучно провів переливання, хоча і діяв наосліп.

Плакат о спасении жизни

Трохи фактів про донорство

Коли мова заходить про донорство, всі бачать себе передачу крові від однієї людини до іншої. Людський організм вважався священним ще в Стародавній Греції, коли до Дня донора було ще далеко, і в будь-якому медичному трактаті відводилося місце для розділу в кровопускання. Її називали найважливішою речовиною для живого організму.

Стародавні вчені надавали крові містичне значення, і связивали переливання з передачею частки душі. Тому, бажаючи передати силу від одного до другого греки проводили дану процедуру досить часто.

Кто может стать донором?

Що й казати, коли справа стосувалася війни! В результаті будь-яких боїв бійці отримували поранення, супроводжувані кривавим втратами. Медики, які практикують в Стародавньому світі, розуміли, наскільки важливо заповнити цю нестачу, і тому почали робити спроби щодо її відновлення. Саме тоді були здійснені перші кроки в потрібному напрямку.

Поява груп крові

Лікарі тих далеких часів володіли надто мізерними знаннями, та й боялися зашкодити пацієнтам. За великим рахунком, початок епохи сміливих експериментів можна порівняти з «російською рулеткою».

Противопоказания к донорству

Гемотрансфузія вдавалася по чистій випадковості, і лише після багатьох століть проб і помилок вдалося отримати стабільний результат. З народженням Карла Ландштейнера в людства з’явився шанс на оздоровлення. У невеликому містечку поряд з Віднем з’явився на світ людина, покликані зробити прорив в медицині, і подарувати людям Неординарні свято.

З 1900 року він приступив до вивчення питань, пов’язаних з кров’ю. З його легкої руки виникло поняття груп крові, і з того періоду їх виділив 4 категорії.

І тепер переливання не рахується інноваційної процедурою, вона увійшла в буденність. Завдяки австрійського вченого з’явиться через роки День донора, справжнє свято для всіх людей на планеті.

Памятка донора

Значення слова

До речі, в перекладі з латинської Доно – дарую, тобто віддаю частину себе. Але ось прямого механізму перекачування цінної рідини довелося відмовитися через ризик передати інфекцію.

Щоб знищити ймовірність зараження, всі біологічні матеріали заготовляють заздалегідь, і лише потім вводять пацієнтові. Такий спосіб з’явився максимально безпечним.

Та й ставлення до донорам, для яких учреділи даний святковий День, відносяться з небувалим повагою. За багаторазову здачу крові, понад 40 разів, громадянину присвоюється звання «почесний», що дає право на отримання спеціальної нагороди, і Деяких пільг. Донорська база, особливо, у великих містах, є основою роботи медичних установ.

Заходи в Росії

Необхідність поповнення кров’яних запасів диктує заклики до громадян РФ здавати більше біологічних матеріалів.

Подготовка к донации

Як бонус людям предоставляеться безкоштовне обстеження, щоб дізнатися про можливі проблеми зі здоров’ям. Кров дозволено брати виключно в здорових людей, а не хворих на туберкульоз хронічним хвороби, не мають інфекційні захворювання.

Щоб свято пройшло без нарікань, все приготування ведуться особливо ретельно, і День Донора проводять при великому увагу влади. Після взяття крові кожному, хто віддав свою кров виписується талон, що дає право на безкоштовний обід. ЗМІ НЕ дрімає, і з готовністю демонструє в свято жителям цікаві Сюжети про почесних донорів.

На честь цієї події по телебаченню транслюються передачі і документальні фільми, присвячені медичної темі.

Привітання зі святом

Слід зазначити, що День донора просто не може обійтися без святкових поздоровлень і урочистих заходів. Всіх донорів в Росії в це свято поспішають привітати рідні та колеги, по телевізору звучать приємні слова. З вдячністю виступає міністр охорони здоров’я, який бажає міцного здоров’я і благополуччя.

Цей святковий день – данина поваги всім громадянам, готовим ділитися своєю кров’ю з усіма нужденними. У цих людей, званих донорами, воістину добре і щедре серце, відкрите для гуманізму. Тому дуже здорово, що для таких добрих громадян заснували окреме свято.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.