UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде день матері в 2022 році в Україні?

Для кожної людини найважливіша людина – це його мама. Саме її образ супроводжує всіх з самого дитинства, допомагає у вирішенні проблем, життєвих труднощів. Мама – єдине надійне пристановище, їй можна розповісти про біди, порадитися. Материнська любов з давніх часів оспівувалася в піснях, художніх творах.

день матері

Тому не дивно, що в багатьох країнах, в тому числі і в Україні, відзначають День матері. Всі діти, з самого маленького віку, в цей день вітають своїх матерів, дякують їм за виявлену любов, турботу. У кожній окремо взятій державі це свято відзначають по-різному. Тому найпопулярніше питання – коли буде День матері в 2022 році в Україні?

Коли відзначають День матері в Україні?

В Україні, крім Восьмого березня, коли вітають усіх жінок, є ще День матері – найбільш зворушливий, наповнений любов’ю, вдячністю за подароване життя, турботу, виховання день. Традиція святкування прийшла через зарубіжних країн. Дата свята в різних країнах різна. У Радянському Союзі це торжество було заборонено. Відновив святкування другої Президент незалежної України Леонід Кучма. Під час свого уряду глава держави підписав спеціальний указ, де вказано: дата Дня матері в Україні призначається на кожну другу неділю травня. Вихідних в це день не передбачено, просто у вихідний вся сім’я збирається разом біля своїх матерів, проводять з ними час.

Всіх українців хвилює питання, коли буде День матері 2022 року, число. Відповідь проста: друга неділя місяця.

Трохи з історії свята

Вперше про введення традиції Дня матері згадувалося ще в 1872 році в Америці. У цей період знаменита в той час активістка Джулія Ворд виступала за об’єднання жінок-матерів з метою боротися за мир. Вона входила на мітинги, протести, але її прохання були проігноровані. На час ця ідея забулася.

День матери

Знову про введення знаменної дати заговорили в двадцятому столітті. Жінка на ім’я Анна Джарвіс розпочала писати листи в усі державні установи, шукати підтримки в знаменитих людей Америки з метою ввести свято Дня матері, в честь її найближчого, рідну людину.

Мама Анни, Мері Джарвіс, була однією з найбільш активісток Америки. Вона все життя допомагала хворим в медичних установах, боролася за розвитку медичних будівель. Жінка померла, будучи в досить молодому віці. Щоб все люди пам’ятали про матір, її доброті, Анна хотіла ввести День матері, щоб всі могли привітати своїх рідних, коханих жінок, подякувати їм, піднести невеликий приємний презент.

Після декількох листів її прохання почули. У 1910 році Вірджинія зробила свято державним, в 1914 році вурду Вільсоном був підписаний відповідний документ в США, восьмого травня чотирнадцятого року це свято було вперше відзначено. Пізніше ініціативу святкування перейняли восімдес’ят держав.

В Україні ця традиція, ініціатором якої виступили українки, які проживають в Канаді, прийшла тільки в 1928 році. Через рік, у двадцять дев’ятому, Львів, єдиний з українських міст, почав приділяти увагу цього дня. Тридцятого й дев’ятого влада Радянського Союзу заборонила будь-які згадки про це свято. Ситуацію врятував другий Президент України Леонід Кучма, який в 1999 році підписав документ про святкування в травні місяці, у другу неділю.
З тих пір, як Україна увійшла до Євросоюзу, країна почала переймати традиції Європи. Тому свято День матері в 2022 році в Україні буде мати більше значення, ніж зараз.

Традиції різних країн

Коли і як буде відзначатися день матері 2022 року, залежить від національності, народних традицій. У кожній країні свято відзначається по-різному.

У Великобританії це свято до поширення християнства називався «Материнським неділею». Пізніше назвою змінилося на «Матір Церкви». У цей день спочатку все ходять до церкви, після чого дякують своїм мамам за турботу, любов. Прислузі жіночої статі, яка працює в державних установах, приватних, багатих будинках, дозволялося в цей день не працювати.

Італійцям дуже важливо показати, як вони цінують жінок, дали їм життя. У День вшанування матерів вони дарують квіти, подарунки «для душі» (дрібнички, які коштують недорого, для мам вони значать більше дорогих речей).

У Німеччині ще до введення свята в ужиток, щороку виділявся день для вшанування батьків. Жителі країни не несуть подарунки матерям, для них важливо вшанувати сім’ю увагою.

У Китаї купують багато сувенірів, які довго зберігаються. Для них це вважається символом любові, так китайці вітають своїх матерів.
США – перша країна, де це торжество було введено завдяки старанням Анни Джарвіс. Це вважається державним, одним з найважливіших дат країни.

я люблю тебя, мама

В Україні всі діти, від самого маленького, до старшого віку, шанують своїх батьків словами подяки, подарунками, квітами. Неділю, на яке випадає знаменна дата, вся сім’я проводить разом. Українці проводять весь час зі своїми батьками, згадують дитячі роки, переглядають фотоальбоми. Якого числа День матері в 2022 році в Україні – 8 травня.

Як відсвяткувати, що подарувати?

День матері – час сюрпризів жінкам від своїх дітей. Бажають порадувати самого близької людини дуже часто задаються питанням: що подарувати? Залежно від віку дитини, презент може бути різним: від кухонного набору до дитячої вироби.

Список найпопулярніших подарунків матерям виглядає так:

  • квіти;
  • підробки;
  • шоколад;
  • аксесуари, елементи одягу;
  • кухонне приладдя;
  • косметичні засоби;
  • прикраси;
  • квитки;
  • сувеніри.

Квіти – найпростіший, в той же час приємний презент на будь-яке свято. Деякі, довго не думаючи, купують найулюбленіший вид квітів для своєї мами. Також можна пофантазувати, створити квіткову, оригінальну композицію.

Діти, які навчаються в школі, ходять в дитячий сад, люблять радувати мам невеликими підробками, листівками, які вони самостійно склеюють, підписують. Після таких подарунків жінки не тільки радіють сюрпризу, але і відчувають гордість за своїх малюків.

Навіть дорослі іноді люблять відчувати себе дітьми, деякі навіть в зрілому віці не відмовляться від солодкого у вигляді красивого, смачного десерту.

Кожна жінка любить обновки. Тому діти, знаючи розміри своїх мам, дарують кардигани, модні кофтинки, модні аксесуари, що доповнюють образ.

Люди старшого віку люблять практичність, тому подарунки дарують корисні для кожної господині: кухонні прилади, посуд, техніку.

Косметика, ювелірні вироби – найпопулярніші подарунки жінкам на всі свята. Є навіть прикраси із зображенням дитини, дитячої долоні, матері з дитиною.

Квиток в театр, кіно, путівка – спосіб провести з мамою час, дати їй можливість розвіятися, відпочити.

подарки маме

Є спеціальні сувеніри у вигляді янголятка, жінки з дитиною на руках. Подібні презенти дарують на пам’ять, вони довго зберігаються, нагадуючи матерям про улюбленому дитині.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.