UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День обіймів в 2022 році?

Людям, які люблять один одного, можливо, і не потрібен день обіймів. Любов зігріває їх в будь-який момент часу, народжує бажання відчути тепло, радість від дотиків. Але незалежно від почуттів і наявності пари буває так приємно усвідомлювати, що є дата, коли можна обіймати друзів, а часом і незнайомців тільки тому, що є свято обнімашек.

Два обнимающихся солнышка

Коли буде День обіймів в 2022 році?

Останнім часом все більше людей відзначають дату, присвячену обіймами. Радіють святу в багатьох країнах світу, але тільки в США він має офіційний статус.

У цій країні, щороку, вранці 21 січня люди відзначають національне свято обіймів. Ця дата виявилася настільки потрібною, що поступово і в інших країнах в цей січневий день, люди почали обніматися. У 2022 році День обіймів випадає на вівторок, 21 січня.

У святковому календарі є ще один день, коли прийнято обніматися-міжнародний. Його відзначають щороку 4 грудня, в 2022 році він пройде в п’ятницю. Втім, в календарях різних культур є свої неофіційні дні. Наприклад, в Японії його відзначають 9 серпня.

Трохи історії

Найчастіше люди згадують про два свята, присвячені обіймами, – Національному, родом із США, і міжнародному, що прийшов із Західної Європи.

Двое людей обнимаются

Вважається, що Міжнародний день зародився в 70-х РР. Молодий чоловік на ім’я Хуан прилетів в аеропорт австралійського міста Сідней, де залишився на самоті. Він взяв ватман, написав всього два слова « “обійми безкоштовно”.

Спочатку його вчинок викликав подив, але потім все більше і більше людей підходили обніматися. За іншою версією, до Хуана підійшла тільки одна дівчина. В її житті був важкий період, і вона потребувала підтримки.

Як б то ні було, до акції Хуана приєдналися австралійські студенти, за ними – європейські та американські.

На хвилі течії «обнімашек» в США в 1986 р. виник Національний день обіймів. Поява його в цій країні зобов’язана учням медичного та психологічного факультетів. У січні, 21 числа, вони дарували свої обіймання проходять повз людей, вірячи, що так не діляться своєю радістю і добрими емоціями.

У Росії про святі дізналися в 90-х рр. минулого століття, коли західноєвропейська і американська культура почала проникати на раніше закриті території тепер уже колишнього СРСР.

В даний час обидва свята відзначаються переважно у великих містах, але поступово про них дізнаються і в невеликих містечках і селах. Популярні вони здебільшого серед молоді.

Традиції святкування

Напевно, День обіймів – єдиний святковий день у році, коли потрібна лише одна традиція – обніматися.

Обнимающиеся девочки

Для цього не потрібно витрачати гроші, організовувати щось спеціальне. Ніжне, міцне, дружнє, пристрасне обійми наповнить свято глибиною почуттів, упевненістю в собі, добром.

Втім, і це свято поступово обростає традиціями, повір’ями. Молодь щороку влаштовує флеш-моби. В одному з них обов’язково повторюється вчинок Хуана. Молоді люди на великому аркуші паперу пишуть, що дарують свої обійми всім, кому вони потрібні.

Обійматися можна вдома, на вулиці, з коханими і незнайомими людьми. Втім, є кілька принципів, яким обов’язково необхідно слідувати:

  • Обіймати потрібно від чистого серця.
  • Тільки так інша людина випробує добро і любов.
  • Якщо той, кого обіймають, відчуває дискомфорт, дотик нудно припинити.
  • Не варто ображатися на ту людину, яка раптом вирішила вас обійняти. Забороняти своєму близькому торкатися до інших людей не слід.

Цікаві факти

Про обійми не дарма саме студенти психологічного факультету стали одними з ініціаторів появи Дня, коли всі дарують один одному обійми. Деякі вчені називають цю дію еліксиром життя. Достеменно відомо, що прості ніжні дотики сприятливо впливають на організм: сприяють поліпшенню самопочуття.

За свідченнями дослідників, при дотику збільшується синтез окситоцину. Іноді це біологічно активна речовина називають гормоном довіри.

Він допомагає:

  • Відчути спокій, задоволення.
  • Зменшує тривоги і страхи.
  • Допомагають стабілізувати тиск.
  • При дотику відбувається активізація телець Пачіно, які впливають на блукаючий нерв.
  • Зменшують інтенсивність фобій.
  • Запобігають появі захворювань серця.

Якщо людина ділиться з ким-небудь своїми переживаннями, але при цьому не відчуває дотику, серцевий ритм збільшується.

Сприяють збереженню близьких відносин в сім’ї, як між чоловіком і дружиною, так і між батьками і дітьми. Роблять позитивний вплив на розвиток дітей. Зазначено, що дитина виростає сильнішою та інтелектуально розвиненою, якщо вдома її часто обіймали. Допомагають зменшити стрес.

Дотики зменшують концентрацію кортизолу, що веде до відновлення спокою.

Обійми — покращують імунітет, сприяють збільшенню вмісту гемоглобіну, благотворно впливають на центральну нервову систему.

Добре, що придумали День обіймів, але ніжність, увагу, дотик один до одного потрібні і в звичайні дні. Тому найкраще відзначати це свято кожен день.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.