UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День подяки в 2022 році?

Подяка – почуття, яке відчувають люди, що отримали допомогу або підтримку. Здорово, що таким позитивним емоціям присвячений окремий свято, що має свої унікальні звичаї і традиції. Він так і називається – День подяки, як символ відповідної реакції на доброту і тепло.

Нарисованная индейка и тыква

Відзначати цю урочисту подію прийнято виключно в Канаді і США, при цьому, американські громадяни мають підвищену емоційність.

Американці настільки обожнюють сімейні посиденьки, що всі сцени, що показуються в голлівудських фільмах, є повною правдою.

Коли буде День подяки в 2022 році?

Між канадськими та американськими датами торжества існує значна різниця. Вимовляють хвалебні промови в Америці в останній листопадовий четвер, тоді як канадці вшановують свято в 2-ой понеділок жовтня.

Традиционны угощения в День Благодарния

У 2022 році, День подяки відзначатиметься в Канаді – 12 жовтня (понеділок), а в США – 26 листопада (четвер).

Бути вдячним за щось – дуже хороший стан, що показує, наскільки людина близька до Бога. Адже, якби першим переселенцям не пощастило вижити чудесним чином, Північ Америки міг досі залишитися погано заселеним.

У вузькому сімейному колі, вимовляючи молитви, нарізаючи запечену індичку, американці і канадці будуть в 2022 р відзначати День подяки.

Історія свята

Особлива любов громадян до Дня подяки має прямий зв’язок з важливими історичними подіями. Справа в тому, що в 1620 році, 21 листопада, до американських берегів причалили кораблі з першими переселенцями з Англії.

Приготовленная индейка

Флагманський судно називалося «Мейфлауер», і його пасажири планували знайти щастя на чужому континенті. Оскільки прибуття людей довелося на останні осінні дні, майже відразу після висадки їм довелося зіткнутися з настанням зими.

Велика частина нещасних англійців, що склало понад 100 осіб, просто не змогли впоратися з лютими холодами.

До торжества подяки вони не змогли дожити, оскільки трагічно замерзли. Свято пройшло в наступному році без них, адже їжі не було, а холоду забирали життя десятками. Але зимова холоднеча не могла тривати вічно, настала і довгоочікувана відлига. Ті, кому пощастило вижити, вдалося заснувати Плімутську колонію.

З неї почалося масове заселення Північної Америки, що дозволило переселенцям знайти спільну мову з індіанцями. Саме корінні жителі, вони ж «червонолиці», допомогли «блідолицих» вижити.

Індійські умільці показали новим співгромадянам правила обробки американських земельних угідь, навчили, як вирощувати місцеві аграрні культури. Як результат, вже через рік пілігрими змогли зібрати багатий урожай, який приніс справжнє свято.

На той момент пост губернатора займав Вільям Бредфорд, який виступив з ініціативою віддячити Господу за народне порятунок від голоду. І ось в 1621 році, рівно через 12 місяців після прибуття в чужі краї, колоністи відсвяткували перший День подяки.

На честь торжества був влаштований колосальний бенкет, куди запросили і більше сотні індіанців. Але протягом півтора століття за торжеством встановився тільки не офіційний статус, і його відзначали безсистемно. Він став державним святом лише в 1789 році, оскільки саме в 18 столітті сформувалися США.

Джордж Вашингтон підписав відповідний Указ, і закріпив за торжеством офіційний статус, і призначити 26 листопада його фіксованою датою.

Традиції святкування

Підносити хвалу і подяки прийнято в родинному колі, запрошуючи до святкової вечері лише найближчих друзів. Місцем проведення застілля завжди є будинок, що належить самим дорослим представникам сімейства.

На свято подяки на столі обов’язково повинні стояти класичні страви: індичка, гарбузовий пиріг і солодка картопля. Історики вважають, саме ці ласощі радували перших переселенців у витоків торжества. Традиційним напоєм прийнято вважати яблучний сидр.

Перед початком урочистої трапези всім членам сім’ї належить прочитати спільну молитву, хто виноситься хвали Господу за хліб насущний. Ще одна важлива традиція – «помилування» індички, що проводиться на галявині поряд з Білим домом. Президент і його заступник стоять перед публікою, і урочисто зачитують указ про помилування птиці. Після прочитання індичку віддають в зоопарк.

Традиция помилования индейки

До настання Дня Подяки прийнято робити добрі вчинки:

  • Роздавати безкоштовні обіди бідним.
  • Дарувати всім, хто потребує відчуття дружньої участі.
  • Нерідко тарілки з частуваннями роздає глава держави.
  • Не менш традиційним є і парад, проведений універмагом «Мейсіс».

Костюмована хода проходить в Нью-Йорку, беручи старт в Центральному парку, і фінішуємо на 34-й вулиці. Крім цього, четвертий листопадовий понеділок – час святкового футбольного матчу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.