У всі часи люди торгували між собою, і виникла необхідність в таких фахівцях, як продавці. Вони здійснювали діалог з покупцями, відпускали товар, в загальному, торгували.

Але лише в сучасності заснували таке свято, як День торгівлі. Його відзначають не тільки жителі Росії, але і представники інших національностей.
Коли буде День працівника торгівлі в 2022 році?
Це свято не має зафіксованої дати в Росії, його відзначають щороку по плаваючим графіком. Незмінним залишається завжди місяць торжества – липень.
Що стосується 2022 року, то в цей період День працівника торгівлі припадає на 25 липня (субота). Як годиться, заходи пройдуть в четверту липневу суботу. Актуальним свято було і залишається для республік колишнього СРСР: Молдови, Азербайджану, України, Вірменії та Казахстану. У цих державах торжество збереглося не тільки в святковому календарі, йому присвоєно державний статус.

Зміни торкнулися лише в питанні дати. Наприклад, українці і білоруси в 2022 році святкуватимуть День торгівлі останнім липневе неділю.
Трохи історії
Будь-яке цивілізоване царство і князівство в стародавні століття не мислило своєї економічної і соціальної політики без успішної торгівлі.
Завжди були купці, готові реалізовувати свій товар, і незабаром торгова професія стала однією з найбільш затребуваних. До установи свята було ще далеко, але прихід ринкових відносин змінив положення торговців.

У Старому Світі торгувати стало не просто вигідно, а ще й престижно. Правда, до занять середньовічним бізнесом допускалися виключно чоловіки. Але з приходом нової ери рівності статей освоювати професію продавців почали і жінки.
Історія затвердження Дня працівника торгівлі в нашій країні, має витоки ще починаючи з 1966 року. Саме тоді в СРСР Верховна президія затвердила Указ, присвячений всім представникам торгової професії.
Офіційна дата свята була призначена на останній липневе неділю. Сама назва «День торгівлі» затвердили в 1988, призначивши урочистим днем третій березневе неділю. Після розвалу Союзу, коли утворилася РФ, актуальність свята не знизилася, навпаки, вона отримала більш високий статус. Президент підписав указ, який зафіксував у календарі нове святкову подію.
Особливості професії
Щодня, а хтось і по кілька разів на день, росіяни відвідують торгові мережі, магазини і різні кіоски. Але з зворотним боком професії продавця знаком лише малий відсоток населення. А адже торгувати – непросте завдання, і даний святковий день – лише мале визнання людського героїзму.
Сфера торгівлі являє собою великий штат фахівців: касири, менеджери, торгові представники, маркшейдери, мерчендайзери і багато інших.
Вони проводять приймання товару, його перевірку, та інші маніпуляції. Дорога в професію бере старт в профільних училищах або ВНЗ, звідки виходять дипломовані фахівці.
У будь-якому магазині необхідні експерти та консультанти, що надають повну інформацію про продукцію. Щоб стати відмінним знавцем, і відзначати День торгівлі, потрібно отримати безліч корисних знань, володіти навичками психолога в спілкуванні з оточуючими.
Комунікативність – ключове якість, необхідне всім працівникам торгівлі.
Ідеальний торговий фахівець – працівник сумлінну, відповідальний, організований і креативний. Від діяльності торговців залежить благополуччя компанії, прибуток підприємства, оборот товарів. Свято ніколи не втратить важливості, оскільки потреба в грамотних продавців не зникне ніколи.
Праця цих працівників важко переоцінити, адже від їх старанності залежить, наскільки добре будуть укомплектовані полки в магазинах, і який сервіс отримають покупці.
Традиції святкування в Росії
Свято має ряд особливостей, і щорічно прийнято дотримуватися важливі традиції.Найчастіше, День торгівлі відзначають разом з близькими, у вузькому сімейному колі. Традиційно накриваються святкові столи, а на підприємствах проводять вітальні заходи. Винуватцям торжества підносять подарунки, виписують грошові премії, вручають цінні грамоти.
Серед колег прийнято обмінюватися сувенірами і кумедними листівками. Прийнято влаштовувати корпоративи, і всілякі вечірки, спрямовані на зміцнення відносин усередині колективу. Рівень святкування доходить і до високих державних позицій. Тематичні заходи проходять у багатьох російських містах.
Найяскравіші і масштабні Дні працівників торгівлі влаштовують в Московських гіпермаркетах. Для співробітників тут засновують день з суперзнижки, щоб всі могли придбати техніку та парфумерію за низькою ціною. У Кремлі вшановують чиновників з Мінпромторгу, всім видають почесні премії.
Торгувати люди почали з давніх часів, на самій зорі цивілізації. І завжди за цей важливий процес відповідали люди, які вміють рахувати гроші, і які вміють знаходити спільну мову з покупцями.