UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День соцпрацівника в 2022 році?

Як Ви, вже зрозуміли з назви, в статті, мова піде про День соціального працівника, який буде відзначатися в 2022 році. Отже, всі люди живуть в суспільстві, але далеко не всім притаманне прагнення піклуватися про ближніх. Лише мала частина громадян володіє такими добрими серцями, що йдуть працювати в соціальну сферу.

Эмблема социального проекта "Помощь"

За невелику зарплату ці активісти готові допомагати всім нужденним: бабусям і дідусям, дітям та людям з обмеженими можливостями. Найгуманніша в світі професія називається соціальний працівник, і їй присвячений персональний день в календарі. У 2022 р. це юне свято відзначатимуть лише в 20-й раз!

Коли буде День соцпрацівника в 2022 році?

 Якщо порівнювати це свято з іншими урочистостями, то можна сказати, що він досить молодий. Наказ президента про встановлення Дню соцпрацівника державного статусу був підписаний в 2000 році, і з тих пір пройшло вже два десятиліття.

При виборі дати свята керувалися принципом символізму, зробивши 8 червня офіційним святом. Вісімка, як знак нескінченності, виглядає красиво, і наводить на думки про непорушність гуманізму. Професійна дата відзначається щорічно, і завжди в одне число.

Социальный работник помогает пенсионерке

У 2022 році, в Росії, День соціального працівника святкується 8 червня, в понеділок. Росіяни, як і інші народності, вирішили присвятити працівникам громадської сфери окремий день. Це урочиста подія припадає на 8 червня, і має обов’язкові атрибути та багаторічні традиції.

Про історію свята

Загальна помилка вважати День соцпрацівника пріоритетом лише для тих, в чиїй трудовій книжці стоїть однойменний запис. Але не тільки люди, які допомагають в побуті, гідні теплих привітань. Багато добросерді юнаки і дівчата, жінки і чоловіки надають добровільну допомогу в різних інтернатах, пунктах харчування, хоспісах та інших благодійних установах.

Всі, хто допомагає верствам населення, що знаходяться в не захищеному положенні, співробітники спеціальних центрів – всі ці громадяни узагальнено називаються соціальні працівники. Навіть ті, хто служить в Міністерстві праці, вирішує суспільні проблеми, теж приймають слова подяки.

8 червня свято стали відзначати не випадково, саме в цей день, 200 років тому відкрили першу богадільню. З 1701 року по всій країні відкривалися особливі будинки, прототипи сучасних притулків. Спочатку їх відкривали на базі храмів і губернаторських будинків, пізніше – при церковних громадах.

У цих богоугодних закладах проживали люди, які мають армійський чин, але отримали поранення, травму або покалічені, а також ветерани у відставку.

За багато років ця форма соціальної підтримки неодноразово трансформувалася, і часто виникали ідеї зовсім закрити притулки. Але соціальним працівникам тих часів вдавалося переконати владу в необхідності цих будинків.

Социальный работник работает с детками

Ключовою функцією богаділень вважалася допомогу тим громадянам, які не мають можливості піклуватися про себе власними силами, не можуть себе утримувати. Поклавши в основу багатовіковий досвід предків, сучасні центри допомоги продовжують щиро допомагати тим, хто цього життєво потребує.

Як відзначають в Росії?

Держава стоїть на фундаменті, званому соціальна сфера. Чим якісніше надаються послуги, тим більш благополучними будуть громадяни. Значить, країна буде процвітати, рівень економіки підніметься. Тому таким важливим стає свято для всіх:

  • Волонтерів.
  • Соціологів.
  • Доглядальниць.

Професійним днем для себе 8 червня вважають службовці та Міністерства праці. Всі російські регіони святкують цей день приблизно однаково, і урочиста частина збігається. Насамперед, до всіх соцпрацівників звертаються зі словами привітання міністри і діячі адміністрації, потім співробітників дякують керівники.

Социальный работник помогает детям-инвалидам

Прийнято проводити вручення дипломів, давати почесні грамоти, видавати грошові премії. Традиційно після офіційних звернень слід концерт, а слідом – банкет. Як зізнаються самі винуватці торжества, їм найбільше гріють душу слова, вимовлені їх підопічними, то є малозабезпеченими громадянами, інвалідами, дітьми та пенсіонерами.

Святкування в інших країнах

Свято гуманізму є не тільки в РФ, і у багатьох російських сусідів засновані схожі заходи. СНД відзначають День працівників системи соцзахисту». У Казахстані дата торжества припадає на останню неділю жовтня, а українці святкують в листопаді, в першу неділю (в 2022 р. — 1 листопада).

До слова, в Україні день громадських діячів з’явився в 1999 р., на рік раніше російського. Вірменія заснувала захід на 4 листопада, а Білорусь – на 5 січня. Не тільки державні, а й міжнародні урочистості присвячують соціальному захисту, і тим, хто готовий її забезпечувати.

ООН підтримує кілька Днів, один з них – Всесвітній День соціальної справедливості (20 лютого), а другий – присвячений громадській роботі, святкується 17 березня. Ключовими завданнями нових свят є боротьба з убогістю, рівняння в правах чоловіків і жінок, підвищення соціальної безпеки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.