UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День святого Патріка в 2022 році?

Березень – місяць, коли нарешті холодні зимові дні поступово відходять у минуле, а попереду чекає безліч свят, світлих, теплих деньків, дозволяють розслабитися і відпочити.

Дата проведения Дня Святого Патрика

Одне з таких святкувань-День святого Патріка. У Росію він прийшов не так давно, але вже багатьом встиг полюбитися.

Коли буде День святого Патріка в 2022 році?

 З року в рік мільйони людей по всьому світу вшановують небесного покровителя Ірландії 17 березня. Віруючі йдуть до церкви, учасники святкових урочистостей на честь цього дня, вдягаються у зелені шати, зустрічаються з друзями, щоб випити по келиху еля. У 2022 році День святого Патріка випадає на вівторок, 17 березня.

Безумовно, вівторок – не найзручніший день для святкування, але зате відмінний привід зробити або робочу навчальну тиждень яскравіше і веселіше.

Образ св. Патріка знайшов любов і шанування в серцях мільйонів людей, що живуть в багатьох країнах світу.

Його шанують в церкві, як розповсюджувача християнства. Його люблять звичайні люди, які беруть участь у щорічних фестивалях.

Трохи історії

День св. Патріка-національне ірландське свято, що має як світське, так і релігійне значення. Саме в Ірландії зародилося його святкування, звідси воно поширилося по всьому світу. Є свідчення, що відзначали його ще в 9-10 ст. У церковному календарі він з’явився в 17 ст., коли святого Патріка стали називати покровителем Ірландії.

Офіційним святом він став в 1903 р., а в 1931 р. збагатився традицією організовувати святкові паради. Дивіться також: День літнього сонцестояння в 2022 році

Святий Патрік

Але чому відзначають цю дату саме 17 березня і хто такий святий Патрік? Історія веде нас до якогось сина благородних батьків Мевіна Сукката. Коли молодій людині виповнилося 16, він був викрадений розбійниками, проданий в рабство. Відповідно до однієї з версій, сталося це в Ірландії.

В автобіографії «Сповідь» Суккат писав, що він не знав ні віри, ні Бога, до того часу, як став рабом. Але після почав постійно молитися, і одного разу вночі, через 6 років після того, як почалися його випробування, уві сні йому з’явився голос, що пропонує вийти і сісти на очікує його корабель. Так герой врятувався з рабства і, повернувшись додому, став служителем церкви, а пізніше – єпископом.

Під час навчання в Галлії його прозвали Патрісіусом – батьком людей. У 431 або 432 Р Суккат, вже відомий як Патрік, повернувся до Ірландії в єпископському Сані.

За іншою з версій, до нього з’явився ангел і наказав повернутися. Тут він став проповідувати християнство. Під час його буття, були хрещені більше 120 тисяч ірландців, засновано було від 300 до 600 церков. За своє життя Патрік зробив багато чудес. Одне з них – вигнання з Ірландії змій.

Традиция распития эля в День Святого Патрика

Кажуть, їх і понині немає на Зеленому острові. Втім, вчені вважають змій алегорією. На їхню думку, це-язичницькі вірування, а не справжні Рептилії. Помер Святий Патрік, як свідчить автор його життєпису Едварда Джонса, 17 березня. А ось точної інформації по року немає.

Сказання свідчить, що його тіло поклали на віз, запряжений биками, а зрадили землі там, де непокірні тварини зупинилися. За деякими даними, це сталося в Даунатріке, що в Північній Ірландії.

Поширення по світу

Ірландці принесли з собою торжество в багато країн. У Канаді його відзначають з 1929 р., незважаючи на те, що перший парад пройшов в Монреалі ще в 1824 р. і з тих пір в цьому місті його проводять щороку вже майже 200 років:

  1. У США поминання Патріка вперше пройшло в 1756 р. в одній з нью-йоркських таверн.
  2. У Малайзії відзначають свято з 1925 р. В цій країні організовується Бал святого Патріка.
  3. Вшановують знаменитого ірландця також в інших державах Азії. Південна Корея приєдналася до торжества в 1976 р.Японія-в 1992 Р.
  4. В Росії вперше відзначили свято в 1991 р., тоді його організували бізнесмени з Ірландії, що відкрили торговий центр в Москві.
  5. Посольство Зеленого острова підключилося до проведення заходів у 1999 р.

Традиції святкування

Найяскравіша і відома традиція Дня святого Патріка – проведення парадів, фестивалів. У країні, звідки прийшов цей свято, організовується фестиваль, який, на заклик керівництва країни, має популяризувати національні ірландські традиції у світі, сприяти створенню образу творчої та обдарованої держави. Проводиться фестиваль кілька днів. У його рамках організовуються концерти, ходи, феєрверки.

Карнавал, шоу в День Святого Патрика

Багато учасників надягають зелені елементи одягу, наприклад високі капелюхи, носять будь-які предмети цього кольору. Інші переодягаються в лепреконів, малюють на щоках трилисники. У Чикаго, наприклад, на честь свята фарбують річку зеленим.

У багатьох країнах до вшанування святого Патріка приурочують дні культури Ірландії. Так відбувається і в Росії. У Москві організовуються гуляння, ходи, концерти. Навряд чи в якій-небудь країні торжество обходиться без справжнього ірландського пива.

У країні, звідки прийшло торжество, з 1903 по 1970-ті рр. всі бари в святкові дні були закриті, але зараз і тут мало хто з дорослих здатний протистояти спокусі випити пива. Дивіться також: День народної єдності в 2022 році

Символи свята

Навіть не пам’ятаючи точно дату Дня святого Патріка, дізнатися урочисті заходи, організовані в його честь, легко по декільком яскравим символів.

Учасники фестивалів, парадів повинні мати при собі який-небудь предмет зеленого кольору. До кінця 18 ст. символом був синій, однак, під час повстання в кінці 18 ст. ірландські солдати одягли зелені одягу. Так цей колір і закріпився за святом. Інший символ – трилисник.

Листья клевера

Переказ свідчить, що Патрік використовував лист конюшини для пояснення ідеї єднання Отця, Сина і Святого духа. Багато хто вважає, що якщо в святковий день людина знайде конюшину з чотирма листами, його чекає удача.

Ще один символ – Лепрекон. Це гном, один з персонажів ірландської фольклорної традиції. За переказами, він носить зелений капелюх, костюм і зберігає горщики, наповнені золотом. У кожному з них – тисяча золотих монет, а зберігаються вони в землі по кінцях веселки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.