UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде день театру в 2022 році?

День театру не є святом, що відзначається широко. Незважаючи на це, працівники даної сфери, а також завзяті театрали з нетерпінням чекають, коли можна буде привітати один одного з професійними досягненнями. День театру в 2022 році буде відзначатися як це прийнято у всьому світі – в кінці березня.

День театру

Коли буде день театру в 2022 році

Міжнародний день театру традиційно відзначається 27 березня. У 2022 році дата випадає на суботу.

Цей день не закріплений на законодавчому рівні, але незмінно відзначається з метою популяризувати Театральне мистецтво серед населення. 27 березня проводяться видовищні вистави, представляються на суд глядача новаторські постановки, організовуються цікаві виставки, творчі зустрічі.

Історія свята

Театральні вистави користувалися популярністю ще до настання нашої ери. Для стародавніх народів це було одне з небагатьох розваг, які можна було собі дозволити. У Росії Епоха театру почалася з приходом до влади Петра Великого, до його правління народ розважали скоморохи.

Ідея створити особливий день-День Театру прийшла порівняно недавно. Автором подібної думки в 1961 році став француз Ж.Кокто, який має до театру безпосередньо відношення, – він був драматургом. Ініціатива сподобалася міжнародному інституту театру( міт), питання стояло лише в тому, якого числа відзначати це свято.

Дата 27 березня була обрана не випадково. Саме в цей день був заснований Міжнародний інститут театру. До того ж, весна як не можна більше асоціюється зі свіжістю, новизною, новаторством – всім тим, чим відрізняється театр від інших видів мистецтва.

Члени Міжнародний інститут театру одноголосно прийняли дату щорічного святкування Дня театру. СРСР також входив до складу членів даної організації. Перше в світі свято театралів відбулося в 1962 році. Його відзначили приблизно в сотні країн, з тих пір у артистів сцени з’явився власний професійне свято.

Традиція

Коли з’являється в календарі нове свято, з’являються і традиції, пов’язані з тим, як його відзначати.

Згодом день театру перестав бути святом тільки для театральних акторів. До тих, що відзначають приєдналися люди непублічні, що знаходяться за сценою: режисери, сценаристи, освітлювачі, білетери. Це справедливо-кожна ланка важливо, прибравши одне, можна викликати обвалення всього іншого.

Коли буде день театру?

Традиції, що існують на сьогоднішній день:

 • прем’єрні покази вистав;
 • Організація театральних фестивалів;
 • творчі зустрічі з улюбленими артистами;
 • майстер-класи, організовані театралами;
 • гастрольні тури по містах і країнах;
 • екскурсії за лаштунки театру.

Найважливішим звичаєм на 27 березня стало написання відкритого листа всім шанувальникам театрального мистецтва. Честі скласти це послання удостоюються видатні діячі: артисти, режисери, сценаристи.

Особливості святкування в Росії

У Росії День театру відзначається досить широко, починаються заходи задовго до календарної дати. Іноді святкові події займають місяць, а то й більше.

Коли відзначається Російський день театру, відбувається наступне:

 • Для театральних колективів організовуються святкові заходи, концерти.
 • Видатним діячам театру, кращим і заслуженим співробітникам вручаються грамоти, дипломи, грошові премії.
 • Артистам і режисерам, чий внесок у розвиток театрального мистецтва визнаний значним, присвоюються почесні звання.
 • Проводяться прем’єрні вистави, в тому числі для школярів, так як в цей період вони знаходяться на канікулах.
 • Організовуються дні “відкритих дверей”, коли всі, хто хочуть надалі пов’язати життя з цією сферою діяльності, можуть пройти за лаштунки, побачити зворотний бік сцени.

Тост

Святкове застілля-це обов’язково красиві тости, що розкривають суть цього витонченого і улюбленого мільйонами виду мистецтва.

Приклади тостів:

 • “Нехай всіх, хто причетний до театральної магії, оточує дух творчості і краси. Нехай не змовкає шум оплесків, ніколи не вичерпується фантазія, а захват глядачів зростає рік від року. Успіхів вам, вдалих прем’єр і побільше натхнення!»
 • “Театральне мистецтво-вічно. Сцена дарує незабутні враження, скрашує сірі будні, спонукає мислити, творити добрі справи, замислюватися про головне. У цей чудовий весняний день дозвольте побажати везіння, радості, любові, плідної роботи. Нехай муза ніколи не покидає і на світ народжуються нові шедеври!»
 • “Працювати на театральному терені не так легко, як це часом здається з боку. Сьогодні, у ваше професійне свято, дозвольте побажати всього найкращого: щастя, невичерпного таланту, всезростаючої любові до ремесла, яке ви колись обрали. Нехай ваше життя буде сповнене великих і малих чудес, нехай вона буде схожа на казку, яку ви щодня граєте на сцені!»

Подарунок

Поздоровлення немислимі без відповідних подарунків.

Коли відзначають свята, пов’язані з театром, доречні наступні презенти:

 • квитки не світові театральні постановки, прем’єрні вистави;
 • оригінальний жартівливий презент: копія статуетки “Оскар”, медаль, кубок;
 • ваза під квіти-найчастіше актори відчувають нестачу в ній, коли повертаються зі сцени з букетами;
 • найкращий подарунок у всі часи-це книга. Театрала порадує класичний твір в подарунковій палітурці.

Конкурс

Перетворити захід з офіційного в дружнє, безпосереднє, розрядити обстановку допомагають веселі конкурси. Для театральних працівників це повинні бути ігри, так чи інакше пов’язані з їх основною професією.

Балетний клас

Для участі запрошуються пари. Кожна повинна продемонструвати навички балетного танцю. Хто переможе-стане кращим учнем балетного класу. Переможець визначається за силою оплесків глядачів.

Суть конкурсу: ведучий включає класичну музику, під яку пари починають танцювати. Після того, як музика Закінчилася, пропонується проголосувати за кожен дует оплесками.

Майстер гриму

Парний конкурс, в якому чоловікові за допомогою декоративної косметики пропонується загримувати жінку. Хто переміг-вирішують глядачі.

Знавці музики

Присутні діляться на 2 команди. Поки звучить музика, на аркуші паперу вони спільно записують Музичні інструменти, які зможуть згадати. Перемагає той, в чиєму списку їх виявиться більше.

Цікаві факти

Цікаві факти, пов’язані з театральним святом:

 • у працівників театрів ляльок є окреме свято-День лялькаря, що відзначається 21 березня;
 • театр-слово грецького походження, в перекладі означає ” місце для видовищ»;
 • у США є незвичайний театральний заклад, де квитки купуються за продукти харчування;
 • відвідування театрального гуртка допомогло Брюсу Віллісу позбутися заїкання.
 • День театру в 2022 році відзначатиметься, як і в минулі роки, масштабними заходами, масовими привітаннями працівників театральної сфери.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.