UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День ВДВ в 2022 році?

В 2022 році виповниться рівно 90 років від дати утворення Повітряно-десантних військ. Саме тому свято, присвячене ВДВ, в ювілейний рік пройде з особливим розмахом.

Коллаж солдат ВДВ

За традицією, будуть організовані виступи парашутистів, урочисті заходи, концерти. Не обійдеться і без спонтанних купань у фонтанах.

Коли буде День ВДВ в 2022 році

Щорічно у другий день серпня зустрічають своє свято Повітряно-десантні війська. Дата встановлена календарем святкових днів і залишається низинній вже більше двох десятків років.

У 2022 році День ВДВ пройде в неділю, 2 серпня. Професія військового десантника вважається однією з найскладніших.

На них покладено небезпечне завдання брати участь в наступальних операціях і кампаніях, здійснюваних за лінією фронту.

У деяких випадках їм доводиться вистояти проти суперника, який перевершує їх по силам. В інших-витримувати оборону протягом декількох годин. Все це вимагає від персоналу зосередженості, сили, вміння битися, концентруватися, розставляти пріоритети.

Парад солдат ВДВ с флагами

День ВДВ-одне з найяскравіших свят в році. Відзначають його тільки військовослужбовці, солдати, офіцери запасу, додатковий персонал, проте знає про нього кожен житель країни. Це пов’язано з важливістю професії, а також тим, як голосно і незвично його відзначають.

Історія свята

Витоки появи ВДВ і свята, їм присвяченого, йдуть у 1930 р. У цей неспокійний час вперше був здійснений стрибок з парашутом дванадцяти десантників. Сталося це під містом Воронеж. У 1931 р. були утворені десантні частини – вони стали частиною Червоної Армії, ще через рік увійшли у Військово-повітряні сили.

У їх складі десантники пробули до 1946 р., коли їх перевели під командування міністра оборони. Відзначати свято почали в 1991 р., коли ВДВ стали самостійною одиницею. Рік не дожив до цієї події В. Ф. Маргелов, який займав позицію командувача Повітряно-десантних військ з 1954 по 1959 і 1961 по 1979 рр. Він вніс величезний внесок у теорію і практику ведення бою, питання озброєння солдатів і навіть їх форми. З його легкої руки сучасні десантники носять берети блакитного кольору і тільники, які ми часто бачимо в день свята.

Солдат ВДВ с двумя девочками на руках

Саме на його честь сьогодні солдат ВДВ в жартівливій манері називають “військами дядька Васі”. На державному рівні день військово-десантних військ з’явився тільки в 2006 р.

Традиції святкування

Навіть якщо хтось забув про те, коли буде День ВДВ, він зможе пропустити його, тільки перебуваючи далеко в тайзі або, бути може, за кордоном.

У всіх інших випадках, голосно сигналящие машини, прикрашені прапорами, заповнені переважно колишніми військовослужбовцями в небесно-блакитних беретах, люди, які купаються у фонтанах, розрізають кавуни, не дозволять йому забути про цьому святі.

Традиції свята десантників – веселі й незвичайні. Вони відображають ту свободу, яку відчуває людина, стрибаючи з літака в безодню, відчуваючи поштовх відкрився парашут, повільне ширяння в повітрі і відчуття під ногами землі. І, тим не менш, для багатьох залишається секретом, звідки в це свято взялися традиції занурюватися у фонтани і є кавуни.

Поява звичаю є кавуни відноситься до часу, коли радянські війська проходили службу в Афганістані. До другого серпня якраз встигали кавуни і їх подавали на святковий стіл. Зараз їх іноді не тільки розрізають, але і роздають безкоштовно.

Купання у фонтанах

Купання багато хто пов’язує з тим, що у воді відбивається небо:

  • Десантники пірнають в неї, як ніби стрибають з парашутом.
  • За іншою версією, під час служби в Афганістані вони відчували брак води, а тому купалися у фонтанах.
  • Третя пов’язана з прагненням показати свою незвичайність і пограти на камеру.
  • Четверта – з останнім шансом на купання. Свято ВДВ збігається з Ільїн днем, після якого не можна купатися.

Втім, у багатьох містах купання намагаються заборонити, але поки безуспішно. До речі, пророка Іллю вважають покровителем ВДВ. У Москві в день свята проходить хресний хід від храму Св. пророка Божого Іллі до Червоної площі. У багатьох церквах проводяться літургії по загиблим десантникам.

Праздничный парад войск ВДВ

Заходи і виступи

Крім веселих і церковних подій в свято проходять офіційні заходи, в ході яких нагороджують відзначилися, дарують їм подарунки, грамоти.

Обов’язково зачитується вітальне послання від президента і міністра оборони. Організовуються показові виступи. На них блакитні берети демонструють стрибки з парашутом, навички рукопашного бою, показують силу, відвагу. Традиційним вже можна вважати розбивання цегли кулаком або долонею.

Часом доходить до змагання, пов’язаного з розбиванням пляшок об лоб. У деяких містах проходять невеликі паради. На відкритих сценах зірки музиканти, артисти влаштовують концерти.


Свято виявилося настільки затребуваним людьми, яким він присвячений, що в багатьох містах є стали вже традиційними місця для зустрічей. У Москві це:

  • Парк ім. Горького.
  • Поклінна Гора.
  • В Санкт-Петербурзі-хрестовий острів.
  • Палацова площа.

Скрізь ці місця пов’язані з пам’яттю про загиблих, а тому тут же укладають пам’ятні вінки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.