UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде День ВМФ в 2022 році?

В календарі свят є пам’ятні дні, присвячені славі і силі російського народу, важливим історичним подіям. Один з них-День ВМФ.

Флоту России - Слава

Сенс його глибше, ніж звичайне свято, присвячений професіоналам тій чи іншій галузі, незважаючи на те, що відзначають його всі ті, чиє життя пов’язане з морським флотом, забезпеченням його життєдіяльності, захистом кордонів.

В цей день також віддають данину пам’яті героям минулих років і століть, охороняв морські рубежі країни, їх матерям, коханим, всім тим сліз і болю розлуки, через які проходили тисячі людей. Шанують свято і звичайні люди, в чиїх серцях живе гордість і повагу до флоту.

Коли буде День ВМФ в 2022 році?

 У свята немає певної дати. Вона – плаваюча, хоч і закріплена на рівні закону. Святкують День Військово-Морського Флоту щорічно в останню теплу неділю липня. У 2022 році День ВМФ відзначатиметься 26 липня, в неділю. Подія не вважається державним святом, а тому вихідний на перший робочий день не переноситься.

Сучасні технології будівництва кораблів, озброєння, професіоналізм матросів і пам’ять про минуле, об’єднує в собі свято ВМФ.

Российская флотилия

Проводиться він щороку, і кожна людина, що відчуває гордість за свою Батьківщину, морський флот, може взяти в ньому участь.

Історія свята

Не завжди було так, що День ВМФ зустрічали в останню неділю, що сталось в липні.

Свято було засноване в 1939 р. Ініціатором його заснування став адмірал Н. Р. Кузнєцов, який очолив флотилію. Рада Народних Комісарів 22 червня схвалила ідею і підписала документ, в якому призначила дату святкування-24 липня.

Мета події цілком конкретна – мобілізувати і зацікавити трудящих створенням Військово-морського флоту молодої держави.

Пізніше, у 1980 р. в СРСР був опублікований Указ, згідно з яким дата Дня ВМФ, а також ряду інших святкових професійних подій стала плаваючою. З тих пір свято, присвячене збройним силам флоту, стали відзначати в останній вихідний липня.

Строевой парад военно-морского флота

Підтверджено перенесення було в 1988 р. Указом № 9724-XI, передбачає зміни дня святкування деяких пам’ятних дат і свят. У 2006 р. залишився вірним прийнятому підходу і В. Путін, підписавши Указ № 3018-X, який встановлював пам’ятні та святкові дні в сучасній Росії. Саме в цьому документі відображено, що День ВМФ – пам’ятна дата.

Дійсно, історія військово-морського флоту довша і багатша за історію свята, йому присвяченому. Створення першого корабля відноситься до часу правління царя Олексія Михайловича. Народна пам’ять зберегла його назву « “Орел” на честь російського герба. Тоді цей корабель вважався досконалістю.

На важливість того, щоб у державі була ціла флотилія, звертав особливу увагу Петро I. Під час його правління почалося бурхливий розвиток флоту. Було визнано, що він необхідний не тільки для військових цілей, але і для економічного розвитку. До 1700 р. флот держави включав вже більше сотні гребних суден і сорок вітрильних. З тих давніх часів флотилія росла і розвивалася.

Військові моряки брали участь у різних військових кампаніях. Пам’ять про перемоги, гіркота по загиблих збереглася в серцях багатьох поколінь. І якщо в перші роки після заснування свята його відзначали лише ті, чия робота була пов’язана з ВМФ, то сьогодні це важлива дата для всіх, хто пишається своєю країною, державою, сильною і надійною.

Традиції та заходи

Самі барвисті, значні заходи проходять в російських містах-портах, це:

 • Владивосток.
 • Калінінград.
 • Санкт-Петербург.
 • Кронштадт.
 • Балтійськ.
 • Сєвєроморськ.
 • Новоросійськ.
 • Астрахань.

Святкувати починають з урочистої побудови моряків. Після цього на всіх кораблях піднімають символ ВМФ Росії – Андріївський прапор. Піднімаються і сигнальні вологи.

Военно морские крейсеры России

У великих містах проходять паради кораблів. Військові судна з піднятими прапорами, матросами в парадній формі урочисто проходять повз Набережні, заповнені глядачами. Але найголовніший парад, за традицією, організовується в Санкт-Петербурзі. У ньому беруть участь моряки всіх підрозділів російського флоту.

Частина військових судів в свято ВМФ спускає трап, щоб будь-хто міг зайти, ознайомитися з тим, як вони виглядають зсередини, обладнані, як проходить у них життя матросів і їх командирів. Урочиста частина триває показовими виступами, змаганнями.

Свої навички демонструють:

 1. Рятувальники.
 2. Військово-морські піхотинці.
 3. Підводники.

Проводиться показова стрільба з ракет, артилерійської зброї. В цей день демонструється нові види озброєння, використовуваного на флоті.

В кафе, на тінистих майданчиках парків, набережних зустрічаються колишні товариші по службі, ветерани.

На офіційних заходах свята ВМФ керівництво привласнює морякам, що відзначилися, нові військові звання, дарує подарунки, спеціальні Іменні грамоти. На відкритих сценах, набережних проводяться концерти.

Для гостей грають духові оркестри, знамениті музиканти. З’їжджаються зірки театру, кіно. Тематика таких заходів, звичайно, морська. Вітають моряків і офіцерів представники влади. На завершення вечора організовується салют.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.