UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде осіннє рівнодення в 2022 році?

День осіннього рівнодення в 2022 році – це один з народних свят, пов’язаний з природними явищами. Для наших предків це був важливий день. Якого числа буде осіннє рівнодення, чому щорічно змінюється час свята, які прикмети і ритуали пов’язані з цим днем, читайте далі.

Коли буде осіннє рівнодення?

Що таке день рівнодення?

Рівнодення відбувається двічі на рік: у березні та вересні. Сонце, проходячи небесний екватор, переходить з однієї півкулі в іншу. Земля займає строго вертикальне положення до Сонця. День і ніч на планеті мають однакову тривалість. У північній півкулі починається осінь, а в Південному – весна. У наших предків в цей час було прийнято розлучатися зі старим і шанувати пам’ять померлих.

Коли буде осіннє рівнодення в 2022 році?

Дата рівнодення плаваюча. Перехід сонця може траплятися з інтервалом в пару днів. У 2022 році рівнодення відбудеться в середу, 22 вересня о 22:21 (МСК). Потім світловий день буде потроху скорочуватися аж до 22 грудня.

Після запуститься зворотний процес і сонце почне світити довше до березня, коли відбудеться весняне рівнодення. До речі, нам, що живуть в Північній півкулі, пощастило: осінньо-зимовий сезон триває на 7 днів менше, ніж в південній півкулі.

Традиції та обряди свята

Наші предки прославляли Сонце. Вони просили Його допомогти, відігнавши ніч і повернувши світло.

Осіннє рівнодення

Після хрещення Русі день рівнодення стали асоціювати з Різдвом Богородиці (21 вересня). Люди молилися їй, просячи про благополуччя, здоров’я і гарний врожай.

На честь рівнодення гуляли два тижні: тиждень до і тиждень після цієї дати. Родичі їздили один одному в села, щоб побачитися, розповісти новини, пом’янути предків і віддати данину природі за рясний урожай.

Вважалося, що вода має особливу силу: дає здоров’я, красу і силу, тому і діти, і дорослі намагалися частіше вмиватися.

Було прийнято відвідувати могили померлих родичів. У селах і селах в центрі накривали столи і всі дружно бенкетували з нагоди збору врожаю і завершення сільськогосподарських робіт. Пригощали і предків. Після трапези ходили в лазню, щоб очистити і тіло, і душу.

Дівчата, які мріють про заміжжя, проводили особливий обряд. З ріпи робили гробик, клали туди муху і закопували. Молоді хлопці приходили дивитися на це-так відбувалися своєрідні оглядини.

Щоб захистити будинок від нечисті, господині клали між віконними рамами гілку з листям і кисть горобини.

Жінки виходили вранці на берег водойми. Одна з них несла хліб з вівса. На березі його ділили на багато шматочків, щоб кожній жінці дісталося по одному шматочку. Після обряду жінки забирали хліб з собою і віддавали домашнім тваринам.

Наречені запрошували рідних до себе в гості. Молоді показували, як влаштувалися, як організували побут, показували урожай. Гості хвалили господаря і господиню. Після всі сідали за святково накритий стіл.

Дата осіннєго рівнодення

Пари, які бажають завести дитину, молилися, щоб Господь послав їм малюка. Бездітні жінки, які мріють завагітніти, накривали столи. Вони кликали нужденних, щоб ті вдосталь наїлися і помолилися про їх майбутніх діток.

Народні прикмети

Свята завжди виділялися середи низки буднів. У свята передбачали погоду і природні явища. Багато прикмет пов’язано з днем осіннього рівнодення.

 • Якщо птахи відлітають на південь, значить зима буде холодною.
 • Якщо на горобині мало ягід, то восени буде мало дощів.
 • Хороший урожай віщує сувору зиму.
 • Якщо листя вже пожовкли, то холоду скоро нагрянуть.
 • Яка в цей день погода, такою і осінь буде.
 • Якщо гроза, то осінь буде теплою.
 • Якщо на дубі вродило багато жолудів, то на Різдво буде багато снігу.
 • Якщо кури линяють, то зима буде не страшною.
 • Якщо листя з верби опадає, то зима близько.
 • Якщо в цей день багато павутини, то зима прийде не скоро.
 • Коли видно багато тенетника, то осінь буде сонячною, а взимку будуть сильні морози.
 • Коли гуси ходять стадом, то осінь буде довгою і вітряною.
 • Того, хто відзначає рівнодення не менше тижня, чекає багатство.
 • Святковий стіл повинен бути багатим, інакше цілий рік людина буде в нужді.
 • Якщо в цей день побачити весілля, то це до удачі.
 • Якщо у жінки розв’яжеться і впаде пояс, то це до сімейних негараздів.

Святкування в різних країнах

Рівнодення у всіх народів було пов’язано з чимось містичним і супроводжувалося магічними ритуалами.

Наприклад, язичники кельти називали цей день Мабон. Названо свято на честь героя міфології, що символізує чоловічу родючість. Це було одне з восьми свят року. Дати всіх свят грунтувалися на положеннях землі по відношенню до Сонця. У цей день слід було:

 • Звільнятися від непотрібних речей, які зжили себе і давно застаріли.
 • Почитати предків, особливо жінок, згадувати про те, що вони зробили для сім’ї.
 • Дякувати природі за щедрий урожай.

Будинок прикрашали осінніми дарами: яскравими листям, жолудями, шишками, колоссям. Багато ходили в ліс, щоб бути ближче до природи. Друїди піднімалися на гору, щоб доторкнутися до сонця і зарядитися енергією перед довгою зимою.

Люди, що займаються магією, робили собі нові інструменти, починаючи від рун і закінчуючи посохом. Оскільки у друїдів був міцний зв’язок з деревами, то інструменти їх були в основному дерев’яні.

Є версія, що Стоунхендж був побудований спеціально для ритуалів, присвячених астрономічним змінам, таким як рівнодення і сонцестояння. Подібні споруди знаходяться і в інших країнах, зокрема, в Болгарії. У горах можна знайти камені незвичайної форми, що служили раніше для визначення астрономічних явищ.

Для японців День рівнодення-офіційне торжество. Буддисти називають цей день Хіган, він пов’язаний з повагою предків, які відійшли в інший світ. Японці відвідують могили померлих родичів, готують вдома вегетаріанську їжу, зокрема рисові коржі і щось бобове. Таким чином вони віддають данину поваги забороні на вбивство тварин.

День осіннього рівнодення в 2022 році – це один з двох днів у році, коли день з ніччю тривають однаково, символізуючи баланс між світлом і темрявою. Для багатьох людей це час збору врожаю, час для насолоди осінніми фарбами і останніми сонячними днями. Природа змінює одяг, а разом з нею і люди змінюються як фізично, так і психологічно.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.