UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Коли буде подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні?

Алкоголь – товар затребуваний громадянами України і колишнього СНД. Статистичні дані доводять, що споживання міцних напоїв у містах вище, ніж у селах. Процвітання самогоноваріння в сільській місцевості, дорожнеча алкоголю головна причина такої різниці.  Незважаючи на це, питання: коли буде подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні, цікавить усіх без винятку.

подорожчання алкоголю в 2020 році

Сумна статистика минулих років

Початок військових дій на Донбасі негативно позначився на економічному розвитку України. Підвищення цін не пройшло непомітно для людей з різним фінансовим статком. Найбільше постраждали соціально незахищені верстви населення. Подорожчання відбулося на продукти харчування, зокрема, алкоголь, який в період військових дій зайняв особливу позицію.

Порівнявши ціни 2014 року, експерти дійшли висновку, що оптові та роздрібні ціни на алкогольну продукцію встигли піднятися в кілька разів. Вартість горілки становила 17,7 грн./літр, що в 3 рази менше сьогоднішньої вартості, ціна бренді зросла з 55 до 111 грн./ л, пиво подорожчало в 2,5 разів. Незважаючи на це, асортимент спиртної продукції не зменшився. Прилавки магазинів наповнені спиртним різних виробників. Однак ціна змушує задуматися, чи варто купувати його за такою вартістю?

Подорожчання алкоголю в 2020 році

Слідом за соціально-значущою групою товарів відбулося подорожчання алкогольної продукції. Моніторинг цін на продовольчі продукти, що проводиться в 2019 році, показав зростання цін в межах 5-20%. По відношенню до первісної вартості збільшення вартості відбулося на 15%. Коли, і з якого числа подорожчання алкоголю в Україні відбудеться знову, залежить від змін у законодавчих актах та економічної ситуації в країні.

Важливо! Слідом за збільшенням вартості міцних напоїв збільшилася кількість фактів продажу нелегальної продукції і самогону. Якість і безпека продукції залишається під питанням.

подорожчання алкоголю

Подорожчання спиртного в жовтні 2019

Згідно з Постановою КМУ про нові оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольну продукцію, вже з 2 жовтня варто чекати чергового подорожчання. У зв’язку з цим 1 л 100% спирту подорожчає на 19,5% або на 52 грн. роздрібні ціни збільшаться на 12,4% або на 50 грн.

Таким чином, середня вартість пляшки горілки становитиме 89 грн., коньяку -128-152 грн.

Подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні в березні

Найближче подорожчання спиртного відбудеться в березні. Збільшення вартості акцизу до 12% дозволить наблизити ціни до європейських. В результаті ціна однієї пляшки горілки буде коштувати не менше 180 грн., дешеве вино 50-75 грн., пляшка пива – 18 грн.

Очікується, що подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні в березні спричинить за собою зростання цін на сурогатне та інше нелегальне спиртне, внаслідок чого напої стануть менш затребуваними.

Прийняття нововведень дозволить мінімізувати кількість людей зловживають спиртними напоями, дозволить прибрати з ринку тіньову продукцію.

Ще однією вимогою ЄС до виноробів України стало перейменування низки алкогольних напоїв. Нововведення торкнуться шампанського і коньяку, які стануть називатися шампань і бренді. Не виключено, що напої отримають і інші назви.

підвищення цін на спиртне

Обґрунтування підвищення цін на спиртне

Алкогольна продукція не відноситься до соціально-значущої групи товарів, і вона не підлягає ціновому регулюванню з боку держави. Уряд впевнений, що вжиті заходи позитивно позначаться на молодому поколінні. Поряд з цим, головними причинами підвищення цін на міцні напої є:

  • подорожчання продуктів харчування, які є головними компонентами у виробництві алкогольної продукції;
  • зниження акцизних відрахувань.

Багато хто вважає, що ціни стануть надто високими. Насправді зміни будуть непомітними. Підвищення алкоголю на кілька гривень ніяким чином не відіб’ється на достатку українця.

Зміна цін призведе до того, що в 2020 році середньостатистичний українець зможе собі дозволить купити 107 пляшок горілки в рік, що на 3 пляшки менше, ніж в 2019 році.

Негативним моментом останніх законодавчих змін зі слів виробників є:

  • негативно відбиття цінових змін на бізнес-планах і партнерстві;
    непідйомне податкове навантаження;
  • процвітання самогоноваріння.

Виключення зазначених проблем зробить промисловість процвітаючою.

Висновок

Аналіз попередніх років показав, що підвищення цін на спиртне здійснювалося неодноразово. Причини підвищення пов’язані з низькими надходженнями податків до державної скарбниці, збільшенням рівня алкоголізму і складною економічною ситуацією в країні. В кінці 2019 року і березні 2020 року очікуються чергові підвищення ціни, які дозволять прибрати з ринку нелегальний товар і оздоровити націю.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.