UKRjizn.com
Image default
Новий рік

Коли буде Старий Новий рік в 2022 році?

У російському календарі урочистих дат є такий святковий день, який для росіян стає продовженням новорічних днів, а для іноземців – абсолютно незрозумілою датою. Йдеться про старий Новий Рік. Це чудове торжество стало з давніх часів найулюбленішою датою російського народу, традиції його святкування майже аналогічні святкуванню Нового року. Коли буде Старий Новий рік в 2022 році?

З найдавніших часів дата свята визначена періодом з 13 січня на 14-те число. Насправді, торжество зустрічається не тільки в нашій прекрасній Росії, але практично в кожному куточку світу. У нас цей день називається Старий Новий рік, а інших державах торжество пов’язане з переходом часу літочислення. З кожним наступним проміжком у часі популярність цього свята зростає, при цьому тенденція до популярності помічена не тільки в Росії. Деякі люди відносять цей день, як продовження новорічних урочистостей. А інші-вже вважають святковий день самостійною датою, яка має певні традиції та звичаї святкування.

Коли буде Старий Новий рік

У чому ж полягає історія свята Старий Новий Рік?

У давні часи язичницького правління пришестя нового року відзначалося в березні, 22 числа. День був пов’язаний з настанням весняного рівнодення і прирівнювався до землеробських робіт. Після, коли візантійське правління потихеньку почало витіснятися християнством, був створений новітній календар, в якому новорічні урочистості припадали вже на 1 вересня. Але люди не відразу звикли до настільки мінливим датам нового календаря, тому святкування новорічних урочистостей доводилося то на одну дату, то на інше число. Населенню ближче була весняна дата, але за указом Петра 1 з 15-ого століття Новий рік стали святкувати звичного нам 1 січня.

Пізніше, коли літочислення за офіційними документами змістилося на 14 днів святкування новорічних урочистостей випадало на 14 Січня. З тих самих давніх пір і пішла традиція зустрічі Нового року на 1 число січневого місяця, а ось старий Новий рік люди відзначали 14 числа.

Зараз ми знаємо, що 13 січня 2022 року – Старий Новий рік, і людям надається чудова можливість відзначити веселі зимові урочистості ще раз.

Традиція

Так як веселий старий Новий рік є общелюбимим і чарівним святковим днем, то він має свої традиції святкування. У давні часи на святковий день люди переодягалися в ошатні одягу, розфарбовували обличчя яскравими фарбами і виходили на вулицю колядувати. Цей звичай дуже подобався маленьким діткам, адже вони отримували прекрасну можливість не спати, а проводити весело і азартно святкову ніч разом з дорослими.

веселий старий Новий рік

У справжні часи традиції святкування Старого Нового року 2022 дещо змінилися. В урочисту ніч вже рідко можна побачити колядують людей, так як люди намагаються відзначати цю дату в домашніх умовах. Обов’язково в цю ніч накривається святковий стіл, на якому присутні різноманітні страви і напої. Нерідко люди накривають на стіл такі ж святкові страви, як вони готували в новорічну ніч.

Старо-Новорічна подія відноситься до сімейних дат, тому рекомендується зустрічати це свято в колі улюбленої сім’ї.

Старо-Новорічна подія

Головною особливістю ночі є те, що люди намагаються в цей день морально позбавлятися від усього старого і непотрібного, що заважало їм у житті. А в свою майбутню долю впускати хороші і щасливі нові події.

Незважаючи на те, що в календарних подіях Старий Новий рік не позначений червоним кольором, ця дата стає улюбленою для людей, адже вона несе в собі чари традицій і тепло звичаїв.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.