UKRjizn.com
Image default
Прогноз погоди

Коли буде тепло в Україні в 2021 році?

Минула Тепла осінь, що настала холодна зима в Україні повалила багатьох в зневіру, вважаючи, що життя в зимовий період завмирає. Однак це далеко не вірно. Якщо розглядати наступ холодної пори року, можна сказати, що вона несе з собою наближається весну. Не варто забувати, що 22 грудня ― день зимового сонцестояння, коли царює найдовша ніч і жевріє Найкоротший день.

Коли буде тепло в Україні в 2021 році?

Пройде ще 2-3 доби, і справа піде до весни зі збільшенням тривалості світлого часу доби. Ну а наближається весна наступного року сама по собі викликає у багатьох людей інтерес ― коли буде тепло в Україні в 2021 році. Щоб відповісти на передбачуване питання, слід звернутися до синоптиків і їх негласним конкурентам ― народним провісникам погоди.

Попередні варіанти синоптиків

Глобальне потепління на земній кулі викликає танення арктичних льодів і величезних айсбергів, з чим пов’язане поступове підвищення рівня Світового океану. Подібні погодні умови відбиваються і на кліматі України, роблячи теплу пору року-спекотною, а холодну ― теплою. Минула зима, напевно, порадувала лише представників житлово-комунального господарства країни, та енергетиків. Денні перепади температури іноді досягали такої плюсової позначки, при якій в інші сезони навіть не варто було думати про включення в роботу котелень і подачі теплоносія в будинкові системи.

Школярі ж молодших класів так і залишилися не приділ. Їм навіть не довелося знімати роликові ковзани, щоб взутися в льодові черевики, а продовжувати кататися на роликах по сухому теплому асфальту. Але скільки не Готуй сани влітку, а віз ― взимку, українців все одно цікавить, чи буде тепло влітку 2021 року або настане аномальне похолодання на противагу аномальній спеці, що тривала літніми місяцями 2020.

На думку деяких синоптиків, очікувати засніжену зиму 2021 року також не доведеться, проте на цей рахунок існують і інші, абсолютно протилежні думки, які озвучили настання дуже холодної зими. Якщо такий прогноз буде вірним, тоді можливо кілька варіантів розвитку постзимних періодів:

1. Сильні морози притримають прихід весняних сонячних днів, зробивши останні віддаленими, досить прохолодними. Затяжна весна закінчиться з першими календарними числами першого літнього місяця, даючи повітрю можливість прогрітися. Однак очікувати спекотного літа не варто.

2. Морозні дні і ночі холодної пори року стримають приліт граків, що сповіщають настання весняної відлиги. Не виключається, що подібна затримка може перейти в значне коливання температури повітря, що обернеться різким переходом від морозів до аномальної спеки. Стрімке підвищення температури викличе сильні зливи, які стабілізують показання термометрів і клімат країни, зробивши його більш-менш помірним без різкого підвищення або зниження спиртового стовпчика термометра.

3. Сильний січневий холод не вплине значною мірою на повернення перелітних птахів, але морозні дні зими матимуть загальний вплив на літні місяці, зробивши їх нежаркими.
Виходячи з наведених варіантів, потрібно сказати, що прораховувати погоду ― справа невдячна. Тим більше що часто думки синоптиків і народних провісників дуже різняться. Однак відповідаючи на питання, чи буде літо теплим, потрібно додати, що погода в 2021 році також буде підносити сюрпризи, як і в 2020.

Яка буде погода влітку 2021 року в Україні?

Виходячи з середньостатистичних даних, весна буде поступово входити в свої права, і буде простежуватися наступна ситуація:

  • у квітні можуть спостерігатися різкі підвищення денної температури до 20 градусів тепла, і її падіння в темний час доби до + 5 °C;
  • одночасно зі зниженням температури зникне підвищена вологість, нижній рівень зупиниться на межі 53,0%, а верхній іноді досягне 70 одиниць;
  • імовірно в травні, після рясних атмосферних опадів, стрілки гігрометрів замруть на показнику 60,0%, але в окремих регіонах країни піднімуться до 85;
  • денна температура підніметься не вище 23 градусів тепла, а нічна ― до +15 °C.

Коли настане літо в 2021 році в Україні, червнева спека досягне 30 градусів, з можливими періодичними різкими підвищеннями і ще більшим збільшенням вмісту водяної пари в повітрі. Мінімальні нічні показники коливатимуться на рівні + 16 °C, максимальні ― не вище 20.

Початок другого півріччя ознаменується деяким падінням денної спеки, але компенсується підвищенням нічного тепла. Сонце почне прогрівати повітря тільки до 27-28 градусів, зате нічна прохолода завмре на планці 21.

пасха в Украине в 2021 году

Останній місяць літа не проллється грозовими зливами, але і Денна атмосфера не підніме стовпчик термометра вище +30, хоча не виключаються поодинокі рідкісні перепади. Відпочити від жарких днів можна буде лише вночі, коли повітря охолоне до 15 градусів, а насиченість водяною парою повітря знизиться до 50,0%, причому навіть в прибережних районах країни.

Передбачення народних синоптиків

Народні провісники дають більш впевнені прогнози про погоду на літні місяці 2021 року, хоча самі іноді говорять, що ті прикмети, які ще були актуальними кілька років тому, починають видозмінюватися, і погоду передбачати стає все складніше. Тому народні синоптики навчилися її з’ясовувати по розташуванню планет Сонячної системи. Використовуваний Брюсов календар, або по-іншому, Місяцеслов християнський, дозволяє прогнозам збуватися в межах 75,0%, що є також непоганим показником.

Згідно месяцеслову, перші літні місяці жаркими не здадуться, через рясного зрошення землі дощами, але і зниження температури буде не настільки помітним, внаслідок високого сонцестояння. Останній же літній місяць поведе навпаки, спека і посуха, але можливо, вона буде перериватися короткочасними дощами. Тому, коли прийде тепло в Україну, слід очікувати сильних атмосферних опадів до середини липня, але з хорошим прогріванням повітря.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.