UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли буде Тетянин день в 2022 році?

Зі статті, дізнайтеся, що це за свято Тетянин день, коли він святкується в 2022 році, і яка його історія. Отже, юність – прекрасна пора, для більшості людей пов’язане з отриманням освіти.

Табличка "Татьянин День

Студентська пора пов’язана для молоді з веселими вечірками, першими серйозними стосунками, написанням курсової за одну ніч. Як веселий народ, учні обожнюють всілякі свята, і день всіх студентів носить назву Тетянин день.

Коли буде Тетянин день в 2022 році?

Велика частина світських урочистостей і церковних свят не наділені фіксованою датою, і залежать від місячного календаря. Але що розглядається захід до їх числа не належить, і з кожним роком його наступ строго очікуване. Єдиний період, коли цей день не мав чіткої дати, був пов’язаний з переходом між календарями, як то юліанським і григоріанським.

У 2022 році, Тетянин день випадає на суботу, 25 січня. Ця дата, також є Днем російського студентства. На державному рівні, офіційного вихідного в 2022 році – не очікується. Однак, хлопцям пощастило, і в цей день буде субота. Попереду ціла неділя, і можна розслабитися по повній. Вибір дати не є випадковим, він приурочений до пам’яті святої Тетяни, великомучениці Римської, яка мешкала в 3 столітті. Померла вона 25 січня, і з тих пір християни вшановують священну пам’ять.

Календарь на январь месяц

Трохи історії

Мучениця пережила колосальні випробування, і весь її життєвий шлях заслуговує захоплення. Татіана з’явилася в будинку консула, і батько її знаходився дуже близько до римського імператора. Незважаючи на наближене положення до імператорського трону, чоловік в секреті від усіх прийняв християнську віру.

Дівчинка, спілкуючись з татом, вбирала щиру любов до релігії, що вплинуло на її долю. Перейнявшись вірою, консульська дочка прийняла рішення піти від мирського життя, і присвятити себе молитвам. Крім тривалих богослужінь вона проводила дні за допомогою хворим і потребуючим.

Щедра розумниця допомагала біднякам грошима і продуктами, а також надавала всім духовну підтримку. Але в Римській імперії активувалися язичники, почали гоніння проти всіх, хто проповідував християнство. Татіана опинилася під арештом, але навіть в кайданах не відмовилася від своїх ідеалів і принципів.

Жінці запропонували перейти до язичництва, але вона не піддалася на провокації. Тоді над нею почали проводити витончені тортури: її били, палили на багатті, кидали в клітку до лева. Однак, відважна красуня сміливо протистояла ворогам. За таку вірність Христу з небес на мученицю зійшла благодать Божа.

З отриманих ран ньо потекла кров, а з них бігло молоко. Всі удари, які наносили кати, пом’якшували ангели. Татіана не відреклися від віри, за що разом з батьком була засуджена до страти. Але кати, побачивши чотирьох ангелів, які спустилися на допомогу святої, самі увірували в Христа.

Икона Святая Татьяна

Традиції святкування

Тетянин день вважається багатогранним святом, що не має аналогів. У нього дуже багато традицій, як народних, так і студентських.

Серед віруючих неухильно дотримується ритуал відвідування храму, і всі християни намагаються відвідати святкову службу. Студентам належить в Тетянин день ставити в церкві свічку, і підносити молитви святій покровительці.

Вважається, що так можна отримати допомогу в навчанні. За підтримкою до святої звертаються і жінки, які годують малюків грудним молоком. Для крихіток просять здоров’я і довгих років життя. Свято охоплює і жінок, які мають ім’я Тетяна, їм треба дарувати символічні подарунки та гарні листівки.

Прийнято організовувати урочисті сімейні вечері. Серед стародавніх обрядів – випікання короваю, як символу Сонця.

Татьяна покровительница студентов

Жінки пекли хліб на свято, годували їм домочадців, відносили по шматочку сусідам. Вважалося, таким чином все люди отримують сонячну частинку. Дівчата на Тетянин день вивішували на воротах килимки, щоб продемонструвати зацікавленість в одруженні.

Маючи залицяльника, панянка клала килимок на порозі, чекаючи реакції нареченого. Якщо він витирав ноги, то показував готовність одружитися.

Студенти в Тетянин день будуть влаштовувати концертні програми, торжества і нагородження для найактивніших учнів. Хлопці, які відзначилися в спорті, навчанні та студентського життя, отримають грамоти та призи. Після офіційної частини проходять дискотеки, посиденьки в кафе або ресторані, фуршети, гуляння.

Остання форма святкування рідко використовується, замість неї молодь поспішає в кінотеатр або розважальний центр.

 Свято Дня студента

Тетяна – покровителька всього студентства, тому свято Тетянин день приурочений до вшанування всіх, хто проходить навчання у ВНЗ, училищах, коледжах тощо.

Початок традиції припадає на 18 століття, коли імператриця Єлизавета Петрівна заснувала Московський університет, точніше, підписала указ про його відкритті. Заснував навчальний заклад Іван Шувалов, в честь матері – Тетяни Родіонівни.

На університетській території заснували храм, присвятили його мучениці Тетяни, і з тих пір вона стала допомагати всім студентам. Російська Імперія не соромилася відзначати Тетянин день, і його святкували з великим розмахом. Після кожного урочистого заходу слідували гуляння.

Радянські діячі свято заборонили, як нагадування про інтелігенцію. Але в 1995 році торжество знову ожило, після відкриття храму в МГУ. І вже в 2005 році Тетянин день отримав офіційне затвердження президентським наказом.

Бути студентом – весело і важко одночасно, але студентські роки неможливо забути. У цю пору виникають міцні відносини, встановлюються дружні зв’язки. Тому так важливо святкувати день всіх студентів в 2022році – широко, з розмахом, як в старі добрі часи.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.