UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Коли буде Ураза-Байрам 2022 року?

Дата другого за значимістю свята мусульман залежить від місячного календаря і тому щороку відзначається в різний час. Саме тому вже зараз жителі мусульманських країн поспішають дізнатися, коли буде Ураза-Байрам 2022.

Коли буде Ураза-Байрам?

Що являє собою цей день?

 Ураза-Байрам ставитися до священних свят в мусульманській релігії. Він відзначається в перший день після Рамадану-найтривалішого посту мусульман. Ще цей день називають святом розговіння. Всі свята в ісламському календарі і піст, в тому числі, мають щороку різну дату.

Це пов’язано з тим, що календар мусульман заснований на місячному календарі. Він коротше на 10-11 днів і тому всі урочистості на наступний рік проходять раніше, ніж в попередньому.

В даний час всі релігійні дати розраховуються на астрономічному обладнанні і затверджуються Ісламською Радою, яка знаходиться в Північній Америці.

Ураза-байрам вважається другим за значимістю мусульманським святом після Курбан-байраму, який збігається з останнім днем релігійного паломництва до Мекки. Як відомо, саме в цьому місці з’явилася ісламська релігія, і народився Мухаммед. Це свято з’явилося за часів пророка Мухаммеда, в 624 році.

Чому Ураза-Байрам так важливий для мусульман?

Свято розговіння є вінцем очищення душі і тіла. Протягом цілих тридцяти днів мусульмани утримуються від їжі, розваг і плотських утіх.

Щоб довести свою любов Аллаху, правовірні не приймають їжу, не п’ють воду, не курять, не займаються любов’ю від сходу до заходу протягом усього місяця Рамадан. Після заходу мусульманам дозволяється трохи поїсти. Цей прийом їжі називається»іфтар”.

Також трохи можна поїсти перед сходом. Трапеза називається “сухур”. У мусульман прийнято приймати їжу в колі сім’ї. Місяць Рамадан триває тридцять діб. Ніч з 26 на 27 день проводиться в молитвах. Саме в цей час пророк Мухаммед отримав сувій від архангела Джабраїла.

Протягом місяця Рамадан мусульмани намагаються очиститися фізично і духовно. Вони налагоджують добрі стосунки з оточуючими і допомагають незаможним. Також в цей час прийнято просити вибачення один у одного.

Обмеження в їжі і утихомирення пристрастей допомагає мусульманам наблизитися до Аллаха і позбутися від гріхів. Ураза-Байрам ще називають днем подяки Аллаху.

Мусульмани впевнені, що якщо правовірний буде постити в місяць Рамадан, то він може розраховувати на милість Аллаха на небі.

Свято Ураза-Байрам

У цей день прийнято аналізувати своє життя, переосмислювати вчинки і міркувати про духовні цінності. Не дарма багато хто називає Ураза-Байрам святом любові і примирення. Ще його називають малим Курбан-байрамом, так як від нього відраховується час настання головного свята мусульман.

Як відомо, свято жертвопринесення відзначається на десятий день зуль-хіджа, який відстоїть від дня розговіння на 70 днів.

Коли Ураза-Байрам 2022?

За Рамаданом настає місяць Шавваль. У перший день цього місяця мусульмани і відзначають Ураза-Байрам.

Як вже зазначалося вище, дата свята щороку змінюється. Наприклад, Ураза Байрам 2019 свято відзначалося 4 червня Ураза Байрам 2020:

  1. Торжество було 24 травня в 2022 році Рамадан закінчується 12 травня.
  2. Значить, Ураза-Байрам буде 13.05. 2022 року.

Свято відзначатиметься протягом трьох днів.

Підготовка до свята

До священного свята Ураза-Байрам починають готуватися за чотири дні. Господині намагаються навести порядок в будинку, у дворі і приготувати традиційні страви. Перед святом всі члени сім’ї повинні провести обмивання.

Важливе значення має і роздача милостині. Бідним людям прийнято давати не тільки продукти харчування, а й гроші. Таким чином, деякі правовірні намагаються виправити помилки, які вони допустили під час посту.

Наприклад, якщо мусульманин самовільно порушив пост, то він зобов’язаний продовжити пост на один день або допомогти незаможним на суму рівну 3,5 кг.пшениці. Якщо правовірний вчинив під час посту плотський гріх, він повинен організувати годування жебраків або продовжити піст на 60 діб. Таким чином, зменшується різниця між багатими і бідними.

Допомога незаможним допомагає позбутися від гріхів і вирости духовно. Перед святом купується новий одяг, щоб зустріти Ураза-Байрам повністю оновленим. Також не забувають про покійних. Могили померлих родичів перед святом приводяться в порядок.

Традиції святкування

В кожному мусульманському регіоні існують свої особливості святкування Ураза Байрам. Як правило, в цей день мусульмани не працюють, а присвячують цей день спілкуванню з родичами і близькими друзями. Вважається, що саме свято починається зі сходом сонця.

Молитва на Ураза-Байрам

Як тільки воно піднімається на висоту багнета, в мечетях починається намаз. Всі мусульмани прагнуть потрапити на спеціальну молитву Ід-намаз. Вона триває до самого обіду і на ній присутні тільки чоловіки.

Рекомендується перед цим з’їсти кілька фініків або інших солодощів. До намазу в мусульманських країнах потрібно обов’язково допомогти бідним.

На Ураза Байрам ніхто не повинен відчувати знедоленим. У мусульманських регіонах РФ існує безліч благодійних організацій, які займаються допомогою багатодітним сім’ям і людям, які мають низький дохід. Волонтери збирають кошти, займаються формуванням допомоги, а також допомагають закрити комунальні борги.

На території Росії сформувалася навіть певна такса закят аль-Фітр (сума грошей, яку повинен виділити на допомогу бідним кожен правовірний мусульманин). У грошовому еквіваленті це виглядає так:

  • звичайний мусульманин повинен виділити на допомогу нужденним не менше 100 рублів;
  • жителю середнього достатку покладається допомогти на суму не менше 300 рублів;
  • багатий правовірний в Росії повинен організувати харчування і допомогу на суму не меншу 500 рублів.

При зустрічі один з одним правовірні кажуть: “Ід мубарак!». Це свого роду привітання, що символізує, як радість, так і засмучення. Мусульмани засмучуються, що закінчився час благословення і раді, що з’явилася надія на новий Рамадан, який принесе надію в наступному році.

Після намазу мусульмани прагнуть до своїх сімей, щоб з найближчими людьми розділити радість приходу другого за значимістю свята Ураза Байрам або Ід ал-Фітра (арабська назва торжества).

Свято будинку починається із загальної трапези. Глава сімейства вітає зі святом і пропонує всім розділити з ним радість настання Ураза Байрам. Прийом їжі починається з обмивання рук.

Всім по колу передається таз з водою, щоб все по черзі помили руки. Далі виноситися велике блюдо з основним частуванням. Їсти покладається руками. Їжу потрібно набирати строго правою рукою. Дути на гарячу їжу не рекомендується. Також вважається поганим тоном розмішувати чай або інші напої ложкою.

На свято прийнято не тільки запрошувати в гості, а й ходити самим до сусідів, друзів і однодумців. Також на Ураза Байрам прийнято дарувати подарунки. Дітям, як правило, підносять солодощі, а дорослим гроші. Свято Ід ал-Фітр неможливо собі уявити без відвідування могил предків.

Мусульмани ходять на кладовище, щоб згадати покійних і попросити у них прощення. При цьому читаються Сури і звучать молитви. Ураза Байрам не прийнято святкувати на самоті. Тому мусульмани надягають найкращий одяг і відвідують всілякі святкові заходи. У це свято все наповнене веселощами, щедрістю і хорошим настроєм.

Святковий стіл

Згадуючи трапезу на Ураза–Байрам, багато хто проводить аналогію з православною Великоднем. Обидва свята наступають навесні, після посту і до них готуються найкращі страви. Як і у християн, мусульманський святковий стіл зазвичай переповнений всілякими стравами. У кожному регіоні є свої переваги і кулінарні пристрасті.

Хоча, стіл на Ураза–Байрам неможливо уявити собі без баранини або телятини. М’ясо може бути приготовлено у вигляді шашликів, стейків, запечених окостів і т. п. також господині люблять готувати плов, манти, кукурудзяні коржі з сиром і ін. На столі повинні бути в обов’язковому порядку і солодощі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.