UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Коли чекати дефолт в Україні в 2021 році?

Українські політики, економісти частіше стали згадувати про можливий, не тільки планований, дефолт. Зрозуміло, конкретних термінів ніхто озвучити не в змозі, але народ країни вже наляканий їм грунтовно, хоча багато хто до нинішніх пір не розуміють, що це таке. Про можливий дефолт згадував і Президент країни Володимир Зеленський, в деяких аспектах своєї заяви про ситуацію у Верховній Раді, що склалася навесні 2020 року. І хоча нинішній високосний рік йде вже в історію, українці хочуть почути чи буде дефолт в Україні в 2021 році свіжі новини.

зарплати суддів

Дефолт – з чим його їдять

Справа в тому, що при дефолті є буде практично нічого. Офіційне позначення цього терміна розшифровується, як неможливість держави вчасно повернути борги в повному їх обсязі. Висловлюючись іншими словами-невиконання взятих зобов’язань позичальником перед кредитором, коли перший не в змозі виконувати умови оформленого договору. Подібна неплатоспроможність може висловитися не тільки у країни-позичальника, а й звичайної фізичної особи. Однак у нинішньому сенсі він позначає відмову центральної влади від виконання своїх боргів.

У нашій країні з державних фінансів у відповіді Кабінет міністрів, або точніше, Міністерство фінансів. Його представники ведуть переговори з наявними кредиторами про перенесення на подальше термінів оплати боргу або зміна його умов.

Звичайно, держава має право оголосити себе банкрутом, але тоді його чекають численні міжнародні суди, обов’язкові арешти української власності за кордоном і резервів у різних зарубіжних банках. Якщо розібратися теоретично, криза може винести на перші місця важливі реформи в державі, причому в умовах світової економічної кризи. Але практично, як вважають аналітики, подібне рішення проблеми можна зробити і без вступу країни в негативну фазу розвитку.

Виходячи зі сказаного, можливий дефолт в Україні принесе ще більш негативні наслідки. Можливо населення не відразу їх відчує на собі, але в самий найближчий час, вони позначатися повним зубожінням народу.

дефолт в Україні

Передісторія заяв

Перші висловлювання про можливий дефолт прозвучали від Ігоря Коломойського-колишнього власника монетарної структури Приват. Український олігарх, на думку американської розвідки, проводив фінансові спекуляції, і останні потрібно було підтвердити судом. Але знову ж таки, на думку деяких українських аналітиків, Коломойський розлючений на Міжнародний валютний Фонд, і намагався його таким чином покарати.

Та й деякі інші політики країни закликали Володимира Зеленського оголосити країну банкрутом, наводячи приклад Лівану, який відмовився від виплати міжнародної позики. Однак дії близькосхідної країни призвели мало не до громадянської війни, яка триває по сьогоднішній день, і кожен другий працездатний житель Лівану є безробітним.

Опоненти ж перших заявляють, що дефолт може трапитися саме з небажання нашої держави працювати з МВФ, і прийняті кроки країною вже віддалили привид неплатоспроможності на невизначений час. Якщо курс уряду залишиться таким же, то говорять свіжі новини про дефолт в Україні в 2021 році можна забути.

Подібної думки дотримуються і економісти, які заявляють, що неотримання чергового траншу призведе до ще більш плачевних наслідків, які були ще кілька років тому. Країна і так знаходиться в економічній дірі, яка також існує в даний час у багатьох країнах світу.

Економічна криза спільно з пандемією коронавірусу заганяє державу на саме дно діри, тому оголошення банкрутства буде великою помилкою і відмова від програм Фонду точно приведе Україну до дефолту. Повного обвалу країни з нетерпінням чекає і російська влада, яка намагається розширити кордони, так званої ЛДНР, до західних рубежів України.

Курс евро в Украине в 2021 году

Чи буде дефолт в Україні в 2021 році?

Золотовалютні резерви нашої держави в даний час наближаються до $25 млрд, а виплати за зовнішніми боргами ― 11 млрд доларів, тим більше, що Фонд надав країні нову позику в 4 мільярди. Аналітики Київської школи економіки додають, що оголосити банкрутство перед МВФ технічно неможливо через те, що Фонд технічно не дає кредити, він дозволяє країні-позичальнику ― члену Фонду, користуватися валютою, яка доступна за квотою інших країн. Виходячи з цього, називати себе банкрутом наша країна не має права.

Наслідки відмови від міжнародних зобов’язань будуть набагато плачевніше, ніж за участю держави в програмі МВФ і висловляться наступним негативом:

  • світова ізоляція української держави;
  • арешт розташованих за кордоном активів нашої країни;
  • неможливість здійснювати додаткові запозичення грошей в структурах позичкового капіталу;
  • накладення багатьох обмежень і різних квот, що стосуються міжнародної торгівлі та надходження інвестицій в країну, яскравим прикладом є псевдореспубліки на південному сході України і Крим.

За висловлюваннями аналітиків, якщо трапиться дефолт України, що далі буде, вони наводять істотні доводи:

  • девальвація гривні;
  • гіперінфляція;
  • банкрутство підприємств;
  • порожні полиці магазинів;
  • соціальні бунти;
  • міжнародна ізоляція.

Але найстрашнішим є паніка. Люди будуть тоннами запасатися продовольством, скуповувати валюту, нерухоме майно, тим самим збільшуючи на них ціни і обезголовлюючи національну валюту. Вартість останньої може опуститися до позначки 100 гривень за один Долар США, що негайно викличе ланцюгову реакцію на ціну всіх продовольчих і господарських товарів.

Наслідки дефолту України 2021 р., який взагалі не проглядається на горизонті більшістю вітчизняних політиків і економістів, зникнуть лише через 3-4 роки, а повне одужання економіки доведеться очікувати не менше 10 років. За словами представників центральної влади, наша держава перебувати в непоганому стані в порівнянні в 2008 роком і оголошення дефолту в 2021 році стане ознакою недоумства.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.