UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Коли чекати дефолт в Україні в 2022 році?

Останні роки не вщухають суперечки в уряді і серед простих громадян, чи буде дефолт в Україні в 2022 році свіжі прогнози, і що саме стане причиною цьому? Постійні “економічні гойдалки”, збільшення зовнішнього боргу і світовий глобальний карантин можуть стати причиною дефолту. Чим такий стан справ загрожує для України, та її стратегічних європейських партнерів?

Коли чекати дефолт в Україні в 2022 році

Що таке дефолт?

Неможливість повернути “кредиторам” з Європи і Америки або повна відмова країни платити за боргами називається дефолтом. По суті, цей стан справ є» банкрутством ” держави, що супроводжується соціальними, фінансовими проблемами. Дефолт в Україні може бути, як загальновизнаним, так і «неоголошеним», якщо країна пропускає обов’язковий платіж на внутрішньому або зовнішньому ринку.

Така ситуація не позначиться сприятливо на загальному рівні життя в країні, це означає відтік внутрішніх і зовнішніх інвестицій, банкрутство великого і середнього бізнесу. Без достатньої допомоги ззовні, не буде забезпечені соціальні гарантії, тому не минути протестів і страйків. Це лише мала частка “внутрішніх проблем «які чекають українців у разі дефолту, серед зовнішніх можна виділити – тиск з боку» кредиторів” і міжнародна ізоляція.

Незважаючи на те, що є багато українців, яких приваблює можливість розвитку дефолту, але цей сценарій не принесе блага Україні і українцям.

Як йдуть справи в 2021 році?

На останньому засіданні ВР було оголошено, що за наступні 2 роки країна повинна виплатити зовнішнім кредиторам не менше 14 млрд доларів. Це офіційні цифри Національного банку, але завдяки грамотному розподілу 2,7 млрд доларів був нарощений спецрезерв (максимум для України 31,6 млрд доларів).

Свіжі новини про дефолт в Україні на 2022 рік говорять, що незабаром очікується, що резерви її зростуть в обсязі і буде можливість безперешкодно виплачувати держборг зовнішнім партнерам на достатньому рівні.

Завдяки тому, що валютна криза, викликана глобальною пандемією пройшла без «стресів і шоків» для України, до кінця 2021 року очікується істотне зниження зовнішнього боргу до ВВП країни. Сьогодні спостерігається виважена фіскальна і макроекономічна політика, за рахунок чого можна спостерігати зростання економічних показників і соціальних гарантій в країні.

Наслідки дефолту в Україні

Підтримка політики впровадження нових реформ, співпраця з МВФ дозволить далі залучати інвесторів для формування необхідної фінансової стабільності та розвитку. Тому “відкладається” дефолт України, що далі буде можна спрогнозувати за основними напрямками внутрішньої і зовнішньої політики влади.

2022 рік: прогнози

У Міністерстві фінансів України дали очікуваний на 2022 рік прогноз щодо гарантованих виплат, за заявами міністрів у новому році країні необхідно буде віддати “китайський кредит” у розмірі 6,3 млрд гривень, але на 2023 рік сума буде знижена до 6,0 млрд гривень. І на 2024 рік розмір гарантій по кредиту також буде нижче попереднього періоду – 5,7 млрд гривень.

Також за офіційними даними ДПЗКУ (Державна продовольчо-зернова корпорація) має загальний борг за інвестиційними гарантіями в сумі понад 23,8 млрд гривень, які частинами виплачуються з 2021 по 2024 рік. Чи є гроші за китайськими кредитними зобов’язаннями і чи можуть такі суми держборгу стати причиною розвитку дефолту України?

Це все питання до чинної влади, але поки президент і прем’єр міністр стверджують, що проблем в країні чимало, але дефолт не одна з них. І внутрішні резерви Міністерства фінансів готові до виплат за держборгом.

Чи готовий бюджет України до ризиків?

Якщо на Заході обваляться фінансові ринки-це може спровокувати зниження рівня гривні, а також формування умов до гіперінфляції в країні. Депутати і міністри в Україні в один голос заявляють, що внутрішня політика «зелених» створює в країні умови, за яких бюджет готовий до подібних ризиків.

Дефолт в 2022 році

При цьому незважаючи на постійні «протести на Банковій» дефіцит бюджету щорічно знижується. Все далі, далі від українців ситуація з появою в країні боргової кризи і обвалення гривні.

Коли був дефолт перед МВФ?

Всі ситуації дефолту об’єднані загальними економічними і соціальними характеристиками, наприклад, неможливість списати з ЦБ кожної з країн грошові кошти в рахунок погашення зовнішніх кредитів. На міжнародному валютному ринку при офіційному оголошенні дефолту немає доступу до капіталів.

Так, у світовій практиці не раз була ситуація, коли країна оголошувала дефолт, при цьому, не маючи можливості віддати зовнішні борги кредиторам, наприклад:

  • Судан в даний час, починаючи з 1984 року;
  • Сомалі вже 45 років перебуває в стані дефолту (з липня 1985 року);
  • Ліберія з 1984 по 2010 роки.

Це найбільш тривалі кризові часи, але були і нетривалі ситуації з неоплатою боргів за зовнішніми позиками, наприклад, Панама протягом 15 років, починаючи з 1987 року, а також:

  • Афганістан: 1995 – 2003 рр.;
  • ДР Конго: 1988-2002 рр;
  • Ірак: 1990-2004 рр.

Весь цей час країни перебували в складних економічних, соціальних кризових умовах, важкої рецесії. Кожна з країн, що оголосили дефолт знаходиться на лідируючих позиціях рейтингу найбідніших держав у світі.

Деякі держави, оголошуючи дефолт продовжують вносити деякі частини по боргах, наприклад, Аргентина з 2002 року погашала свої кредити, надані МВФ, також надійшла Греція з 2015 року. Більше ці країни не порушували графік платежів.

На кінець 2021 року резерви НБУ налічували достатньо грошей для покриття всіх боргів за зовнішніми кредитами за прорахованим планом платежів. Наслідки дефолту України 2022 р будуть невтішними, якщо країна не буде вчасно погашати свій борг, він буде автоматично списаний з рахунків НБУ, поки немає системи реструктуризації заборгованостей. Але поки у Президента і Міністрів немає таких побоювань, економіка буде розвиватися, постковидний криза проходить, влада бореться з «олігархатом» і корупцією.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.