UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли День фармацевта в Україні в 2022 році?

У наш час, коли люди страждають багатьма захворюваннями, не обійтися без такої професії, як фармацевт. Адже доктор виписує рецепт, призначає препарати, фармацевт виготовляє ці ліки, продає хворим.

Досвідчений аптекар зможе з легкістю замінити лікаря, порадивши хороший препарат від головного болю, іншого захворювання. В обов’язки аптекаря входить не тільки продавати ліки, але і стежити за новинками в області фармацевтики.

Фармацевт в аптеці

Ще в Радянському Союзі про таке свято навіть мови не було, він з’явився недавно. Після розпаду Союзу це свято відзначають щорічно.

Тепер багатьох цікавить питання, Якого числа день фармацевта в Україні в 2022 році? Знати дату наперед дуже важливо, щоб заздалегідь вибрати подарунок знайомому аптекареві, людині, що працює в цій області.

Хто такий фармацевт?

Фармацевт – людина, в професійні обов’язки якого входить не тільки продаж лікарських засобів, а також їх виготовлення, продаж, підбір вірного складу для лікування тієї чи іншої хвороби. Досвідчені аптекарі, які вже багато років працюють в цій галузі, співпрацюють з підприємствами з виробництва препаратів, вони знають надійних постачальників.

Згідно зі статистикою, станом на дев’ятнадцятий рік, в Україні числиться триста п’ятдесят тисяч представників цієї професії. Усі працюючі в цій галузі розуміють: їх робота дуже важлива, без їх діяльності багато людей загинули, не отримавши потрібне лікування.

Україна співпрацює з двадцятьма п’ятьма країнами, експортуючи лікарські препарати за кордон. Щороку асортимент препаратів поповнюється, з’являються нові вакцини, вітаміни, антибіотики, які рятують життя мільйони людей. Тому ця професія вважається однією з найважливіших. Щоб мати можливість привітати знайомих аптекарів, віддати належне діяльності фармацевта необхідно знати дату святкування.

Трохи з історії свята

Свято з’явилося в кінці дев’яностих, якщо бути точними-в дев’яносто дев’ятому році. Саме тоді був підписаний указ про святкування Дня фармацевта другим Президентом країни Леонідом Кучмою.

Дата дня фармацевта в Україні – третя субота вересня, це згадувалося в підписаному законі. За словами Президента, це свято було введено з однією метою – почитати працю фармацевтичних працівників, оскільки праця, відповідальність, сумлінність – найважливіші чинники в роботі всього охорони здоров’я.

Це були слова Леоніда Кучми в один з Днів фармацевта в якості вітального слова.

Згодом УКРАЇНА розширила своє виробництво ліків, підключилися інвестори. Завдяки інвестиціям, хорошій, надійній науковій базі, Україна вийшла на світовий ринок, почала експортувати препарати за кордон.

Листівка З Днем фармацевта

Зараз з Україною співпрацює двадцять п’ять країн. Тепер в аптеках можна зустріти препарат Українського Виробництва, іноземний засіб з таким же складом. Хоча люди віддають перевагу українському аналогу.

Коли день фармацевта в Україні в 2022 році?

Щоб заздалегідь знати, коли привітати знайомих аптекарів, знати, коли день фармацевта в Україні в 2022 році. Щорічно День фармацевта святкують у третю суботу вересня.

У дев’ятнадцятому році ця дата випала на двадцять перше вересня. Що стосується двадцятого року, то День фармацевта відзначатиметься дев’ятнадцятого вересня, саме на це число випадає третя субота вересня.

В цей день з усіх радіостанцій, телеекранів звучатимуть різні вітання всім працівникам фармацевтики: аптекарям, провізорам, постачальникам препаратів. Також будуть організовані різні заходи, святкування.

Традиції святкування

Традиція святкування Дня фармацевта в Україні з’явилася зовсім недавно. У дев’яносто дев’ятому році, коли був підписаний закон, свято майже ніяк не відзначали, обходилися лише привітаннями. Зараз святкування розгорнуло великі масштаби:

  • вечірка;
  • урочисті заходи;
  • концерт;
  • нагородження та вручення премій.

Вечірки влаштовують колеги різних аптек, фармацевтичних груп, компаній в рідному колі, куди запрошують тільки найближчих людей.

Урочисті заходи також організовують окремо. Хоча іноді подібні заходи можна побачити по телевізору, наприклад, коли подібні події відбуваються у відомої великої компанії.

В честь такої відповідальної, важливої професії, представників цієї галузі, від яких залежить життя, здоров’я людей, відомі зірки, представники шоу-бізнесу дають концерти. Дуже часто зірок шоу-бізнесу запрошують на вечірки, які проводяться в тісному колі.

Щороку кращих фахівців цієї галузі нагороджують почесними грамотами, вручають їм премії за виконану роботу. Ці нагороди є кращим заохоченням для всіх представників професії фармацевт.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.