UKRjizn.com
Image default
Державні святаСвята

Коли День шахтаря в Україні в 2024 році?

У наші дні професія шахтаря вважається однією з найскладніших, небезпечних для життя і екстремальних. Вона далеко не кожному під силу, адже робітникам доводиться спускатися під землю на величезну висоту і займатися видобутком різних руд протягом довгих годин. При цьому повітря в самій шахті сповнений шкідливої для здоров’я пилу.

Шахтарі України

Вважається, що це досить давня професія, а самі шахтарі шануються і добре оплачуються в усьому світі. У них також є своє професійне свято, яке відзначається щороку. Однак він має плаваючу дату, через що виникає питання про те, якого числа день шахтаря в Україні в 2024 році.

Що потрібно знати про професію?

Крім знань про те, коли день шахтаря в Україні в 2024 році, кожному стане в нагоді і загальна інформація про цю професію. Це корисно для того щоб знати, наскільки вона важлива і яку роль відіграє в устрої самої держави.

Незважаючи на те, що багато хто ставиться до шахтарської справи з повагою, мало хто дійсно захоче присвятити цьому такому заняттю. Небезпека трудового процесу робить цю справу однією з найбільш перспективних для кар’єрного зростання, престижної для бажаючих трудиться.

Звичайно, в цій галузі існує багато різних відгалужень і необов’язково займатися саме видобутком копалин. Можна віддавати себе пошуку нових родовищ, розробці обладнання, прокладці тунелів, установці електрообладнання і не тільки. При бажанні можна знайти різне заняття, але все ж в кожному з них є певний ризик.

В цілому шахтарське справа важка і одноманітне, а ще воно вимагає знань, певних навичок, міцного здоров’я і хорошої фізичної підготовки, тому що протягом цілої зміни доведеться працювати руками.

Не рекомендується братися за цю роботу людям з боязнями закритих просторів, з різними захворюваннями, особливо з проблемами з легенями. Водночас шахтарі можуть розраховувати на різноманітні пільги, достроковий вихід на пенсію, підвищену заробітну плату і не тільки.

Шахтар в забої

Залежно від знань і наявності відповідної освіти, людина може досить швидко піднятися по кар’єрних сходах. Стаж і вищу освіту, а також різні курси цінуються досить високо.

Від різноробочого можна за пару років дістатися до інженерно-технічного працівника. Тоді вже не доведеться працювати саме в шахті киркою, але при цьому доведеться повністю відповідати за життя і працю простих працівників. При цьому професія буде залишатися все такою ж важливою, оскільки всі здобуті ресурси йдуть не тільки на внутрішні потреби держави, а й на експорт і не тільки.

Коли відзначається день шахтаря?

Сама професія шахтаря є досить давньою, але довгий час промисловість не отримувала будь-якого розвитку.

Це свято бере свій початок ще за часів Радянського Союзу, проте він все ще відзначається в багатьох державах на пострадянському просторі, наприклад, в самій Україні, Казахстані, Білорусії, Естонії і не тільки. Святкування було введено після початку стахановського руху, яке призвело до багаторазового збільшення виробництва в усіх сферах. 

Введення свята відбулося за ініціативою представників вугільної промисловості, а перший раз він відзначався саме 29 серпня 1948 року. Офіційна дата дня шахтаря в Україні – це остання неділя серпня. Що стосується 2024 року, то цього разу святкування припадає саме на 30 число.

У цей день можна не тільки отримати невелику премію і вихідний день, але й чудово провести час під час святкувань, адже в деяких місцях ця подія зустрічають з особливим розмахом.

Які існують традиції?

Саме святкування і традиції безпосередньо залежать від конкретного регіону, де виробляється видобуток корисних копалин. Таким чином, це свято вважається народним, наприклад, на Донбасі, а от де-то в столиці до нього більшість буде ставитися байдуже.

Найчастіше в невеликих селищах і містах, де в основному люди працюють в кар’єрах і шахтах, гуляння можуть тривати кілька днів. Тут все відбувається з розмахом, в центрі можуть проводитися цілі концерти і гуляння, а шахтарям зазвичай вручають різноманітні нагороди, вітають їх і не тільки.

При цьому вечір не може обійтися без барвистого святкового салюту. У деяких місцях цього ж дня відзначають ще й День міста.

Виходить так, що традиції святкування дня шахтаря в Україні лише локальні і загальних якихось традицій, яких дотримувалася б вся країна, просто немає. Найчастіше все обмежується лише урочистими привітаннями працівників, а також відзначилися співробітників.

До того ж, у день прийнято вшановувати героїзм і відвагу тих громадян, які протягом свого життя працюють на благо своєї держави, а тому у багатьох місцях проходять покладання квітів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.