UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Коли депутатам Верховної Ради підвищать зарплату в Україні в 2022 році?

Останнє дослідження на цю тему опублікувала КА в Україні, і воно було датоване першим роком початку правління нового президента України, в.Зеленського. У ньому вказувалося, що в сукупності, з урахуванням всіх заробітків, нинішні депутати ВР отримують більше будь-якого парламентарія з Європи, хоча офіційна зарплата депутата Верховної Ради України 2022 позиціонується, як найнижча.

Зараз такі відомості навряд чи вийде зібрати, через тотальний тиск на опозиційну пресу і закриття деяких телевізійних каналів.

Коли депутатам Верховної Ради підвищать зарплату в Україні в 2022 році

Джерела прибутків

У 2021 році деякі джерела м’яко інформували зацікавлених представників населення, повідомляючи, що народні обранці отримують у кілька разів більше пересічних громадян, мотивуючи це тим, що вони представники Верховної влади.

Називалися цифри в 21 тисячу з копійками (спікер), 20 тис. (його зам) і 19,2 – рядовий депутат. 44 тис.грн. Щомісяця закладено для оплати з бюджету помічників і консультантів кожного з різношерстих законодавців. Мобільний зв’язок, транспорт і оренда житла в столиці (якщо написати заяву) – це тільки надводна частина айсберга.

На думку політолога К. Бондаренка, доходи депутатів ВР дозволяють їм відповідати образному виразу, що з’явився деякий час назад – приїхав в Раду на велосипеді, а поїхав на Майбаху.

Рівно 2 роки тому КП в Україні опублікувала список доходів якогось усередненого депутата Верховної Ради:

  • зарплата (близько 20 тис. грн., зараз більше, оскільки до бюджету на 2021 закладалися чималі суми на її підвищення та індексацію);
  • відшкодування витрат, приблизно рівне офіційному окладу (щедра Батьківщина компенсує все – від проїзду до проживання, як витрати, пов’язані з виконанням посадових обов’язків);
  • оплата відрядних – на проїзд по всій Україні (90 тис. на рік, але це не рахуючи добових);
  • фонд в 48 тис.грн. (оплата консультантів і помічників, але Народний слуга розпоряджається ним, не звітуючи перед платниками податків.

Підвищення зарплати депутатів України в поточному році було закладено в бюджет держави, і це було зроблено не тільки за допомогою індексації (як, наприклад, жебрацькі зарплати пенсіонерів), а й додаваннями до наведеної суми. Тим, у кого немає київської прописки, додають на оренду житла, але у багатьох з них дуже швидко з’являється нерухомість в столиці, і не найдешевша з можливих варіантів. Хоча компенсацію за знімання вони отримують і далі.

Розклад від журналістів і політологів

Зарплата депутата Верховної Ради України 2022, сума якої поки не озвучена, буде підвищена, якщо в бюджет закладуть на це необхідні кошти. Відомості про це поки не оприлюднені – та ж КП в Україні зараз під забороною, опозиційні телеканали закриті, деякі, раніше сміливі, портали розсудливо намагаються не зачіпати слизькі і небезпечні теми.

Депутатам Верховної Ради підвищать зарплату в 2022 році

Раніше називалися джерела побічних заробітків українських парламентаріїв:

  1. Кілька видів – на голосуванні, сума може варіюватися від декількох тисяч (зрозуміло, в доларах), до мільйонів. За те, щоб постійно відвідували робоче місце проголосували за тих, кому не до цього, плат по-різному, але не менше 5 тис., щоб вони натиснули на чужу кнопку.
  2. За перехід з фракції в іншу. Про це немає точних відомостей, але передбачається, що є чимала разова виплата і щомісячна оплата.
  3. За депутатські запити, зроблені з метою лобіювання певної теми або просування інтересів конкретної людини. Адже на запит народного обранця будь-яка офіційна інстанція повинна відповісти.
  4. Виступи з трибуни ВР і на телеканалах теж не безоплатні, і це – не завжди турбота про народ або передвиборний піар, як вважають наївні громадяни. Активним учасникам ток-шоу та інших цікавих видовищ, можуть доплачувати щомісяця до 50 тис.дол.

Цікаво, що протягом усього 2020 року, найчисленніша парламентська фракція (президентська) регулярно подавала законопроекти про підвищення добробуту парламентаріїв України шляхом підвищення зарплат та індексації, збільшення сум виплат. Але вони не збирали необхідної більшості голосів.

К. Бондаренко логічно припускає, що це відбувалося через практику, прийняту в партії «Слуга народу». Якщо раніше депутатам вдавалося заробляти на лобіюванні інтересів олігархату, то у цього президента всі питання вирішуються через керівний склад, чи є практика доплачувати за солідарність з фракцією – невідомо. Протягом історії України вона широко практикувалася, але не завжди працювала.

Перспектива

Ще при Разумкові були озвучені безапеляційні твердження, що індексація зарплати депутата України проводиться виключно на % зростання мінімалки. Він також наполегливо заявляв, і неодноразово, що бідні народні обранці не отримують ті зарплати, що їм приписують, і цифра в 100-150 тис.грн. в місяць абсолютно нереальна.

На початку періоду незалежності парламентарії збільшили собі зарплату рівно в 10 разів. У рік перевороту новоспечена Рада знизила собі виплати в 3 рази, але вже в наступному році повернула їх на колишній рівень.

У 2018 оклад і фінансування витрат у народних обранців зросли – бачимо деякі з них розраховували повернутися після виборів, і небезпідставно. Через рік нова президентська фракція теж намагалася збільшити собі зарплати, але не домоглася успіху. У 2021 підвищення та індексація вже були закладені в бюджеті.

Податкові декларації та розслідування незалежних журналістів показують, що озвучені цифри доходу не збігаються з реальними витратами і великими придбаннями.

Останні новини про зарплату народного депутата України 2022 поки не озвучені. У бадьорих рапортах про підвищення мінімальних пенсій і зарплат, намічених на самий кінець роки, заповнюють перші сторінки провладної преси. Уважні аналітики зможуть озвучити цифри підвищення тільки після вивчення затвердженого бюджету. Його обговорення буде спекотним і схвильованим – минулого року в проект внесли більше тисячі поправок, але зараз становище в економіці погіршилося, а дефіцит в ньому вже мінімізований, штучно, за вказівкою зовнішнього управління.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.