UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Коли медикам підвищать зарплату в Україні в 2020 році?

Проблеми у сфері охорони здоров’я були раніше, спостерігаються і зараз. Відсутність достатнього фінансування, низькі виплати негативно позначилися на житті медиків і галузі в цілому. Медична реформа, що проводиться в країні протягом декількох років, готова відповісти на питання: коли медикам підвищать зарплату в Україні 2020 і чи буде індексація. Згідно із заявами представників Міністерства охорони здоров’я, приємні зміни попереду. При цьому кожне з них спрямоване на поліпшення матеріально-технічної бази і життєвого благополуччя медиків.

зарплати медикам

Про медичну реформу та зміни у заробітній платі

Вперше про себе медична реформа заявила в 2018 році. Безліч законодавчих нововведень передбачало підвищення посадових окладів, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення штату молодими фахівцями. На даному етапі реформа проходить за задуманим планом. Підвищення зарплати медикам в Україні очікується в наступаючому 2020 році. Саме в цей період фахівці відчують престиж професії і зрозуміють, що таке добробут.

Крім зміни виплат, медична реформа передбачає забезпечення українців платними медичними послугами і лікарськими препаратами. Укладання контрактів між Міністерством охорони здоров’я приватними вітчизняними та зарубіжними компаніями, забезпечить українців необхідними ліками, захистить від сезонних епідемій.

Збільшення кількості приватних клінік, які працюють на контрактній основі, дозволить населенню самостійно визначатися з вибором лікаря. У свою чергу служба гарантує надання гарантованого пакету послуг з надання першої медичної допомоги (за умови наявності контракту з зазначеною установою).

зарплата медсестри

Зарплата медика України 2020-зміна фінансування

Головною зміною в 2020 році є зміна фінансування медичних установ. Минулого року кошти на утримання медзакладів йшли з місцевого бюджету. Тому ситуації, коли фінансувалися неефективні підприємства, перестали бути рідкісними. Маленька кількість пацієнтів, неякісне надання медичних послуг негативно відбилися на престиж професії. Багато з фахівців забули, що таке 100% зайнятість, відсиджування робочого часу і отримання мізерної зарплати не надихало лікарів.

Починаючи з 2020 року, зарплата медика України 2020, зміниться в кращу сторону. Новий підхід до фінансування передбачає виплати зарплати не за пустушку, а за лікування і консультацію кожного пацієнта. Саме з цих причин варто очікувати істотного збільшення виплат.

У 2020 році за кожним лікарем буде закріплено певну кількість пацієнтів, від цього показника буде залежати розмір окладу спеціаліста. Тепер без направлення сімейного лікаря неможливо буде потрапити до узкоквалифицированному фахівця. Попередні відомості, отримані з достовірних джерел, показують, що середні виплати лікарям в 2020 році складуть:

  • педіатри (максимальна кількість, укладених з пацієнтами контрактів – 900) – 18 тис. грн.;
  • сімейні лікарі (максимальна кількість, укладених з пацієнтами контрактів – 1800) – від 17 тис. грн. і більше;
  • терапевти (максимальна кількість, укладених з пацієнтами контрактів – 2000) – понад 18 тис. грн.

Зарплата вузько кваліфікованих фахівців не може бути прив’язана до кількості прийнятих пацієнтів. Тому уряд вніс пропозицію визначити розмір окладу, який буде безпосередньо пов’язаний з економічним становищем України. Поки що розмір ставки не афішувався. Відомо одне, що виплати будуть не меншими, ніж у терапевтів за умови укладення 2000 контрактів з пацієнтами.

Відмова від тарифних сіток минулих років дозволить заробляти більше. При цьому не залишиться лікарів, що протирають власні штани. Кількість пацієнтів і зайнятість лікарів належить бути максимальною.

Чи буде скорочення медиків у 2020 році?

Зовсім недавно стало відомо, що скорочення медиків у 2020 році в Україні відбудеться обов’язково. Воно стосуватиметься того медичного персоналу, який простоює без діла. Кваліфікованим кадрам і молодим фахівцям, турбуватися за втрату робочого місця не варто.

Ще одним нововведенням року стане удосконалення рівня професіоналізму, яке буде проводитися завдяки відвідуванню спеціальних курсів. Ознайомлення з новими методиками лікування і лікарськими препаратами дозволять мінімізувати кількість хворих, прискоривши процес одужання.

доллар на гривну

Новини про індексацію заробітної плати медикам

На останніх засіданнях Кабміну розглядалося питання про підвищення виплат працівникам бюджетних організацій і медикам. Особливу увагу було приділено індексації та доплатам, залученню молодих фахівців.

Підсумки роботи 2019 року показали, що індексація та інші доплати виплачуються далеко не кожному медику. За вказаними фактами було проведено розслідування, чиновники та інші керівники притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення чинного законодавства.

Останні новини про індексацію зарплати медикам України кажуть, що вона нараховуватиметься всім медикам без винятку. У випадках виявлення порушень Міністерство охорони здоров’я просить подавати скарги на Державну службу по праці.

Висновок

Зарплата медиків у 2020 році досягне максимально планованого рівня. Медична реформа довела ефективність нової реформи. Оновлення матеріально-технічної бази, відмова від тарифної сітки, перехід роботи лікарів безпосередньо з пацієнтами дозволили поліпшити життя лікарів і довести престижність професії.

сокращение медсестер

В наступному році зарплата медика наблизиться до позначки 17 тис. грн., а в найближчому майбутньому зросте до 20 тис. грн. Наскільки будуть виправдані перспективи, залежить від економічної та політичної ситуації в країні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.