Коли починається і закінчується Новий 2021 рік за китайським календарем?

Чуньцзе — найдавніше свято, яке відзначається в Китаї та інших азійських країнах. Згідно з віруваннями, з настанням нового року відбувається оновлення природи і настає весняне тепло. Китайський Новий рік 2021 за стародавнім календарем настане 12 лютого. Дата святкування вираховується за місячним циклом, і завжди припадає на період з 12 лютого до 25 лютого.

За китайським календарем новий рік настає на другий повний місяць після завершення повного місячного циклу (21 грудня). Дата прив’язана до дня зимового сонцестояння і фаз місяця, тому в народі свято нерідко називають «місячним Новим роком».

Коли відзначають

Точний час, коли починається і закінчується Новий 2021 рік за китайським календарем — 12 лютого 2021 року в 00:03 за московським часом. Цей час відповідає східному літочисленню, згідно з яким в Китаї настане новий 4718 рік. У Росії його відзначатимуть за московським часом, в Китаї він настане о 05:03 (за пекінським часом).

Новий 2020 рік за китайським календарем

Якого числа почнеться найтриваліше і барвисте свято східної культури в інших країнах, слід дивитися в місцеві календарі. Дата і число, коли настає торжество в країнах Східної Азії, завжди вираховується відповідно до місячним календарем і місцевим часом. Святкування проходять протягом 15 днів, а іноді і до місяця.

Історія

Відповідно до китайського Місячного календаря, Новий рік настає в перший день першого місяця. Зазвичай свято припадає на середину лютого. Згідно з давніми легендами, в це свято відбувається пробудження природи і всього живого від зимового сну. Урочистості, пов’язані з початком нового річного циклу, широко відзначають в багатьох країнах, не тільки в Китаї, Монголії і Тайвані, але навіть в Росії.

Існує кілька версій появи свята. У давнину свято називалося Синьнянь. Після 1911 року його перейменували, і день весни отримав назву Чуньцзе.

Міфи і легенди

Стародавні китайці вірили, що в перший весняний день приходив злий звір на ім’я Нянь, який поїдав всі харчові запаси і худобу. Особливо побоювалися жителі за маленьких дітей, яких викрадало нещадне Чудовисько. Для захисту від Няня люди готували якомога більше частувань, щоб звір міг насититися і піти.

Так тривало багато століть, поки одного разу звір не пішов, злякавшись дитини в червоному одязі. Помітивши це, люди стали готувати до Нового року одяг і ліхтарики з червоного кольору, якими прикрашали житло. Потім стали використовувати вогонь і яскраві феєрверки, які відлякували злого Няня. Набагато пізніше даоському ченцю Хунцзюню Лаоцзи вдалося захопити Чудовисько, після чого його стали використовувати як засіб пересування.

Ці легенди лягли в основу основних традицій святкування. Прихід весни і зустріч нового року супроводжується гучним веселощами, яскравими барвистими уявленнями і фестивалем ліхтарів, який проходить в останній день урочистостей.

Традиція

Китайський Новий рік відзначається пишним застіллям, веселими карнавалами і народними гуляннями. В ці дні прийнято ходити один до одного в гості і дарувати подарунки. У всі дні урочистостей традиційними є масові виступи, які проходять на головних вулицях та майданчиках міст. Особливий інтерес викликають танці левів і вогнедишних драконів, які символізують повернення божеств зі світу духів.

Новий рік за китайським календарем

Напередодні свята влаштовується урочиста вечеря. В ніч, яка носить назву «Чусі», всі намагаються не лягати спати. Увечері сім’я готує святкову вечерю, після чого ніхто не розходиться все з нетерпінням очікують настання ранку. До зустрічі нового року обов’язково готуються заздалегідь — наводять порядок, викидаючи старі і поламані речі. Всередині будинок прикрашається паперовими плакатами з написами побажаннями, на стінах розвішують картини, а з боку вулиці розвішують кольорові ліхтарики.

Існує давня традиція дарувати один одному мандарини. Гості, що приходять в будинок, на вході дають господарю два солодких фрукта, які символізують багатство і достаток. Словосполучення “пара мандаринів” в перекладі з китайської означає “золото”, тому цей подарунок є головним символом багатства. Коли гості йдуть, господар в свою чергу також дарує їм солодкі плоди.

Святкова трапеза

За давньою традицією, за святковим столом збираються найближчі люди. Господині обов’язково готують різні морепродукти — особливим перевагою користуються креветки і устриці, які повинні принести щастя і здоров’я всім знаходяться за столом. Китайські вареники з начинкою і паперовими побажаннями на удачу ставлять на чолі столу — ними зазвичай починають святкову трапезу.

Фестиваль ліхтарів

«Юаньсяо» проходить в останній день святкування. До нього готуються заздалегідь, готуючи спеціальні страви з клейкого борошна і солодкої начинки. Після заходу сонця всі виходять на вулиці, щоб помилуватися мільйонами запалених ліхтариків, які запускаються в нічне небо. Це подія завершується пишні урочистості і знаменують початок нового року, який вже вступив у свої права.

Як відзначають у світі

У Китаї Чуньцзе відзначається на державному рівні. Якщо перші дні урочистостей випадають на будні дні, вони оголошуються офіційними вихідними. Протягом перших 5 днів китайці відвідують родичів і друзів, проводять час у колі сім’ї. Залежно від культури і традицій, святкування Китайського нового року в інших країнах можуть відрізнятися. В Росії святкується традиційний новий рік, який настає 1 січня.

Весняні урочистості з розмахом відзначають всі східні країни. Для китайців наступають довгоочікувані канікули, які можна провести не тільки в колі своєї сім’ї, але і відправитися в подорож. В інших країнах Чуньцзе відзначають чисто символічно, віддаючи данину давньої традиції.

Китайський Новий рік в Таїланді супроводжується обрядами і ритуалами, хоча він і не є офіційним. У цій країні весняне свято відзначають не так пишно, як на його давній батьківщині. Однак, він також є одним з найважливіших подій року. У провінціях, де проживають вихідці з Китаю, свята можуть тривати до 10 днів.

Одним з головних обрядів свята є запуск феєрверків. Щоб відігнати злих духів, всі народні гуляння завершуються барвистим салютом. У всіх великих містах влаштовуються оригінальні карнавали і ходи, що створюють особливу святкову атмосферу.

Щороку має свого покровителя. Тварина, що є символом, має певний колір. 2021 буде проходити під знаком Бика, Стихії Метал, а його основним кольором буде білий. Відповідно до східних традицій, цей рік необхідно буде шанобливо ставитися до його головного покровителя. З огляду на таку особливість східного календаря, в прикрасах будинків і приміщень можна використовувати зображення і статуетки Бика — тваринного-покровителя.

Щоб на шляху до виконання бажань не було перешкод, необхідно подарувати один одному гроші в конверті червоного кольору. Такий подарунок можна піднести не тільки близьким людям, але і колегам по роботі. Він є типовим символом благополуччя і процвітання, яким прийнято обмінюватися в перший день нового року.

День стоматолога в 2020 році
Фестиваль "Подорож в Різдво" 2020 року

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *