UKRjizn.com
Image default
Прогноз погоди

Коли прийде осінь в Україну в 2022 році?

Протягом останніх 10 років кліматичні умови в країні помітно змінилися. По-перше, зміна температури повітря стає більш різким і відчутним – до 10 градусів на добу. По-друге, сезони все менше відрізняються між собою, а період міжсезоння триває довше і довше. Враховуючи це, дуже багатьох громадян цікавить: коли прийде осінь в Україну в 2022 році.

коли прийде осінь

Загальна характеристика сезону

Українська осінь майже ніколи не збігається з календарною або астрономічною. Щорічно метеорологи пророкують її прихід в різний період. Як правило, це 10-15 число вересня. Наперед повідомити, коли настане осінь 2022, допомагають птахи. Українські лелеки відлітають, по-іншому починають поводитися звірі (ховаються в норки, або утеплюють свої будинки), комахи.

У порівнянні з іншими країнами материка, Україна може похвалитися в міру теплої осені. Дні сонячні і ясні, але ночі прохолодні, іноді з заморозками. У дні, коли температура повітря перевищує + 20 градусів тепла, починається бабине літо.

23 вересня вважається днем рівнодення осіннього. Тобто в цю дату ночі і дні тривають однаково довго (по 12год.).

Перша половина української осені, в основному, суха. Після 23-го вересня поступово посилюється циклічна діяльність. Це означає, що днів з туманами і дощами стає все більше. В кінці вересня – середині жовтня відбувається вторгнення арктичних мас. Вони приносять з собою перші заморозки сезону.

Не рівномірно розподіляються опади по країні. Найбільша їх кількість традиційно випадає на заході і на півночі.

осень в Украине

Вересень

Після дощового літа 2022, вересень стане справжнім подарунком для жителів країни. Опадів стане значно менше, фактично, вже з першого тижня місяця. Традиційне святкування Дня знань, обіцяють синоптики, пройде добре. Температура повітря до 10-го числа буде радувати відмітками + 17-20 ℃, а й деякі дні і + 23 ℃.

Не доведеться українцям питати коли буде осінь в Україні, вже з 12-13-го числа місяця. Проте негода не буде довго: дощі поливатимуть країну кілька днів, і вже з 18-го числа варто чекати так зване «бабине літо». Сонечко ласкаво прогрівати землю. Це чудовий період для осінньої висадки рослин.

Різке похолодання українці зможуть спостерігати вже до кінця місяця. З 27-го числа жителям Центральної і західної частини країни варто остерігатися штурмових попереджень. Шквальний вітер і зливи можуть зіпсувати плани.

подсолнухи

Жовтень

Негода, як дають знати метеорологи, торкнеться і перші дні другого осіннього місяця. Темні хмари затягнуть небо, моросити буде по всіх регіонах. Найбільша негода очікується у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Тернопільській областях.

Такий очікуваний для дітей перший сніг, з великою ймовірністю, випаде вже 12-го числа. Однак не варто хвилюватися тим, хто так любить осінню пору і так довго чекав коли настане осінь, адже сніг швидко розтане, навіть не покривали білим покривалом землю. Сонечко знову з’явиться на горизонт вже з 17-го жовтня. Звичайно, воно буде вже холодним. Дні помітно стануть коротшими. Для нічних прогулянок час доведеться одягати навіть зимове вбрання.

Тепла, як такого, до кінця року вже й нічого чекати. Разом з тим, місяць подарує багатий урожай грибів. В міру тепла температура і періодичні дощі цьому допоможуть.

Температура повітря в кінці місяця складе + 10-14 ℃.

Листопад

Так само як і жовтень, листопад почнеться з «вогкості». Капати з неба буде практично у всіх українських містах і селах. У таку погоду без парасолі і гумових чобіт на вулицю краще не виходити. Однак, починаючи з наступного тижня, все поступово ставатиме на своє місце. Небо все ще буде затягнуто густими хмарами, проте сонечко ще з’явиться через них. Відтак, на вулицях стане значно суші. Залишати будинки дощовики можна до 18-го числа місяця. А вже з 19-го знову пронесеться шквальний дощ, а з 25-го традиційна українська осінь закінчиться. Мороз вдарить раптово. До-4-6 ℃ опуститься температура повітря. Сніг вкриє землю і порадує українців передсвятковим зимовим настроєм.

закат

Народні прикмети

Дізнатися коли буде осінь у 2022 році в Україні допомагають і народні прикмети. Так, наші предки вірили, що якщо у вересні чути грім, то осіння пора буде досить довгою і дуже теплою. А ось це небесне явище в жовтні вказує на бесснежность зимового сезону.

Журавлі, що дуже низько пролітають над землею, попереджають про різке похолодання і сильні морози.

Про холод намагаються розповісти людям і голуби, які ховають одну лапку під крило.

Якщо мухи довго набридають і не зникають на початку вересня, значить осінь буде досить теплою, а зима не скоро почнеться в Україні.

Придивитися уважно варто і до рослин. Багато ягід на горобині вказують на велику кількість опадів протягом сезону. Мала ж їх кількість – на сухий час.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.