UKRjizn.com
Image default
Прогноз погоди

Коли прийдуть морози в Україну в 2021 році?

Новинні видання та інформаційні портали не можуть прийти до консенсусу в питанні, коли прийдуть морози в Україну в 2021 році. Враховуючи, що зима і весна цього року не радували жителів з самого січня спостерігалися морози і снігопади, які змінювалися дощами і снігопадами, прогнози на осінь синоптики і коментатори вибудовують виключно з посиланнями на народні прикмети або думку вчених з сумнівних наукових установ.

Коли прийдуть морози в Україну в 2021 році

На самому початку

Восени можна було зустріти безліч негативних відповідей навіть на припущення про ймовірність різкого падіння температури. Українські видання:

  • навперебій згадували резолюцію ООН про глобальне потепління і різку зміну звичних кліматичних умов;
  • цитували раптом стала популярною в. Балабух, заввідділом УГИ, нічого не обіцяла, але впевнену, що морозних днів на поточний період доведеться приблизно стільки ж, скільки і в минулому році;
  • на думку в. Білика, який теж стверджував, що зима нинішнього року нічим не відрізнятиметься від попередньої, майже ніхто не посилався;
  • часто цитували директора УДЦ м. КУЛЬБІДУ, який, відповідаючи на запитання, коли в Україну прийдуть морози, обіцяв українцям зимову погоду на європейський манер, навіть без снігу;
  • агентство УНІАН, портал Вести ЮА і навіть КП в Україні передрікали аномально теплу зиму без істотних похолодань і опадів, спираючись на якісь відомості про тропічні мусони і пасати, що знаходяться на протилежному краю планети.

Осіння погода і справді нагадувала північне літо, здавалося, що у питання, коли буде мороз в Україні 2021 немає не тільки конкретної відповіді, але і геть відсутня ймовірність, що холод коли-небудь настане. Особливо, якщо брати до уваги твердження заввідділом Уді і директора УДЦ, впевнених, що в Україні незабаром буде тропічний або євроклімат, і про холодну зиму можна не особливо турбуватися.

Погода по місяцях

Грудень 2020-не той часовий відрізок, в якому українці можуть всерйоз побоюватися морозів і снігопадів. Максимально холодна температура, яку очікують синоптики – це-3-5 вдень і до -11 вночі. Це відбудеться в окремих областях Західної та Центральної України, південні області балансуватимуть на нульовій позначці, рубежі між невеликим плюсом і мінусом. Інші прогнози від Л. Горбаня, досить відомого в країні синоптика, що робить прогнози за народними і власними прикметами і спостереженнями, припускають, що відповідь на питання, коли буде сильний мороз в Україні в 2021 році – це січень і лютий 2021 року.

Зимові морози в Україну в 2021 році?

В цілому, більшість думок вказує на:

  • зниження ртутного стовпчика від нульової позначки, яке стартує до середини січня, і вже до кінця місяця режим ” мінус-відлига-невелике похолодання», зміниться низькими температурами в перманентній присутності;
  • збільшення кількості зимових опадів до рясних снігопадів і навіть хуртовин, не тільки в центрі і на Заході, але і на півдні;
  • особливо відчутним зниження стане в середині лютого, і воно триватиме до середини-кінця березня;
  • квітень, за всіма осінніми прикметами, теж не буде теплим, але це – не наслідок кардинальної зміни клімату, оскільки такі варіанти мають тенденцію періодично реалізовуватися.

У лютому, на думку Горбаня, складно стверджувати, що по всій Україні мороз буде стійким і коливатися нижче позначки -10. У цей період на території країни, особливо, на півдні, можуть чергуватися похолодання і снігопади, дощі зі снігом і обмерзання.

Після літа

Поки у синоптиків немає підстав робити припущення, що мають шанс стати правдивими і писати сценарії, які реалізує природа. З досвіду минулих років, і з урахуванням пізньої весни (справжня настане тільки в травні навіть в південних регіонах), можна припускати, що зима знову затримається з приходом і грудень буде відносно теплим. Але це не означає, що відповідь на питання, коли в Україні будуть морози в 2020-2021 році, закінчується лютим-березнем 2021 року. Примхи природи мають певні закономірності, і вони передбачувані. Накопичений досвід дозволяє припустити, що снігопади і аномально холодна погода можуть бути ще і в грудні 2021.

Минулий рік був аномальним, з перманентною відсутністю опадів влітку, тривалим до середини жовтня теплом. Метеорологи за кордоном впевнені, що і цей рік буде аномально теплим, але ніяких певних прогнозів поки ніхто не робить. Може бути, на краще, що на вулиці зберігається тепла погода в зимовий час, якщо врахувати, як катастрофічно дорожчає паливо і піднімаються ціни на продукти. І таке становище навряд чи зміниться, поки при владі нинішній уряд, який знаходиться під зовнішнім управлінням.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.