UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Коли проводиться Соборування в 2022 році?

Таїнство Соборування йде до нас з глибоких православних часів. Основна традиція даної дії полягає в тому, що весь обряд проводиться сім’ю священнослужителями, саме звідси і походить назва даного обряду. У деяких випадках таїнство відбувається всього лише одним священиком, але таке відбувається тільки в самих крайніх випадках. Таїнство священнодійства проводиться у вигляді промазування тіла людини спеціальним маслом (єлеєм), тому у даного обряду є і друге найменування – єлеосвячення.

Коли проводиться Соборування

Коли проводиться Соборування в 2022 році? За всіма основами таїнство відбувається в період тривалості посту, але Соборування допустимо робити протягом усього року людям з важкими захворюваннями.

Історія Соборування

Як і інші традиції православ’я, обряд Соборування прийшов до нас з біблійних часів. Спаситель народу Христос допомагав всім хворим і стражденним, Він зцілював їх душі і тіла. Проводилося лікування шляхом читання молитов, хрещення і освячення людини святою водою. Апостоли або учні Христа також допомагали людям зцілюватися від страшних недуг і важких хвороб.

В історії православ’я був такий випадок, коли апостол Павло подорожував по світу і на ніч зупинився в одному будинку. Жителем цього житла був хворий чоловік, який мучився найсильнішими недугами шлунка. Павло шляхом молитов і покладання рук на тіло хворого швидко зцілив цю людину.

Соборування з самих ранніх часів і проводилося не шляхом змазування маслом частин тіла, а у вигляді покладання рук цілителя на хворе місце у людини. Вся дія зцілення проводилося з читанням молитов і священних пісень. Трохи пізніше хворих стали змащувати священним маслом, що і є основою Соборування. Протягом 7-ми днів поспіль священики приходили до хворих і здійснювали священний обряд.

Вважається, що при таїнстві людям прощаються їхні гріхи. Саме з цієї причини обряд відбувається в період тривалості Великого посту, коли віруючі відрікаються від своїх пристрастей, грішних помислів, а з’єднуються з Богом і свято діють за його приписаним основам. Протягом посту віруючі активно моляться, сповідуються, проводять таїнства Соборування і очищення від гріховних думок.

Історія Соборування

Коли буде Соборування в 2022 році, в цей час віруючій людині дозволяється очиститися від старих і давно забутих гріхів. У момент проведення обряду людині пропонується сповідатися, а спільно з промазуванням тіла відбувається очищення душі і тіла від усього поганого, що ця людина навіть і згадати не може. Сповідатися віруючому пропонується тоді, коли він забажає. Це може бути перед таїнством або ж після нього. Трапляється так, що віруючий не може розповісти про свої страшні гріхи навіть своєму священику, а при обряді такі гріхи йому прощаються.

Сам обряд проводиться з обов’язковим дотриманням необхідних правил. По-перше, в момент таїнства священнослужитель читає молитви. По-друге, обряд проводиться 7 разів, при цьому молитви читаються завжди з різними значеннями. Промазування людини маслом також відбувається 7 разів. В основу таїнства входить молитва про зцілення від недуг і хвороб, такі слова визнані досконалими, тому при будь-якому Соборуванні досконала молитва обов’язково повинна бути прочитана.

Коли проводиться Соборування в 2022 році

У деяких книгах описано, що Соборування проводиться тільки над вмираючими або сильно хворими людьми, але така думка помилкова. Багато хто впевнений, що після таїнства обряду навіть найболючіша людина здатна за допомогою Божих сил зцілитися. Це, дійсно, так. Але і здоровій людині належить зробити таке таїнство, адже після Соборування він знаходить духовне зцілення і очищення від гріхів. Обряд проводять кожному віруючому, хто побажає пройти через подібне таїнство.

Соборування

Розклад Соборування в 2022 році створюється щорічно і записується в церковний календар. Як вже зазначалося вище, таїнство проводиться для віруючих в період тривалості Великого посту, але початок його проведення покладено тільки з другого тижня після початку священного випробування. Великий піст в майбутньому періоді бере свій початок з 2 березня, відповідно таїнство обряду можна буде здійснювати вже в другій половині цього місяця.

Заздалегідь створюється розклад Соборування в Москві в 2022 році. Обряд збирає всіх віруючих в храмі Іоанна Предтечі. Таїнство проводиться по суботах, починаючи з другого тижня після Великого випробування. Все це означає, що Соборування в храмі буде проводитися з другої половини березня. Час проведення обряду ще може бути змінено, але на сьогоднішній день в розкладі вказується, що початок Соборування буде о 15 годині.

Кожна віруюча людина вибирає свої основи для подальшого життя, але Господь Бог дозволяє вибирати всім життєвий шлях без гріхів і злих помислів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.