UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні у 2023 році

До початку військових дій в Україні функціонувало 143 шахти. Але проведення антитерористичної операції у Донецьку та Луганську з 2014 року, а також після початку повномасштабної війни багато хто перестав працювати. Згідно зі статистикою, середня зарплата шахтарів в Україні складає 19 000 грн. Але в різних містах і на різних ділянках вона може суттєво відрізнятись одна від одної. Коли шахтарям підвищать зарплату в Україні 2023 року?

Переваги і недоліки

Вираз «зарплата, як у шахтаря» був за радянських часів крилатим. У важкі 90-ті роки, за часів тривалих затримок, ця фраза була скоріш глузуванням, ніж правдою. Як зараз справи у людей такої важкої та небезпечної професії? Шахтарі часто виходять на мітинги через затримки у заробітній платі.

Заробітна плата шахтарів залежить від стажу роботи, спеціальності, форми власності підприємства. Наприклад, суттєво відрізняється заробітна плата у Тернівці Дніпропетровської (30 тис. грн.) області та Макіївці Донецької області (10 тис. грн.). При цьому на Донеччині доводиться працювати на старому обладнанні та на молотах. На Дніпропетровщині все обладнання було замінено кілька років тому. Існують шахти, де є заборгованість ще з 2018 року. Зеленський розпорядився закрити заборгованість перед шахтарями. Якщо це не буде виконано, Кабінет міністрів буде не лише позбавлений премії, а й великого відсотка заробленої плати.

.Держава перед шахтарями має борг у розмірі 28 млрд доларів. Тобто люди ходять на роботу, але нічого не одержують наприкінці місяця.

Чи індексація буде?

Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні 2023 року стосуються не лише шахтарів, а й їхніх родин. Ця тема є дуже актуальною, Товари дорожчають, але держава не може виділити додаткові фінанси на індексацію заробітних плат.

Робота шахтаря неймовірно складна та небезпечна. На пенсію вони виходять раніше через те, що з’являється велика кількість захворювань та знос організму. Середній прожитковий вік становить 50 років. Проблема з киснем, постійний шум та пил шкодять здоров’ю. Вчені встановили, що під час роботи у шахті протягом 7 років виникають хронічні захворювання бронхо-легеневої системи. Через роботу у воді виникають захворювання колінних суглобів. Через сильні вібрації під час роботи молотів багато шахтарів скаржаться на проблеми з тиском і зором. Також шахтар обов’язково повинен мати при собі балон із киснем. У разі, якщо стався обвал, він допоможе протриматися під землею до приїзду рятувальників.

Протягом тривалого часу шахтарі очолювали списки найнебезпечніших професій. У більшості випадків, аварії відбуваються через людську недбалість і не дотримання техніки безпеки. Це сталося завдяки модернізації. Але згідно із соціальним опитуванням, лише 18 % людей мріє працювати в шахті. Хоча 82% вважають, що мають дуже велику зарплату.

Зарплата шахтаря в Україні залежить від населеного пункту та форми власності. У зв’язку з цим гірники з Донецької області змушені виїжджати на роботу до шахт, що знаходяться в Чехії, Словаччині та Польщі. Там вони можуть отримувати порівняно більше – до 1500 доларів. При цьому вони працюють щодня від 7 до 9 години з понеділка по п’ятницю. Але якщо працювати без вихідних або залишатися на другу зміну, то можна заробити більше.

Навчання

Шахтарі часто жартують, що їм боятися ніколи. Потрібно виконувати план. Не всі йдуть працювати шахтарями з молодого віку. Деякі проходять навчання набагато пізніше. Для цього є спеціальні курси, що функціонують від 3 до 6 місяців. У цей час вони одержують стипендію і цей час зараховується до трудового стажу. Можна пройти курси підвищення кваліфікації або змінити професію.

Загроза скорочення та закриття шахт

Складні обставини випали на долю України та її народ. Довгий час увесь світ боявся епідемії. Але прийшло ще страшніше напасти війна. Продукти дорожчають щодня, а підвищення зарплати шахтарям в Україні 2023 р. поки що не очікується.

2021 року відбувся кліматичний саміт, на якому зібралося понад 40 країн. Вирішили відмовитися від застосування вугілля під час виготовлення електроенергії. План розроблено до 2040 року. Таке рішення підтримала Україна з метою покращення екології. Денис Шмигаль у своєму інтерв’ю озвучив більш тривалі терміни для закриття шахт – це 2070 рік.

У компанії ДТЕК головний власник шахт каже, що не панує вкладатись надалі і з радістю їх продасть. При цьому термін експлуатації може бути лише до 2035 року. Варіантів, чим можна замінити вугільну промисловість, є безліч. Скорочення шахтарів у 2023 році в Україні навряд чи відбудеться, але все одно довго не функціонуватимуть.

Зникне необхідність у вугіллі та в Європі. У зв’язку з цим продавати його не буде кому. Це спричинить зупинки шахт. Відбудеться ця подія поступово, але точно не 2023 року. Деякі гірники зможуть піти на заслужений відпочинок, а нових – набирати не планують. До початку військових дій Україна почала реалізувати законопроект щодо проведення навчання для зміни професії. Ці зміни можуть призвести до вимирання цілих міст. На териконах мають намір встановлювати сонячні батареї.

Проводиться велика кількість самітів та тренінгів для шахтарів. Розповідають про те, як комусь вдалося успішно розпочати бізнес із нуля. Але після закриття шахт розпочати бізнес серед безробітних та пенсіонерів дуже важко та не раціонально.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.