UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Коли вчителям підвищать зарплату в Україні в 2020 році?

Фінансування заробітної плати вчителів проводиться з місцевого бюджету. Працівникам, діяльність яких пов’язана з державною службою і органами місцевого самоврядування відомо, що коштів у місцевому бюджеті завжди не вистачає. Держава компенсує брак за допомогою надання державних субвенцій. Коли вчителям підвищать зарплату в Україні 2020 і як швидко настане цей період, залежить від безлічі факторів, головними з яких є економічне благополуччя країни і наявність грошей в казні.

зарплата вчителя

Зарплата вчителів України 2020 – критерії формування

Педагогічними працівниками є вчителі, викладачі інших навчальних закладів, вихователі дитячих садків, керівників гуртків та ін. категорії, що мають відношення до виховання та освіти дітей. Тому, якщо буде підвищення зарплати вчителям в Україні, воно торкнеться всіх. Зарплата педагогічних працівників формується наступним чином:

  • оклад або тарифна ставка – основна складова заробітної плати залежить від розряду (від 1 до 18), кожен розряд має коефіцієнт, від якого залежать виплати (найвищий коефіцієнт – 3,21 у 18 розряді);
  • надбавка за вислугу років – становить 10% ставки при стажі не менше 3 років, 20% – при стажі 10 років, 30% -при стажі 30 років;
  • доплати окремим категоріям системи освіти – надбавки від 5 до 30% окладу передбачені виключно вчителям, здійснюються за рахунок надання платних послуг (дозволених законодавством).

У школах, де діти молодших класів навчаються за стандартами української школи, надбавка вчителям становить 20-30% окладу.

Розмір зарплати вчителів

Згідно з нормативними актами попередніх років посадовий оклад педагогів має становити не менше 3 мінімальних окладів.
Інформаційні джерела повідомляють, що зарплата вчителів України 2020 буде розраховуватися наступним чином 4425*3=13275 грн. Педагог з великим стажем і розрядом буде отримувати як мінімум на 10% більше. Працівник, який має науковий ступінь на 25% більше. Розмір надбавки за вислугу років залишиться таким же, як і в попередні роки.

У 2019 році новинкою для багатьох педагогів стало добровільне проходження сертифікації. Зазначений захід підвищує рівень професіоналізму, оновлює колишні знання, вчить працювати за сучасними методиками. Наявність сертифіката – гарантія 20% щомісячної надбавки до заробітної плати.

учитель

При формуванні заробітної плати збережено право на отримання працівниками освітніх установ надбавок за використання в роботі інноваційних технологій і методик. У новому році вчителі можуть розраховувати на матеріальну допомогу для вирішення побутових проблем, яка була і в 2019 році.

Сьогодні нарахування зарплати проводиться по старій методиці, оскільки нова ще не вступила в силу. Тому молоді вчителі вважають зарплату необґрунтовано низькою.

Про підвищення зарплати в 2020 році

Відповідно до освітньої реформи підвищення виплат відбувається поетапно. Останні новини Про індексацію зарплати вчителям України свідчать, що до 2023 року мінімальна зарплата педагогів дорівнюватиме чотирьом прожитковим мінімумам. При розмірі прожиткового мінімуму 2187 грн. мінімальний оклад вчителя повинен становити 8748 грн.

Поряд з підвищенням окладів і збереженням виплат у 2020 році, урядом не передбачено індексації зарплати. Багато хто вважає зазначену новину сумною, але якщо врахувати збільшення окладів педагогів на 8%, додаткову надбавку за сертифікацію в розмірі 20%, доплати за вислугу років та інші надбавки, зарплата працівників сфери освіти виходить гідною.

У наступаючому 2020 році ПРОФСПІЛКА освіти як і раніше буде захищати права педагогів, направляючи в уряд вимоги про підвищення виплат вчителям. Причина петицій полягає в тому що, незважаючи на підвищення окладів, зарплата не відповідає законодавчим нормам.

Чи буде скорочення вчителів?

З підвищенням розміру мінімальної зарплати і зростанням окладу педагогів стало хвилювати скорочення вчителів у 2020 році в Україні. Багато хто вважає, що певній частині працівників загрожує звільнення, оскільки в бюджеті буде не вистачати коштів. Достовірні джерела стверджують, що питання скорочення педагогів у 2020 році не піднімався. Головний акцент Міністерства освіти був зроблений на підвищення рівня професіоналізму та сертифікації викладачів. Педагоги, які не володіють навичками сучасних методик навчання, самостійно відійдуть від роботи, оскільки не встигатимуть йти в ногу з прогресом. Саме тому кожному вчителю варто задуматися про підвищення рівня кваліфікації.

Останні новини уряду про підвищення зарплати вчителям

На останньому засіданні уряду Гройсман ініціював підвищити зарплату працівникам сфери освіти від 20 до 70%, оскільки впевнений, що для саморозвитку якісних можливостей українського вчителя гідна заробітна плата є обов’язковим критерієм.
Основна увага була акцентована залученню до педагогічної діяльності молодого покоління. Велика частина студентів випускників відмовляються працювати в сільських школах і віддалених місцевостях через низькі виплати. Простіше займатися репетиторством або піти в підприємницьку діяльність. Проблема нестачі грошей стає гостро для сімей з кількома дітьми. Новий склад Кабміну пообіцяв попрацювати над цим питанням найближчим часом. Тому підвищення виплат вчителям у 2020 році буде обов’язково.

малюнки

Резюме

Настання 2020 року гарантує вчителям підвищення окладів, збереження надбавок і додаткових виплат, надання 20% надбавки за сертифікацію. З сумних фактів слід зазначити відсутність в уряду планів щодо індексації зарплати. Незважаючи на це новим Кабміном розглядаються питання затвердження нових, гідних посадових окладів, завдяки яким збільшиться приплив молодого покоління.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.