UKRjizn.com
Image default
Новини

Коли відбудеться Євробачення 2020 року?

Щорічно, починаючи з 1956 року, пісенний конкурс Євробачення збирає вокалістів і музичні колективи з усієї Європи. Це найпопулярніший неспортивний захід з аудиторією близько 600 млн. чоловік. Особливо жвавий інтерес викликає конкурс в країнах пострадянського простору, де в обговоренні перипетій шоу беруть участь не тільки глядачі різного віку, але навіть відомі політики. Де і коли буде проходити Євробачення в 2020 році, хто має всі шанси представити Росію на культовому фестивалі? Дочитайте статтю до кінця, щоб дізнатися свіжі новини і подробиці конкурсу.

Про правила проведення конкурсу

Основною ідеєю Євробачення була і залишається місія єднання європейських країн за допомогою участі в культурно-розважальному заході. При цьому голосування глядачів і професійного журі покликане стимулювати створення оригінальних композицій від талановитих музикантів з великим творчим потенціалом.

Коли відбудеться Євробачення

Кожна країна-учасниця відправляє на конкурс всього одного представника. Це може бути вокаліст або ціла музична група, але з однією умовою – на сцені повинно одночасно перебувати не більше 6 чоловік. Певні вимоги пред’являються і до конкурсної пісні – вона повинна бути новою, некомерційною і тривати не довше 3 хвилин. При цьому мова, якою написана композиція, може бути будь-якою.

Кожен учасник виступає в одному з двох півфіналів згідно жеребкування. А голосуванням журі та телеглядачів обирається десятка переможців кожного півфіналу. Разом у фіналі опиняються 20 конкурсантів і так звана “Велика п’ятірка Євробачення” – представники Франції, Великобританії, Італії, Іспанії та Німеччини. Ці держави стояли біля витоків створення конкурсу, тому отримали невід’ємне право участі у фіналі без попереднього відбору.

Оцінки кожного виконавця являють собою суму балів від телеглядачів і Національного Журі країн-учасниць. Журі виставляє свої оцінки методом ранжирування – найкращий, на їх думку, конкурсант отримує 12 балів, друге місце займає учасник з 11-ма балами і так далі в порядку убування до одного бала.

Глядачі голосують за вподобаних вокалістів за допомогою СМС-повідомлень і телефонних дзвінків. Учасники, за яких глядачі віддали найбільше голосів, отримують 12 балів і так далі за спаданням.

Результати голосування озвучують глашатаї від кожної держави в прямому ефірі безпосередньо після завершення фінальних виступів всіх музикантів. Учасник, який набрав у сумі найбільше балів, стає переможцем Євробачення і підписує контракт з Європейським мовним союзом. Протягом строку дії договору його зобов’язують брати участь у проектах та заходах, запланованих організаторами ЄМС.

Коли відбудеться Євробачення 2020

Аж до 2004 року Євробачення вміщувалося в рамках одного-єдиного концерту – великого фіналу. Але з кожним роком бажаючих взяти участь у знаковому конкурсі ставало все більше і більше, а ефірна сітка була не в змозі вмістити всіх учасників в один фінал. Тому в 2004 році було прийнято рішення ввести 2 півфіналу, де змогли б виступити представники навіть самих крихітних європейських держав.

Традиційно Євробачення проводиться в середині або кінці травня. Дати вибираються в залежності від завантаженості концертного залу, який отримав право приймати конкурс.

Дати проведення Фестивалю в 2020 році вже визначені і оголошені на офіційному сайті Євробачення:

  • перший півфінал відбудеться у вівторок 12 травня;
  • другий півфінал – у четвер 14 травня;
  • фінал транслюватиметься в суботу 16 травня.

Незважаючи на те, що терміни проведення конкурсу вже оприлюднені, є ймовірність, що дати можуть бути змінені, а в програму внесені коригування. На це можуть вплинути національні свята країни-господині Євробачення і травневі спортивні заходи. Зокрема, мова йде про Лігу Європи УЄФА, Ліги чемпіонів УЄФА і Гран Прі Формули-1.

Яка країна прийматиме конкурс у 2020 році

Де пройде Євробачення наступного року, за традицією, стає відомим вже у фіналі поточного конкурсу. За правилами Європейської мовної спілки, право приймати фестиваль отримує країна-переможниця фестивалю. Найбільше балів (498) на Євробаченні, що відбувся в 2019 році в Тель-Авіві, отримав голландський Виконавець Дункан Лоуренс.

Перемогу 25-річному вокалісту принесла чуттєва і романтична композиція Arcade. При цьому сам виступ було витримано в мінімалістичному стилі – Лоуренс був присутній на сцені один, акомпануючи собі на роялі. Своєю перемогою співак завоював право проводити ювілейний, 65-й конкурс на своїй батьківщині – в Нідерландах.

Нідерланди прийматимуть Євробачення вже вп’яте. Попередню перемогу представники північно-західного європейської держави здобули в далекому 1975 році силами популярної на той момент групи Teach-In.

В якому місті пройде конкурс цього разу, стало відомо вже в серпні 2019 року. Спочатку очікувалося, що приймати гостей буде столиця країни-переможниці – Амстердам. Але в липні 2019 року мер Амстердама Фемке Халсема заявила про відмову брати участь в організації фестивалю. Відмова була мотивована тим, що головний концертний зал столиці Ziggo Dome в передбачувані дати проведення Євробачення виявився заброньованим без можливості скасування броні.

Слідом за Амстердамом пішли відмови від інших великих міст королівства – Гааги і Бреди. В якості основних місць проведення конкурсу розглядалися також Утрехт, Хертогенбос, Арнем і Маастрихт. У підсумку було прийнято рішення провести захід в Роттердамі – головне дійство розгорнеться на Ahoy Arena, яка свого часу брала дитяче Євробачення 2007, музичну премію MTV 1997 та 2016 років.

Потенційні учасники від РФ

Хто поїде від Росії на Євробачення в Роттердамі, ми дізнаємося тільки в кінці січня 2020 року. У РФ повноваженнями вибирати вокальних представників конкурсу володіють Перший канал і ВГТРК. Причому обидві компанії самостійно розробляють алгоритм вибору – обмежитися думкою експертного журі, взяти внутрішнє рішення або надати право вибору телеглядачам.

Останнім російським учасником Євробачення, обраним телеглядачами, стали “Бурановские бабусі” в 2012 році. З 2013 року претенденти вибираються без участі простих росіян – так “призначеними” учасниками по черзі ставали Діна Гаріпова, Поліна Гагаріна, сестри Толмачевы, Сергій Лазарєв (двічі) і Юлія Самойлова.

Навколо імен російських представників на головному музичному конкурсі Європи щороку киплять неабиякі пристрасті. У шанувальників відомих і початківців зірок завжди є власна думка, хто буде виступати на Євробаченні і хто однозначно зможе принести перемогу Росії.

Тіматі і Єгор Крід. На думку молодого покоління, представники Black Star Inc. зможуть скласти гідний дует і” порвати зал ” в Роттердамі.

Ольга Бузова. Ведуча “Дома-2” неодноразово заявляла про свою готовність представляти країну на Євробаченні. А її продюсер навіть натякав, що у поп-діви вже є готова конкурсна програма.

Філіп Кіркоров. Легендарний виконавець, який відзначився в останні пару років епатажними хітами, зміг розширити коло своїх шанувальників. І тепер навіть молодь бачить його в списку фіналістів і переможців конкурсу. Хоча сам артист не раз говорив, що на Євробачення їхати не збирається.

Zivert. На думку ж самого Філіпа Бедросовича, гідно представити РФ в Нідерландах змогла б москвичка Юлія Зіверт. Співачка стала справжнім музичним відкриттям 2018-2019 і навіть здобула перемогу на Премії МУЗ ТВ в номінації”Прорив року”.

Zivert

Олександр Панайотов. Російсько-український музикант з 2005 року бере участь у національних відборах на “Євробачення”, але здобути в них перемогу йому жодного разу не вдавалося. Може на цей раз удача буде більш прихильна співакові.

Діма Білан. В одному зі своїх інтерв’ю улюбленець росіян заявив, що накопичив достатньо творчого потенціалу, щоб знову спробувати свої сили на європейському вокальному конкурсі. Його продюсер Яна Рудковська зазначила, що це скоріше мрії, ніж реальні плани, але як знати…

Олена Темнікова. У 2017 році колишня солістка тріо Serebro вже відмовилася брати участь у фестивалі, мотивуючи це своєю зайнятістю. Але останнім часом співачка часто згадує про намір повторити успіх хіта Song #1, з яким російська група зайняла почесне третє місце на “Євробаченні” в Гельсінкі.

Світлана Лобода. Співачка вже брала участь у конкурсі – в 2009 році в Москві вона представляла Україну. На думку шанувальників Лободи, тепер їй варто відправитися на Євробачення вже від Російської Федерації. Сама екс-учасниця “Віагри” думку фанатів не коментує.

Потенційними учасниками Євробачення 2020 також називають фрік-гурт Little Big, переможницю шоу “Голос. Діти ” Рагду Ханієву, репера Елджея і навіть епатажного Сергія Шнурова.

Як потрапити на шоу

Щоб побачити грандіозне музичне уявлення в реалі, необхідно потурбуватися придбанням вхідних квитків. Правда, Захід виллється пересічним громадянам” в копієчку”, адже доведеться витратитися ще на поїздку і проживання в країні, яка приймає конкурс.

Квитки починають надходити в продаж в кінці зими або початку весни в рік проведення фестивалю. Минулого року продажі стартували в останніх числах лютого. Придбати їх можна було на сайті Leaan – офіційного партнера Євробачення 2019 в Тель-Авіві.

Ціна торішніх квитків була досить високою-за малої місткості залу Expo Tel Aviv – найдешевший запрошення можна було придбати за 13,5 тисячі рублів. На відміну від ізраїльського зали місткістю 7300 осіб, роттердамський Ahoy Arena може прийняти одночасно більше 16 тисяч глядачів, тому є ймовірність того, що квитки будуть коштувати дешевше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.