UKRjizn.com
Image default
Свята

Коли відзначається Пурим в 2022 році?

Пурим в 2022 році – одне з найулюбленіших свят у іудеїв. Під час Пурима проводиться карнавал, народ співає, веселиться, смачно їсть і п’є. Так євреї віддають данину подіям, які могли стати жахливою трагедією, але закінчилися дивом.

Свято встановлено згідно з книгою Естер (Есфірі) в пам’ять про порятунок євреїв від винищення. Якого числа настане свято і чим цікаві його традиції? Читайте далі.

Коли відзначається Пурим?

Коли відзначається Пурим в 2022 році

Єврейське свято Пурім почнеться ввечері 14 адара за іудейським календарем або 25 лютого за григоріанським календарем. Завершиться торжество ближче до ночі 27 лютого. Щорічно дата за григоріанським календарем зсувається-це відбувається через те, що іудейський календар залежить від фаз Місяця.

Не скрізь Пурим відзначають два дні. В Єрусалимі і Шушані святкують лише один день-15 адара І називають свято Шушан Пурим. Якщо торжество випадає на суботу, то святкують Пуриш Мешулаш або потрійний Пурим, який відзначають з п’ятниці по неділю. Це свято-одне з найяскравіших подій в році для іудеїв.

Історія свята Пурим

Пурім символізує перемогу добра над злом. Назва» Пурим «пішла від перського» пур « – »жереб”.

Одного разу духовний лідер іудеїв Мордехай (Мардохей) врятував царю Ахашверошу (Артаксерксу) життя, але опинився в немилості у наближеного до правителя Амана. Лиходій сановник загорівся ідеєю позбутися разом від усіх євреїв в царстві. Аман переконав царя прийняти указ про винищення євреїв по всьому Перському царству.

Щоб визначитися з днем виконання Указу, кинули жереб, що випав на 13 адара. Але євреїв врятувала дружина Ахашвероша-цариця Естер. Вона розповіла Мордехаю про задуми Амана. Мордехай зібрав усіх юдеїв, і вони три дні постили і молилися. Естер переконала Ахашвероша видати інший указ, в якому євреям дозволялося захищатися будь-якими способами. Битва тривала два дні. Кажуть, що Юдеї вбили 50 тисяч ворогів. В результаті євреї здобули перемогу і вирішили відзначити цей день.

Традиція

Напередодні Пурима євреї дотримуються посту Естер, відмовившись повністю від води і їжі. Це робиться в пам’ять про той пост, який Мордехай тримав з євреями. Під час посту євреї аналізують своє життя, каються в нехороших діяннях, розмірковують про долю народу.

Свято Пурим

Є кілька заповідей для проведення Пурима, яких потрібно дотримуватися в обов’язковому порядку. По-перше, читання сувою Естер (частина Танаха), по-друге, застілля і веселощі, по-третє, відправка гостинців знайомим і рідним, по-четверте, благодійність.

Про те, як слід відзначати свято, описано в сувої Естер. Цей сувій читають в синагозі вранці і ввечері. Послухати рабина збирається вся громада. Коли читає вимовляє ім’я Амана, то діти голосно тупають, ляскають і пищать, щоб ім’я лиходія загубилося в шумі.

Невід’ємний атрибут торжества-подарунки. Наступного дня з самого ранку Юдеї обмінюються частуваннями. Надсилають приготовлену святкову їжу і напої. Як правило, чоловіки відправляють подарунок чоловікам, а жінки – жінкам. Також через посильних передають пожертви для незаможних

Кожен єврей повинен допомогти мінімум двом нужденним. Говорити ” ні ” тим, хто просить не можна. Вважається, що в це свято всі повинні бути радісними і щасливими.

В обід закочують справжній бенкет з безліччю смачної їжі і вина. Господині кладуть на стіл традиційне трикутне печиво гоменташ з варенням, горіхами, маком або фруктами всередині. Ще це печиво називають»вуха Амана”.

Після обіду влаштовують маскаради і карнавали, щоб нагадати про те, що задум Господа іноді буває прихований. У традиції ховати обличчя під масками є своє пояснення. Під час гонінь деяким іудеям доводилося схиляти голови перед ідолами, але в душі вони сміялися над чужими божествами. Всевишній бачив це і відповідав:»мені відомо, що у вас в душі, а все зовнішнє – це всього лише маска”.

Пурім можна назвати початком розвитку театру. З давніх – давен в цей час проводилися театральні постановки-Пурімшпілі, присвячені тому, про що йшла мова в сувої Естер. У театральних дійствах брали участь і діти, і дорослі.

Особливості святкування

Святкування Пурима завжди включає смачну їжу і нестримні веселощі. За стіл сідають після заходу сонця і після читання сувою. До вечері всі присутні вбираються і запалюють свічки.

У це свято чоловіки можуть дозволити собі випити багато вина. Це, напевно, одиничний випадок в єврейській культурі, коли пити до повного сп’яніння не забороняється, незважаючи на те, що в цілому іудеї ставляться до пияцтва негативно.

Іноді Пурим називають дитячим святом. Все тому, що дітям в цей день дарують цінні презенти і гроші. За переказами в дні небезпеки, коли євреї посилено молилися, мудреці не переставали навчати дітей Торі. Це свідчило про те, що Юдеї повністю довірили своє життя і життя своїх чад Господу.

Пурим в 2022 році – яскраве і радісне свято для єврейського народу. Це торжество веселощів, гумору і оптимізму, які так характерні для єврейської нації.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.