UKRjizn.com
Image default
НерухомістьПодатки

Кому і як платити податок на нерухомість в Україні в 2020 році?

Податки досить часто бувають нестабільні, і можуть змінюватися мало не через півроку. Вже були помічені подібні випадки. В основному період зміни змінних у податках різного роду становить 1 рік. І більшість людей, переходячи до наступного, 2020 рік, задається питанням вже навіть не про ціну води чи газу, а самим елементарним і звичайним – податок на нерухомість 2020 в Україні, а також останні новини про податок на нерухомість в Україні.

прогноз

Отже, роз’яснення…
З моменту останнього підвищення мін. заробітної плати в Україні від 3723 грн (2018 рік) до 4173 грн (2019 рік) процентна ставка на податок становила максимум 1,5% від ЗП (прописано в ПКУ), і т. до. чергового збільшення заробітку не очікується, відсотки на податок залишаються ті ж. Це означає, що за кожен зайвий квадрат житлового приміщення плата буде стягуватися у розмірі 55 гривень і 8 копійок.
Константи, від яких починають нараховуватися «зайві» м2:

  • Квартири – 60 м2
  • Приватні будинки-120 м2
  • Площа будинку і квартири – 180 м2

Податок визначається місцевою владою, тому в різних регіонах він може відрізнятися, але не перевищувати 1,5% від мін. ЗП.

Терміни та виплати

Важливий термін оплати податків, бо потім можу бути проблеми. Існують деякі нюанси з боку цього життєвого фактора, тому що квитанції можуть не приходити роками, але навіть так, вам хоч і не випишуть штраф за ухилення від сплати податків, але все одно рано чи пізно доведеться заплатити свій борг, що накопичився за даний проміжок часу.

У деяких громадян-новачків – жителі, які нещодавно досягли повноліття і отримали власне житло або іммігранти, постійно виникає питання «Кому і як платити податок на нерухомість в Україні?”. Люди, площа житла яких не перевищує перерахованих вище мірок, також, Які входять до списку пільговиків, не будуть платити податок за їх майно, тому що дані числа є пільговими, а платити потрібно буде тільки при перетині встановленої межі.

Заплатити податок потрібно протягом 60 днів з моменту отримання квитанції через банківську систему за розрахунковим номером, у разі, якщо платіжка так і не прийшла, то слід звернутися в фіскальну службу для з’ясування подробиць і цікавлять вас нюансів оплати.

рынок недвижимости

Податки щодо літніх громадян

Не менше цікавить питання про оплату державних послуг вже вийшли на пенсію людям і тим, кого вже майже наздогнав термін виходу у світ подорожей по місту під час «ні світ, ні зоря» на тролейбусах і трамваях у пошуках таємничого і невідомого, ця таємниця розкривається тільки перед зрілими людьми похилого віку. Отже, ближче до суті: тому що змінюються часи, змінюються закони і системи оплати за житло. Отже, ось трохи роз’яснення для пенсіонерів – податок на нерухомість 2020 для престарілих.

Згідно з ПКУ, податок на ні житло для ряду пільговиків, наведених нижче, дорівнює абсолютному нулю. Звичайно ж, якщо вони не великі власники нерухомості, площа якої перевищує 300 м2 при наявності квартири, або 500 м2 при наявності вдома. У разі якщо вони такими є, для них властивий щорічна плата в розмірі 25 000 грн.

Список пільговиків на плату за житло:

  • ветерани АТО;
  • багатодітні сім’ї (5+);
  • діти-сироти, яких виховує тільки один з батьків;
  • діти з обмеженими можливостями, яких виховує тільки один з батьків;
  • акі установи як: школи, дитсадки, дитбудинки, релігійні організації.

У випадку з пенсіонерами справа йде трохи інакше. Питання про податок для пенсіонерів вирішується місцевою владою, яка має право вводити пільги вже за своїм рішенням. Місцева рада може, як знизити відсоткову ставку податку для пенсіонерів, так і анулювати її або залишити незмінною. Дані дискусії ведуться в Обласній Раді, в якій збираються на засідання всі окружні депутати, обраних їх округами, за які вони по досягненню посади відповідають. Це питання може виникати і в самій Раді, і безпосередньо передаватися від жителів округу до їх депутату, і вже від нього в Раду.

Несплата за податок, наслідки

У разі прострочення заданого терміну оплати вам нарахують чималий штраф і пеню, а до всього цього також додатися несплачений податок. Якщо ви прострочили плату в межах 30-ти днів, то штраф нарахують у розмірі 10% від податку, якщо ж більше 30-ти днів, то сума становитиме вже 20%.

Що ж являє собою пеня. За фактом, це те ж саме, що і штраф, але тільки вже суму цього штрафу вважає система. Цей алгоритм числення залежить від багатьох факторів. Більше того, якщо людина, що не сплачує податок є підприємцем, її можуть позбавити свідоцтва платника єдиного податку. До всього цього варто додати, що відсутність плати податку тягне за собою статтю 126-ю Кримінального Кодексу України.

Особливості процентних ставок

Кожне місто має свою процентну ставку на податок на нерухомість, яка визначається місцевою владою. «Формула» числа податку вираховується так: «процентна ставка міста» * «мінімальна зарплата» * «кількість м2, які вийшли за межі пільгового числа допустимої площі житла». Як говорилося раніше, ставка не може перевищувати 1,5% (на даний момент). Це число залежить від мінімальної заробітної плати, тому за змінами з.п. слід зміну процентної ставки держави, а потім і міста.

Тепер розберемо основну тему для харків’ян, т. к. ця область одна з найбільш наближених до військового конфлікту на сході й подібні питання є досить спірними. Податок на нерухомість 2020 в Україні, роз’яснення в Харкові. Податки для жителів Харкова будуть трохи вище, але в принципі стабільні, порівняно з іншими процентними ставками в інших містах України. Ставка становитиме 1% від заробітної плати, проте це число досі є спірним і, можливо, в майбутньому підлягатиме деяким змінам. Все це вже залежить від рішення місцевих верхів влади і співвідношень інших процентних ставок регіонів.

Единый социальный взнос

Для порівняння нижче буду наведені відсотки деяких міст:
Одеса, Харків – 1%
• Київ – 0,75%
• Львів – 0,5% для квартир і 1% для приватної власності
• Ужгород, Херсон та Чернівці – 1%
• Рівне та Кіровоград – 0,5%
• Хмельницький та Тернопіль – 0,8%

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.