UKRjizn.com
Image default
Економіка

Конгрес ухвалив закон про підтримку виробників напівпровідників

Палата представників у четвер ухвалила масштабний закон про субсидування американської напівпровідникової промисловості. Ухвалення законопроекту стало перемогою для президента Джо Байдена та його колег-демократів, які сподіваються зберегти нинішню незначну більшість у Конгресі на проміжних виборах у листопаді.

За підсумками голосування законопроект підтримали 243 конгресмени, 187 проголосували «проти». До демократів приєдналися 24 республіканці. Законопроект відправлено до Білого дому, де Байден, як очікується, підпише його вже на початку наступного тижня.

Сенат ухвалив законопроект про підтримку виробництва напівпровідників за підтримки обох партій у середу. Закон передбачає виділення близько 52 мільярдів доларів у вигляді державних субсидій для виробництва напівпровідників на території США напівпровідників, які використовуються при виробництві безлічі пристроїв – від автомобілів та високотехологічної зброї до електронних девайсів та відеоігор. Законопроект також передбачає запровадження інвестиційного податкового кредиту для заводів із виробництва напівпровідників, який оцінюється у 24 мільярди доларів.

У текст закону також включили положення про виділення 200 млрд. доларів протягом 10 років на розвиток наукових досліджень у США, щоб американські виробники могли конкурувати з Китаєм. Конгресу, як і раніше, необхідно буде ухвалити окремий закон про асигнування для фінансування цих інвестицій.

Конгресмен Майкл Маккол, старший республіканець у Комітеті із закордонних справ Палати представників, підтримав ухвалення законопроекту.

«Нам потрібно виробляти (напівпровідники) у цій країні, а не випускати їх виробництво в офшори, – сказав він журналістам перед голосуванням. – Це життєво важливо для нашої національної безпеки».

Законопроект розроблявся понад рік. У червні 2021 року він був схвалений у Сенаті за активної підтримки обох партій, проте потім робота над законопроектом зупинилася в Палаті представників, де республіканці та демократи сперечалися про те, чи слід включати до нього положення щодо таких питань, як зміна клімату та порушення прав людини в Китаї.

Лідери республіканської партії закликали проголосувати проти законопроекту після того, як у середу було оголошено про угоду між лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером та сенатором-демократом Джо Манчіном щодо ухвалення законопроекту про фінансування проектів у сфері охорони здоров’я та екологічно чистої енергетики.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.