UKRjizn.com
Image default
Коронавірус

Коронавірус в Польщі. Доктор Раковскі про нову хвилю COVID-19: Нинішнє зростання захворюваності для нас добре

У понеділок заступник міністра охорони здоров’я Вальдемар Краска визнав, що останні дані про випадки зараження COVID-19 зросли на 40 відсотків. вище, ніж тиждень тому. «Зростаюча тенденція триває», – сказав він. Цього дня ніхто не помер від коронавірусу. У лікарнях лікуються менше 900 людей з COVID-19.

Про розвиток хвилі ми запитали експерта з Міждисциплінарного центру математичного та обчислювального моделювання Варшавського університету. – З масовим явищем зараження коронавірусом ми обов’язково впораємося. Це якось проявиться в цифрах. Майбутньої осені більше половини населення постраждає від COVID-19, – сказав нам д-р Францішек Раковський, який керував роботою групи з підготовки епідеміологічної моделі ICM UW.

МОЗ після зняття обмежень та скасування надзвичайного епідеміологічного стану змінило спосіб звітування про перебіг пандемії. Дані не включають пацієнтів, які роблять аналізи самостійно або просто хворіють вдома, нікуди не повідомляючись, що, на думку епідеміологів, не відображає реальної ситуації в Польщі.

– У першу хвилю пандемії важливим був метод моніторингу. У наступні роки пандемії, коли хвороба стане ендемічною, система звітності повинна розвиватися. Зараз ми маємо дивну систему, яка не є ні Sentinel, ні системою, яка була на початку. Sentinel – це система, яка працює проти грипу та спрямована на виявлення нових випадків. Це надання репрезентативної інформації про те, що відбувається в суспільстві, – пояснює Францішек Раковський. За словами аналітика, якщо система збережеться, у чому він сумнівається, то восени у нас буде 30-50 тисяч робочих місць. випадків захворювання.

– наголосив експерт.

Відповідаючи на запитання про достовірні цифри, які ілюструють масштаби епідемії, Раковський визнав, що жодна країна не має амбіцій ідентифікувати кожен випадок зараження COVID-19. – Це було б абсурдно, і це не слід робити для блага суспільства, держави, витрат тощо. На початку пандемії, коли смертність була дуже високою, можливість виявити багато випадків допомогла захистити та ізолювати хворі. Наразі це має менший сенс, оцінив експерт.

– Важливіше мати систему, яка б давала репрезентативні знання про кількість реальних випадків у порівнянні з тими, що були знайдені. Чи буде це 1/20, 1/50 чи 1/5 – не має значення. Важливо, щоб це співвідношення було постійним. Тоді стане відомо, наскільки велика хвиля і яка група суспільства може потребувати госпіталізації, – пояснює доктор Раковскі.

Маски, дезінфекція, дистанція, щеплення – після понад 30 місяців захворювання на COVID-19 і кількох місяців карантину в більшості країн світу можна здогадуватися, що робити у разі захворювання, і готуватися до осені вже зараз. – За плечима два роки епідемій, які були страшенно важкими. 180 тисяч додаткових смертей – це надзвичайно висока цифра, – зазначив наш співрозмовник.

– Уряд однозначно має бути пильним, мати гарантію належної кількості ковідних ліжок у лікарнях і відповідні ресурси для лікування госпіталізованих – матеріали, ліки. Тут горить помаранчева лампочка – він показує.

– З іншого боку, ми – повністю спляче суспільство. Це означає, що в дослідженнях понад 90 відсотків. люди мають антитіла, а це означає, що майже кожна інфекція, яка зараз відбувається, є або повторним зараженням, або інфекцією вакцини. Отже, наслідки для здоров’я набагато менші, ніж коли збудник вразив абсолютно вразливе суспільство. У той час як перша хвиля, коли 8,1 мільйона поляків заразилися коронавірусом, дала 70 тисяч. смертей, хвиля омікрон з початку цього року становить 20 млн інфікованих і 12 тис. смертей – підраховує експерт Варшавського університету.

Раковський розповів про прогнози Міждисциплінарного центру математичного та обчислювального моделювання, де кількість випадків становить 20-22 мільйони. – Ця хвиля буде схожа на хвилю омікрон у лютому-березні, і призведе до кількох чи кількох тисяч смертей, а не кількох десятків. Ми розраховуємо, що восени це буде 12 тисяч. осіб, тоді як госпіталізація становитиме 20 тис. ковідних ліжок – із чорним сценарієм, – уточнює вона.

– зізнався Раковський і додав, що чим вище святкова хвиля, тим краще.

– Під час літніх канікул ми щепимося додатково, перехворіємо, потім імунітет буде вище. Найкраще хворіти під час літніх канікул, захворіти завжди легше, ніж восени. Це, звичайно, стосується молодих, здорових людей. Люди похилого віку, обтяжені хворобами, повинні завжди берегти себе. За статистикою літня хвиля – це в основному сприятлива хвиля, – підкреслює наш співрозмовник.

Ми очікуємо, що на піку хвилі щодня буде заражатися понад півмільйона людей. Якщо рівень виявлення буде 1/20, то ми матимемо 25 тисяч осіб. Однак госпіталізація та смертність важливіші

Лише ближче до вересня ми зможемо точніше назвати дати піку цієї осінньої хвилі та її масштаби. Проте хочу наголосити ще на одному – нинішні підйоми захворювання нам на руку

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.