UKRjizn.com
Image default
Економіка

Країни G7 погоджуються, що Росія відповідальна за продовольчу кризу у світі.

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) погодилися у п’ятницю з тим, що російське вторгнення в Україну викликало нинішню глобальну продовольчу кризу, і відповідальність за це несе Москва. Про це йдеться у комюніке, опублікованому за підсумками зустрічі глав дипломатичних відомств країн G7.

Згідно з заявою, Росія посилює проблему продовольчої безпеки своїми блокадами та бомбардуванням ключової інфраструктури в Україні.
Міністри закликали Москву «припинити атаки та погрози та розблокувати українські чорноморські порти для експорту продовольства».

Глави дипломатичних відомств G7 висловили підтримку зусиллям Організації Об’єднаних Націй та Єврокомісії, що вживаються для перевезення українського зерна як морем, так і залізницею.

Раніше Держдепартамент США також опублікував заяву, в якій йдеться про те, що Росія несе основну відповідальність за глобальну продовольчу кризу.
«Нестача продовольства почала посилюватися ще до вторгнення [в Украину], А війна, оголошена Путіним, посилила цю тенденцію. Росія атакує українські зернові поля, нападає на торгове судноплавство на Чорному морі та блокує український зерновий експорт. Росія також експропріює українське зерно для отримання вигоди, крадучи його з українських складів… Усі ці дії посилили становище із продовольчою безпекою у всьому світі», – йдеться у заяві Держдепартаменту.

Крім того, наголошують в американському дипломатичному відомстві, Москва свідомо вводить в оману світову спільноту за допомогою кампанії дезінформації. Російські урядовці, державні ЗМІ та прокремлівські джерела, які розповсюджують дезінформацію, намагаються відвернути увагу від відповідальності Росії за погіршення глобальної продовольчої безпеки, покладаючи провину на країни Заходу та Україну.

Масштабна дезінформаційна кампанія Кремля та його маріонеток спрямована на регіони, що найбільше постраждали від кризи: Близький Схід і Африку.

«Спроби російського уряду уникнути відповідальності… гідні засудження. Ця криза гостро відчувається у багатьох країнах Близького Сходу та Африки, які імпортують з України не менше половини своєї пшениці», – заявили у Держдепартаменті.

“Росія несе одноосібну відповідальність за цю продовольчу кризу, незважаючи на кремлівську кампанію брехні та дезінформації”, – сказав президент Європейської Ради Шарль Мішель, виступаючи 6 червня на засіданні Ради Безпеки ООН.

Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі, який брав участь у зустрічі 24 червня у віртуальному форматі, розповів журналістам, що Токіо має намір підтримувати експорт зерна з України та планує розглянути можливість надання продовольчої допомоги у відповідь на глобальну продовольчу кризу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.