UKRjizn.com
Image default
Економіка

країни G7 та Австралія домовилися про фіксовану ціну на російську нафту

Країни «Великої сімки» та Австралія домовилися про те, що цінова стеля для російської нафти буде встановлена ​​на певному фіксованому рівні без використання плаваючої ставки, повідомили у четвер джерела, знайомі з переговорами.

Представники країн «Великої сімки» останніми тижнями вели інтенсивні переговори щодо безпрецедентного плану щодо обмеження цін на морські постачання російської нафти, який має набути чинності 5 грудня. Це допоможе забезпеченню санкційного режиму, встановленого країнами ЄС та США для обмеження можливостей Москви щодо фінансування вторгнення до України.

«Коаліція погодилася, що цінова стеля буде виражена фіксованою ціною, яка регулярно переглядатиметься, — сказало джерело в коаліції, не уповноважене виступати публічно. – Це підвищить стабільність ринку та спростить дотримання вимог, щоб мінімізувати навантаження на учасників ринку».

Ціна ще не встановлена, але має бути оголошена найближчими тижнями, повідомляють кілька джерел. Партнери з коаліції домовилися регулярно переглядати фіксовану ціну в міру необхідності, повідомило джерело, не розкриваючи подробиць.

Прив’язка ціни до якогось індексу призвела б до занадто великої волатильності та можливих коливань цін, додало джерело.

Коаліція стурбована тим, що плаваюча ціна нижча за міжнародний зразок нафти Brent може дозволити президенту Росії Володимиру Путіну «обдурити» механізм, скоротивши пропозицію, сказало друге джерело, знайоме з дискусіями.

Путін може отримати вигоду із системи плаваючих цін, оскільки ціна на російську нафту також зросте, якщо нафта марки Brent подорожчає через скорочення постачання нафти з Росії, одного з найбільших світових нафтовиробників. За словами джерела, недоліком узгодженої системи фіксованих цін є те, що для її регулярного перегляду буде потрібно більше зустрічей коаліції.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен та інші офіційні особи країн G7 стверджують, що обмеження цін, яке має розпочатися 5 грудня на нафту та 5 лютого на нафтопродукти, скоротить російський прибуток без скорочення постачання споживачам. Росія заявила, що відмовиться від постачання нафти до країн, які встановлять цінову стелю.

Постійна цінова стеля могла б дозволити страховикам більш впевнено продовжувати контракти і укладати нові, не побоюючись, що ціна може бути скоригована країнами, які купують російську нафту, що потенційно може піддати страховикам санкції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.