UKRjizn.com
Image default
Новини

Країни Шенгену 2022 року

Європа-частина світла з найбільш роздробленою на держави територією. Велика кількість кордонів на відносно невеликій площі багато років ускладнювало переміщення між країнами, але з появою Шенгенської зони все стало набагато простіше. Які країни Шенгену в 2022 році будуть доступні для росіян, що оформили візу, – наводимо повний список держав.

Що таке Шенген?

Шенген, або Шенгенська зона (ШЗ) – це вільний європейський простір, на якому фактично усунені кордону між державами. Країни, що входять в Шенген, ведуть єдину політику щодо в’їжджають нерезидентів, співпрацюючи між собою з питань законодавства і поліцейського контролю. Особи, які перетинають наземний кордон між такими країнами, звільняються від паспортного, візового та митного контролю. Наприклад, приїжджає в Європу туриста оглядають тільки в тій країні, куди була оформлена віза, – далі він може вільно подорожувати по всій Шенгенській зоні без перевірки документів.

Країни Шенгену

Історичне Шенгенська угода (ШС) про створення вільного європростору була підписана в 1985 році, але кордони були скасовані лише в березні 1995-го. На той момент зона Шенгену охоплювала території Іспанії, Португалії, Нідерландів, Люксембургу, Німеччини, Франції і Бельгії. До початку 2007 року вона була розширена до 15 держав, а в 2011 кількість учасників Шенгену перевищила два десятки. Скільки країн входить у вільну європейську зону в 2022 році, порахувати нескладно. Число учасників досягло 26, а зона дії Шенгенської угоди тепер становить понад 4,3 млн км2.

Список країн Шенгену 2022

Згідно з міжнародним договором, в ШЗ може бути включено будь-яку державу, яка відповідає правовим критеріям і володіє технічними можливостями для скасування транскордонного контролю. При цьому далеко не всі країни Євросоюзу входять в “ареал” дії Шенгену. Особливі умови для в’їзду зберігаються у Великобританії, Ірландії і Данії, а Хорватія, Румунія, Кіпр і Болгарія тільки очікують вступу в союз.

Австрія. Це невелика, але добре розвинена постіндустріальна держава з населенням 8 мільйонів чоловік підписало ШС в квітні 1995 року. Багата культурна спадщина Австрії викликає інтерес у мільйонів туристів – особливої уваги заслуговує Віденська державна опера, а також музеї, пов’язані з іменами Шуберта, Моцарта, Штрауса і Бетховена.

Бельгія. Європейське королівство стояло біля витоків ШС – і з 26 березня 1995 року відкрило кордони зі своїми сусідами по Шенгену. Найчастіше туристи відвідують узбережжя Північного моря і Арденни – тут особливо добре розвинена інфраструктура. Бельгія відома як спортивна країна – тут проводяться численні змагання велосипедистів, а також Гран-прі “Формули-1”.

Бельгія

Угорщина. ШГ країна підписала в 2004 році одночасно зі вступом до Євросоюзу. Країна примітна своїми архітектурними формами, які охоплюють кілька епох – від романської до еклектики і модерну. Найбільше туристів приймає столиця – Будапешт, а також Печ, Егер, Дебрецен і Сентендре. Тут багато термальних курортів, казкових озер і мальовничих куточків – рай для любителів активного відпочинку.

Німеччина. Це високорозвинена держава вважається політичним лідером Євросоюзу і справжнім економічним монстром з ВВП 52 долара на душу населення. У список найцікавіших туристичних об’єктів Німеччини входять Бранденбурзькі ворота в Берліні, Замок Нойшванштайн в Баварських Альпах, Кельнський собор та ін.

Греція. Приєдналася до ШС в листопаді 1992, але зміни в правила транскордонного контролю почала вводити тільки в 2000 році. Греція вважається колискою західної цивілізації, батьківщиною Олімпійських ігор, театрів і демократії, що робить її найбільш відвідуваним державою не лише Європи, але і всього світу.

Данія. Хоча Королівство не входить в єврозону, але на території країни діє ШС, підписане в грудні 1996. Особливі умови в’їзду зберігаються для територій острова Гренландія і Фарерських островів. Їх відвідування дозволено тільки за національною візою, виданою в Данії.

Данія

Ісландія. “Країна льодів”, як ще називають це невелика європейська держава, що входить в Шенгенську зону з 1996 року, хоча членом Євросоюзу не є. Примітний той факт, що в 2007 році Ісландія була визнана ООН кращою країною для проживання в світі.

Іспанія. Входить в сімку країн-основоположників ШС і здійснює політичний контроль над затребуваними серед туристів Канарськими і Балеарськими островами. Невеликі іспанські анклави Сеута і Мелілья присутні на півночі Африканського континенту, але ШС на них не поширюється.

Італія. Республіка має внутрішні кордони з Ватиканом і Сан-Марино, які фактично не входять в Шенген. Але через особливості локації туристи з шенгенською візою можуть одночасно відвідати і ці міні-держави. Вкрай цікава і сама Італія – за кількістю пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вона займає перше місце в світі (ділить першість з Китаєм).

Латвія. Приєдналася до Шенгенської зони одночасно зі вступом до Євросоюзу в травні 2004 року. Але фактично ШС стало діяти в Латвії з березня 2008-го. Найчастіше туристи їдуть до Латвії, щоб побувати в Юрмалі – найбільшому курорті на березі Ризької затоки.

Литва. Політичне життя Литви має багато спільного з Латвією-обидві країни одночасно увійшли в Європейський союз і Шенгенську зону. Каунаський замок, Палац Тишкевичів, Кафедральний собор Вільнюса, Литовський морський музей – ось далеко не повний перелік цікавих для туристів локацій Литви.

Литва

Ліхтенштейн. Держава-карлик асоційована зі Швейцарією на правах конфедерації і має спільну з нею валюту-Швейцарський франк. ШС правляча династія Ліхтенштейну підписала набагато пізніше Швейцарії в 2008 році, хоча членом Євросоюзу країна так і не стала.

Люксембург. Невелика європейська герцогство входить в сімку країн-засновниць Шенгену і на постійній основі застосовує принципи вільного пересування всередині Євросоюзу. Люксембург не має виходу до моря, але може похвалитися популярними геотермальними джерелами в Мондорфі.

Мальта. Острівна середземноморська держава стала членом Євросоюзу в 2004 році разом з Прибалтійськими країнами, а в грудні 2007 ввело в дію угоду по Шенгену. Це найменш заселена європейська країна з кількістю жителів близько півмільйона.

Нідерланди. ШС в Королівстві вступило в силу в 1995 році, але в країні зберігаються особливі умови для в’їзду на ряд острівних територій. Це державні утворення Сінт-Мартен, Карибські Нідерланди, Аруба і Кюрасао – потрапити сюди можна тільки за спеціальною голландської візі.

Норвегія. Північна держава не входить до списку країн-членів Євросоюзу, але функціонує в рамках ШС. Виняток становить тільки великий Полярний архіпелаг Шпіцберген-в’їхати туди можна тільки з особливого дозволу.

Польща. Член Європейського союзу з 2004 року, підписант Шенгенської угоди 2007-го. Туристи їдуть до Польщі подивитися на королівські замки, відвідати Великий театр Варшави, музей Шопена і підземелля ринку.

Португалія. Португальська Республіка з населенням 9 мільйонів чоловік підписала ШС в червні 1992-го, і тільки в 1995 році угода набула чинності. Країна відома своїм виноробством, зокрема, виробництвом портвейну, вирощуванням оливок і виготовленням рибних консервів.

Словаччина. Держава стала членом ЄС в 2004 році разом з Прибалтикою, Мальтою, Угорщиною і своїми югославськими сусідами. Словаччина володіє завидною туристичним потенціалом за рахунок мальовничої природи з лижними курортами, замками, горами і печерами. Щороку турпотік до Словаччини сягає 3 мільйонів осіб.

Словенія. До 1990 року Словенія входила до складу Югославії, потім шляхом референдуму оголосила про свою незалежність, а в 2004 увійшла в Євросоюз. З сусідніх держав – Австрії, Угорщини та Італії – сюди можна в’їхати без прикордонного контролю. А ось потрапити в Словаччину з Хорватії не вийде-остання поки не входить в зону Шенгену.

Фінляндія. Зона ШС діє в республіці з 1996 року, а роком раніше країна стала частиною Європейського союзу. Найцікавіші пам’ятки Фінляндії розташовані в столиці – місті Гельсінкі. В екскурсійні програми включають також поїздки в Турку і Тампере.

Франція. Держава має цікаву політичну географію. Основна його територія розташована на європейському континенті, але під французьким протекторатом знаходиться ряд заморських володінь, розкиданих по всьому світу. В Шенгенську зону входить тільки континентальна частина Франції – на заморські території Шенген не поширюється.

Чехія. Центральноєвропейська Країна, частина Чехословаччини, що розкололася в 1993 році, відкрита для вільного відвідування по шенгенській візі, починаючи з 2004 року. Туристам особливо полюбилася атмосфера чеської столиці Праги і бальнеологічного курорту Карлові Вари.

Швейцарія. Складає конфедерацію з вже згаданим вище Ліхтенштейном і не входить до складу Євросоюзу. ШС діє на території держави з жовтня 2004-го, дозволяючи цій гірській країні утримувати лідерство в європейській туристичній галузі. Любителів активного відпочинку Швейцарія приваблює своїми альпійськими лижними курортами – Альпи займають дві третини її території.

Швеція. Туристи отримали можливість відвідувати Шведське королівство по Шенгену в 1996 році в межах сухопутного кордону з Фінляндією і Норвегією. З архітектурних “візитних карток” країни можна згадати Ратушу Стокгольма, Ересуннскій міст, футуристичний шопінг-молл Emporia в Мальме і хмарочос “Обертовий торс”.

Естонія. Поряд зі своїми балтійськими сусідами естонці стали повноправними членами Євросоюзу в 2004 році і Шенгенської зони у 2007-м. Сухопутний кордон Естонія має тільки з Латвією (крім Росії, яка в ЄС не входить), звідки туристи можуть безперешкодно в’їжджати на територію республіки.

Хоча Шенгенська зона передбачає вільне транскордонне переміщення по Європі, останнім часом ця свобода стала відносною. У 2016 році особливий прикордонний контроль ввели такі офіційні країни ШЗ, як Австрія, Угорщина, Норвегія, Швеція, Данія і Німеччина. Таким чином вони намагаються захиститися від нелегальних мігрантів і знизити відсоток злочинності на своїй території. Туристам слід врахувати, що країни, куди потрібен Шенген, ведуть спільний контроль за приїжджими. Порушуючи міграційні правила в одній з держав Шенгенської зони, мандрівник ризикує отримати візовий відмову в інших державах-підписантів ШС.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.