UKRjizn.com
Image default
Економіка

Країни ЄС наблизилися до узгодження нових санкцій проти Росії

Країни Європейського Союзу у п’ятницю наблизилися до узгодження восьмого раунду санкцій щодо Росії за військову агресію проти України, повідомили агентству “Рейтер” дипломатичні джерела.

Раніше цього тижня виконавча гілка влади ЄС рекомендувала блоку запровадити більше обмежень на торгівлю і прийняти окремі «чорні списки», а також погодити цінову стелю для російської нафти, що поставляється морем у треті країни і застрахована здебільшого європейськими компаніями.

Посли 27 країн ЄС у Брюсселі обговорили цю пропозицію у п’ятницю, і кілька джерел повідомили, що остаточне добро буде отримано, ймовірно, наступного тижня.

«Готовність просуватися знаходиться на високому рівні, ми хочемо підготуватися якнайшвидше через все, що відбувається», — сказав один із високопоставлених європейських дипломатів, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Джерела повідомляють, що контрольована державою російська алмазодобувна компанія «Алроса» та голова Російської православної церкви патріарх Кирило були внесені до списку санкцій, проти чого раніше виступали, відповідно, центр торгівлі алмазами – Бельгія та Угорщина.

Нові санкції на російський імпорт будуть поширені на сталь та продукцію з металу, папір та деревину, а експорт у Росію високотехнологічного обладнання та послуг для цих галузей буде заборонено, додали джерела.

Для введення санкцій ЄС необхідно заручитися голосами всіх 27 країн, які входять до блоку. Якщо розбіжності виявляться непереборними, питання буде винесене на зустріч національних лідерів Євросоюзу, що проходитиме у Празі з 6 по 7 жовтня. Угорщина є найгучнішим критиком санкцій проти Росії.

Будапешт, який співпрацює з Москвою в галузі атомної енергетики, раніше цього тижня заявив, що блокуватиме будь-які нові енергетичні санкції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.