UKRjizn.com
Image default
Економіка

Кредитний орган ЄС має намір зібрати 100 млрд євро на відновлення України

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), кредитний орган Європейського Союзу, запропонував структуру фінансування, яку раніше використовували під час пандемії COVID-19, для надання допомоги у відновленні України з обсягом інвестицій до 100 мільярдів євро. Про це йдеться у документі, з яким ознайомились у Reuters.

Трастовий фонд ЄС-Україна намагатиметься отримати початкові 20 мільярдів євро у вигляді внесків від країн ЄС та бюджету ЄС у формі грантів, кредитів та гарантій.

У документі наголошується, що саме гарантії мають дати мультиплікативний ефект та призвести до інфраструктурних проектів загальною вартістю близько 100 мільярдів євро, що становить близько половини нагальних потреб України.

Очікується, що пропозиція ЄІБ буде представлена ​​у понеділок, у перший день роботи міжнародної Конференції з відновлення України у Швейцарії, мета якої – надання ресурсів Україні та допомога у повоєнному відновленні.

Банк пропонує створити фонд, подібний до того, який використовувався під час пандемії COVID-19 для гарантій фінансування малих та середніх компаній. Він передбачає виділення 25 мільярдів євро, які можуть спричинити мобілізацію до 200 мільярдів євро.

Трастовий фонд може робити внесок у відновлення мостів, реконструкцію систем водопостачання та водовідведення, особливо у містах, населення яких збільшилося через міграцію з інших районів України після російського вторгнення 24 лютого.

Проекти також можуть бути спрямовані на сприяння експорту України або розвиток її енергетичної та цифрової інфраструктури. ЄІБ або такі банки розвитку, як KfW або DFC, зможуть використовувати кошти фонду або його гарантії для інвестицій, які вони займаються.

Фонд також має стимулювати приватний бізнес, який, ймовірно, вважає фінансування інвестицій в Україну надто ризикованим.

Використання механізму, подібного до того, що застосовувався раніше, означає, що його можна запустити швидше, так що перші інвестиції можуть бути схвалені вже до кінця року.

Спочатку з цією пропозицією має погодитися Єврокомісія, а потім її мають схвалити більшість країн ЄС. Після цього країни ЄС вирішуватимуть, чи робитимуть вони внески до фонду.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.