UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Курс долара на 2020 рік

Нестабільна економіка Росії змушує громадян напружено стежити за зведеннями новин. Серед них важливою є інформація про валютний курс. Його показник впливає як на бюджет країни, так і на ціну різних груп товарів з-за кордону.

Розберемо фактори, що впливають на позиції рубля на валютному ринку. Складемо прогноз курсу долара на 2020 рік, грунтуючись на експертній думці незалежних аналітиків і державних структур.

Долари та гривни

Фактори, що впливають на курс долара

Щоб спрогнозувати валютний курс долара до рубля, варто відзначити вплив декількох факторів. Розглянемо їх докладніше.

Політика Центробанку

Зовсім недавно стало відомо, що Центробанк відновив покупку доларів на біржах для Міністерства фінансів.

Додаткові доходи бюджету від продажу нафти і газу продовжують спрямовуватися на купівлю валюти, як це вже було в період з початку 2018 року і до кінця серпня. Це сприяє ситуації, коли рубль не може зміцнити свої позиції на валютному ринку.

З іншого боку, Центробанк збільшив ключову ставку до 7,75%, що дещо пригальмовує рух рубля вниз, проте, носить формальний характер.

Інфляційні очікування і ціни на нафту

В даний час інфляція знаходиться на рівні 3,8%.

У грудні 2018 року країни ОПЕК домовилися про зниження обсягів видобутку нафти для того, щоб відбулося збільшення ціни на енергоресурси. Однак, ринок не зреагував належним чином, що є негативним сигналом для ринку валюти.

На ринку з’являються нові гравці, тому в цілому видобуток нафти збільшується. Наприклад, США вже вийшли перевищення експорту над імпортом по нафті.

Що буде з курсом долара в 2020 році

Інвестиційна привабливість Росії для іноземців.

У Росії триває відтік іноземного капіталу і вже досяг максимальних відміток з 2015 року. Економіка Росії дуже чутлива до дій іноземних інвесторів, так, як основна частка російського держборгу знаходиться в їхніх руках.

Санкції щодо Росії.

Як і раніше ризики посилення санкцій високі. Від цього теж страждає інвестиційна привабливість.

Сценарії розвитку ситуації на валютному ринку

У перспективі існує дві траєкторії руху курсу рубля по відношенню до долара. Цей шлях спрямований в сторону:

  • Ослаблення позицій рубля.
  • Дуже сильного падіння курсу рубля.

Найбільш несприятливою ситуацією для курсу рубля може виявитися комбінація зниження ціни на нафту і посилення санкцій. В цьому випадку падіння рубля буде найбільш істотним, причому відбудеться воно в лічені дні. Долар дуже легко досягне позначки 80 рублів.

На ослаблення позицій рубля в будь-якому випадку буде впливати політика Центрального банку, що збільшує попит на валюту, закуповуючи її для Мінфіну. Причому закуповувати він її буде з запасом, враховуючи той період, коли від угод з придбання доларів банк відмовився (з серпня по грудень 2018 року).

Існує тенденція зростання інфляційних ризиків. Причому важливим показником є індекс цін виробників, який в кінцевому рахунку має вплив на споживчу інфляцію. Зараз цей показник знаходиться на позначці в 17%.

Зниження ціни на нафту зіграє свою роль і послабить рубль на валютному ринку.

Передвісником обвалу рубля є ситуація, яка вже спостерігалася в період попередньої кризи — це поєднання низької ціни на нафту і високих фондових доларових індексів (РТС, ММВБ). При прискоренні зниження ціни на енергоресурси послідує миттєвий обвал рубля.

Якщо додаткових санкцій не буде або вони будуть несуттєвими, то інвестори будуть аналізувати стан економіки, а вона розвивається у світових масштабах досить мляво. Якщо ця тенденція збережеться, то попит на нафту буде падати, відповідно і її ціна. А це несприятливо для Росії і для національної валюти.

Прогнози курсу валюти США на російському ринку в 2019-2020 році

Питання про те, що буде з доларом в 2020 році, цікавить багатьох. Економічні прогнози, що стосуються курсу рубль-долар неоднозначні. Думки незалежних експертів і аналітиків, підлеглих уряду, помітно різняться.

Перші посилаються на зниження вартості нафти і санкції, прогнозуючи істотне зниження курсу рубля. Другі стверджують, що рубль стабілізувався по відношенню до долара, заспокоюючи громадян і обіцяючи, що зміни будуть незначними. Скільки буде коштувати долар в 2019 2020 році?

Міністерство економічного розвитку Росії прогнозує середнє значення курсу долара в 2020 році – 67,5 рубля. Ці прогнози планують переглянути в квітні 2019 року.

Сбербанк прогнозує 58-59 рублів за долар. При цьому інфляція зафіксується на показнику 4%.

Центр розвитку вищої школи економіки прогнозує вартість американської валюти на позначці 62 – 62,4 рубля в 2020 році.

Банківський сектор США бачить зростання ціни долара до 80 – 85 рублів за умови жорстких санкцій.

Експерти Райффайзен Банку сходяться на думці, що ціна нафти знизиться до 50 доларів за барель вже в третьому кварталі 2019 року. Тому припустимо вважати, що долар буде коштувати 75 – 80 рублів.

Експертна думка

Незалежний фінансовий консультант Ян Арт вважає, що буде плавна девальвація рубля, і ціна за долар наблизиться до позначки 72 – 75 рублів. Він зазначив, що держава в своєму арсеналі має тільки фіскальні інструменти впливу на курс рубля.

Однак, при ситуації, що склалася з низькою ціною на нафту, Центробанку невигідно зміцнювати рубль. Зростання ціни нафти на рубль істотно не вплине, а при її падінні, курс рубля ослабне.

Андрій Діргін, який є директором аналітичного відділу Альфа-Форекс відзначає зацікавленість уряду в слабкому рублі. Вигода тут існує для експорту. Він вважає, що якщо світова економіка піде в ріст, то збільшиться попит на нафту, і рубль зміцниться. Його прогноз досить оптимістичний-56 рублів за долар, якщо нафта коштуватиме як мінімум 55 доларів за барель.

Підбивати підсумки

Проаналізувавши ситуацію, що склалася на валютному ринку і передбачаючи вплив різних факторів на валютний курс в 2019-2020 році, можна зробити висновок про те, що рубль не зможе зміцнити свої позиції.

Курс його неминуче піде вниз. Причому при апокаліптичному сценарії відбудеться різке і значне обвалення національної валюти. Прогнози експертів позначають цифри від 65 до 85 рублів за долар. Тепер залишається тільки чекати. Час покаже, наскільки вони були праві.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.