UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Курс долара на березень 2022 року

Який прогноз курсу долара на березень 2022 року? Прогнозувати зміни валютних котирувань непросто через вплив безлічі різних факторів, причому часом непередбачуваних і непрогнозованих. Але все ж експерти висловили свою думку з приводу долара і його вартості в першому місяці весни.

Які фактори можуть вплинути на курс долара в березні 2022 року

Взагалі, факторів, що впливають на валютні котирування, дуже багато. А так як Долар є світовою фактично міжнародною валютою, в якій здійснюються багато розрахунків, то він особливо схильний до будь-яких впливів. І цей факт значно ускладнює складання прогнозів, тим більше довгострокових. Всі фактори класифікуються на внутрішні, зовнішні і непрогнозовані, тобто непередбачувані. Детально кожна група розглядається нижче.

Курс долара на березень

Внутрішні фактори

Внутрішні фактори впливають на валютний курс всередині конкретної країни. І в дану категорію включені:

 • Валовий внутрішній продукт, тобто ВВП. Коли даний показник зростає, то національна валюта зміцнюється, а при спаді, навпаки, дешевшає. Багато аналітиків прогнозують зростання ВВП, що може посприяти подорожчанню рубля по відношенню до американського долара.
 • Імпорт. Чим обсяги імпортних, тобто іноземних товарів, що ввозяться в межі країни, більше, тим гірший стан господарства всередині даної держави.
 • Угоди з нерухомістю. Чим частіше вони проводяться, тим вище купівельна спроможність населення. На початку весни нерухомі об’єкти нерідко купуються активніше, ніж в інші сезони, що може сприятливо вплинути на курс долара по відношенню до російського рубля.
 • Індекс споживчих цін. Підвищення вартості багатьох товарів, що спостерігалося традиційно в кінці 2019 і на самому початку 2022-го року, начебто минуло. Ціни на продовольчі та непродовольчі товари до весни, швидше за все, будуть залишатися стабільними, тому рубль напевно не здасть своїх позицій по відношенню до долара.
 • Економічна політика Росії. Центробанк і Мінфін, як не дивно, намагаються стримувати падіння долара, так як воно буде невигідним для економіки і вплине на конкурентоспроможність країни на світовій арені. Сьогодні Міністерство фінансів і ЦБ дотримуються певного бюджетного правила, за яким на національних біржах скуповуються золото і американська валюта, а російська, навпаки продається. Така програма реалізується за рахунок того, що всі одержувані від продажу нафти доходи, що перевищують 40 доларів за барель, направляються на поповнення резервів РФ.
 • Ставки за вкладами. Якщо вони ростуть, то число бажаючих зберігати заощадження в рублях збільшується, і рубль, відповідно, дорожчає. Поки відсотки за депозитами стабільні, і вони трохи вище, ніж у минулі роки.
Курс долара

Зовнішні фактори

Жодна країна не може існувати відокремлено, і Росія теж сильно залежить від інших країн: їх економік, політичних курсів і так далі. Розглянемо зовнішні, тобто виникаючі в світі фактори, які здатні впливати на курс долара в березні 2022-го року:

 • Військові конфлікти. На початку 2022-го виник конфлікт між США та Іраном, які є найбільшими нафтовидобувниками в світі. Розгорнулося протистояння торкнулося економіку Америки і спровокувало подорожчання нафти. А якщо» чорне золото ” підвищується в ціні, то курси валют нафтовидобувних держав, яким є і Росія, зміцнюються. Тобто поки курс долара до рубля знижується, але при здешевленні нафти, виключати яке не можна, російська валюта може теж дешевшати.
 • Вартість нафти. Як було зазначено в попередньому пункті, Нафта дорожчає через конфлікти між світовими найбільшими нафтовидобувниками. В результаті Долар падає в ціні по відношенню до рубля.
 • Ціни на золото. У зв’язку із загостренням політичної та військової обстановки в світі дорогоцінний метал зростає в ціні, адже в нього активно вкладаються інвестори, вважаючи такі вкладення найбільш безпечними і перспективними. А так як золоті резерви Росії вражаючі, то рубль при подорожчанні золота може рости в ціні по відношенню до американської валюти.
 • Зовнішня політика зарубіжних держав, що включає налагодження співпраці і санкції. Поки нових санкцій не передбачається, але якщо Росія за власним бажанням або через провокації стане учасником конфлікту між Іраном, США та Іраком, то напевно прийме позицію Близького Сходу. На що Америка, звичайно, негайно відповість новими санкційними заходами.
Курс на березень 2020 року

Непередбачувані фактори

До непередбачуваних, тобто непрогнозованих факторів відносяться явища, які неможливо передбачити. Це всілякі екологічні та техногенні катастрофи, терористичні акти, різкі зміни напрямків політичних векторів зарубіжних країн і так далі.

Причому неможливо заздалегідь і точно спрогнозувати не тільки виникнення факторів, але і ступінь, а також напрямок їх впливу. Так, катастрофа в межах країни може як знизити вартість національної валюти через величезні витрати і збільшення національного боргу, так і, навпаки, зміцнити курс завдяки вливанням в економіку в якості фінансової підтримки сторонніх світових держав.

До відома! У березні в деяких регіонах в Росії може стартувати сезон паводків, що здатне привести до здешевлення рубля по відношенню до долара.

Різні думки

Скільки коштуватиме долар в Російській Федерації в березні 2022-го? Є різні думки з цього приводу, і вони поділяються. Позначимо прогнози деяких експертів:

 • Один з провідних аналітиків Олексій В’язовський вважає, що сильного зміцнення рубля в березні відбуватися не буде. А ось впасти в ціні російська валюта цілком може, особливо якщо США обрушать на РФ новий шквал санкцій (наприклад, через те, що Росія встане на бік Близького Сходу в конфлікті, що розгорівся).
 • Працюючий в» Standard Chartered ” Джоффрі Кендрік вважає, що до кінця березня Американський долар може по відношенню до рубля подорожчати на два відсотки.
 • Ще один аналітик з “TD Securities” Крістіан Маджіо теж вважає, що в першому кварталі 2022-го американська валюта буде зміцнювати свої позиції, через що вже на початку весни зростання досягне 5%.
 • Талановитий працюючий в» Промсвязьбанку ” аналітик Богдан Зварич заявляв неодноразово, що рубль останнім часом став переоцінюватися. І адекватний курс повинен становити близько 64-66 рублів. Хоча поки російська валюта досить стабільна, його здешевлення може початися якраз до 1 березня.
 • “Сбербанк” і його експерти склали власні прогнози щодо березневого доларового курсу на 2022-го рік. Згідно з ним, можливі коливання, але вони будуть незначними, що не перевищують два-три рубля. Курс в березні становитиме від 59,2 до 61,9 руб.
 • Співробітники агентства «АПЭКОН» налаштовані більш скептично і вважають, що в березні долар буде коштувати від 65,7 руб. до 67,7.
 • Інше велике російське бюро прогнозування склало прогноз, згідно з яким в березні може відбутися подорожчання долара по відношенню до рубля в середньому до 76-77,6 рублів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.