UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Курс долара на квітень 2022року

Прогноз курсу долара на квітень 2022 року цікавить не тільки людей, що мають валютні заощадження, але і всіх інших росіян, бажаючих бути в курсі економічної ситуації. Думки експертів і останні новини про Американський долар детально розглядаються нижче.

Що може вплинути на курс долара в квітні 2022-го року

Курс долара-величина непостійна і вкрай нестабільна, сильно схильна до впливу різних факторів. Такі фактори діляться на зовнішні, внутрішні і непередбачувані.

До зовнішніх факторів відноситься все те, що впливає на ту чи іншу національну валюту і її котирування ззовні. Це політика різних світових держав, що відбуваються в світі військові конфлікти, стан світової економіки, вартість дорогоцінних металів і основного палива (нафти).

До внутрішніх факторів відносяться явища і процеси, що відбуваються всередині Росії. Це ВВП на одного росіянина, швидкість економічного зростання, рівень інфляції та індекс цін на послуги і товари, показники товарного імпорту та експорту, процентні ставки російських банків, рівень безробіття, купівельна спроможність населення (особливо на ринку нерухомості).

Курс долара на квітень

Непрогнозовані фактори виникають раптово і несподівано: їх вплив і ступінь впливу передбачити вкрай складно або неможливо. У дану категорію включаються різкі зміни в напрямках політичних векторів різних країн, природні катаклізми, катастрофи природного або техногенного характеру, а також теракти.

Можливі ризики обвалу рубля по відношенню до долара в квітні 2022-го обумовлені:

 • Ймовірністю вступу Росії в нові військові операції. Вона досягає 5-10%, а з урахуванням конфлікту, що розв’язався між Іраном і США, може збільшитися до середини весни, якщо сторони будуть налаштовані агресивно і спробують залучити в протистояння нових учасників. РФ зацікавлена в занятті сторони Близького Сходу, а Америка може відповісти на це новими санкціями. Але є і шанси сприятливого врегулювання і згасання протистояння.
 • Зміною політичного ладу. Імовірність мізерно мала, не перевищує 2%.
 • Катастрофами в регіонах-донорах. Така ймовірність існує завжди, досягає 10%.
 • Блокуванням російських газових потоків, що забезпечують поповнення бюджету, і перехід деяких країн ЄС на альтернативні інші джерела паливної сировини.
 • Спадом сировинного ринку. Імовірність його обвалу, за деякими даними, досягає 30%.
 • Збільшенням кредитних заборгованостей, які на 22022-ий рік доходять до 17 мільярдів рублів. При зростанні боргу ймовірно банкрутство російських банків, яке негативно позначиться на рублевих котируваннях.

Але є і ряд факторів, вплив яких здатний зміцнити рубль По відношенню до долара до середини весни і навіть викликати падіння американської валюти:

 • Подорожчання нафти і золота. Дорогоцінний метал і паливо вже зросли в ціні у зв’язку з конфліктом двох великих нафтовидобувачів планети – Ірану і США. А так як Росія також успішно видобуває нафту і має великі золоті резерви, то її валюта навесні може зміцнюватися.
 • Зняття санкцій. Хоча ймовірність припинення їх дії не так велика, вона все ж існує.
 • Крах долара через несприятливі події в самій Америці (дефолту, політичного перевороту, стихійних лих).
 • Економічна реформа. Шанси на її запуск не перевищують 2-3%, так як конкретні заходи не розроблені і до весни навряд чи будуть реалізовуватися.
 • Відкриття російських вчених, здатні буквально перевернути всю світову економіку. Такі можуть статися з імовірністю до 7-10 відсотків.

Як видно, є ймовірність як зміцнення або навіть подорожчання рубля, так і зростання доларового курсу.

Курс долара

Три сценарії розвитку подій

Що буде відбуватися з рублем в Росії в середині весни? Аналітики пропрацювали три можливі сценарії розвитку подій на 2022-ий рік, у тому числі на квітень. При найсприятливішому варіанті Долар буде дешевшати, а рубль – зміцнювати свої позиції: вартість американської валюти може досягти мінімальних позначок в 55-57 рублів. Але вже на початку року можна зробити висновки, що такий сценарій стає все менш реальним, так як рубль досить стабільний, а курс долара не падає нижче 59-62 руб.

Найбільш можливий, кращий і прийнятний для Російської Федерації нейтральний сценарій. У такому випадку передбачаються відносна стабільність світової економіки, незмінність політичних курсів світових держав (зокрема, відсутність нових санкцій) і підтримання оптимальної вартості нафти. При сукупності таких факторів в квітні Американський долар може коштувати близько 65-69 рублів.

Якщо раптом запуститься негативний сценарій, при якому проти Росії будуть спрямовані все нові жорсткі санкції, а нафта різко впаде в ціні, тоді може статися буквально обвал рубля. Відбудеться різке зростання курсу долара до 100 або навіть 120 рублів за одиницю. Але поки на початок 2022-го року обстановка більш-менш стабільна і сприятлива. Швидше за все, такою вона залишатиметься до квітня.

Різні думки

Скільки коштуватиме долар у квітні? Відповіді на це питання шукали і досі продовжують шукати різні аналітики, які при здійсненні своїх підрахунків спираються на циклічність процесів у світовій економіці, сезонність (як правило, зміни котирувань іноземних валют у бік зниження відбуваються до початку кожного з кварталів року), ймовірність втручань з боку контролюючих структур, зв’язок різних ринкових індикаторів, актуальну реальну обстановку в Росії і в світі та інші фактори.

Скільки коштуватиме долар у квітні

Врахувавши всі явища і процеси, здатні торкнутися курс долара в квітні, висловили свої думки різні експерти та аналітики:

 • Агентство, що є найбільшим в Росії і іменоване “АПЕКОН”, спрогнозувало, що на початок квітня курс долара може становити близько 58,4 рублів, а на кінець – до 58,6. Максимум за котируваннями-59,5, а ймовірний мінімум – 57,7. В середньому місячний курс становитиме 58,6. Зміни за даний місяць-близько 0,4%.
 • “The Economy Forecast Agency” з його провідними експертами склало прогноз, згідно з яким в квітні Долар буде коштувати від 63,5 до 64 рублів за одиницю.
 • ЦБ обіцяє скорочення рівня інфляції до 4% (з 5,5) на початку 2022-го року, тобто в першому його кварталі. Далі ж може послідувати криза. У зв’язку з такою заявою Центробанку можна припустити, що збільшення вартості долара стартує або на початку весни, або ранньою осінню. Але сильних коливань і стрибків не передбачається: банком рубль буде всіляко утримуватися. Крім того, інструменти регулювання економічної обстановки в країні знаходяться в готовності до будь-яких сценаріїв, як зазначила глава структурного підрозділу Набіулліна.
 • Наталія Орлова, яка займає в» Альфа-Банку ” посаду головного економіста, зазначає, що є ймовірність зміцнення і подорожчання рубля по відношенню до долара, але так ситуація складеться при прийнятті урядом заходів щодо прискорення темпів розвитку російської економіки.
 • Москва в особі Мінекономрозвитку прогнозує навесні (в тому числі в квітні) падіння долара і зміцнення рублевої валюти.
 • Оптимістичну думку висловлювали і аналітики ВТБ, які погодилися з представниками Міністерства економічного розвитку.

Експерти Федерального Центру розвитку відзначають, що ставки в квітні складуть близько 62,5-65 рублів за долар. Це обумовлюється ймовірністю зниження темпів виробництва і розвитку промисловості в Америці через наближення циклу рецесії. Крім того, позиції долара послаблюються і конфліктом, що спалахнув між США та Іраном, а також проблемами Венесуели.

“Сбербанк” вважає, що динаміка в середині весни буде вельми сприятливою для Росії: різкого і значного зростання курсу долара чекати не варто, І рубль збереже свої позиції. На думку експертів даного найбільшого банку, мінімум – 59,7 руб., а можливий максимум – 63. У першій половині з 1 квітня очікується здешевлення долара, потім незначне подорожчання, а до кінця місяця – знову зниження вартості.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.