UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Курс долара на січень 2020 року

Прогноз курсу долара на січень 2020 року цікавить не тільки фінансових експертів і аналітиків, але і простих громадян, наприклад, планують подорожі за кордон або мають валютні вклади доларові або інші банківські продукти. Нижче розглядаються можливі сценарії розвитку подій, останні новини і показники вартості американської валюти.

Курс долара в обмінних пунктах

Фактори, які в 2020 році можуть вплинути на курс долара

Долар є основною міжнародною валютою, в якій здійснюються багато міждержавних операцій і розрахунки.

І для оцінки фінансових ймовірних втрат і ризиків аналітики щорічно і завчасно складають прогнози на майбутній період, щоб розуміти, до чого бути готовими, як себе вести. Прогнозування буває довгостроковим (на два-три роки), середньостроковим (на періоди від кількох місяців до року) і короткострокових (на певну кількість днів, максимум місяць).

Щоб з’ясувати, скільки буде коштувати в той чи інший період долар, фінансові аналітики враховують безліч різних факторів, що впливають на валютний курс. Вони поділяються на внутрішні, зовнішні і непрогнозовані.

До зовнішніх факторів відносяться ті, які впливають ззовні, тобто з інших держав світу. В дану групу входять:

 • вартість золота;
 • збройні конфлікти, що відбуваються на планеті, і військові дії, що ведуться країнами;
 • ціна одного бареля нафти;
 • встановлювані фінансовими організаціями ставки за депозитами та кредитними продуктами;
 • зовнішня політика, якої дотримуються зарубіжні держави.

Наприклад, якщо нафта в світі дорожчає, то долар, навпаки, дешевшає, тобто позиції рубля щодо американської валюти зміцнюються.

Внутрішні фактори формуються всередині конкретної країни, але також впливають на курс долара. До таких відносяться:

 • показники імпорту, при яких зменшені сукупні обсяги ввезеної продукції провокують зниження у державі головних економічних показників;
 • ВВП, тобто валовий внутрішній продукт;
 • операції з продажу нерухомих об’єктів, якщо купівельна спроможність і попит громадян зростають, тобто люди можуть дозволити собі придбання нерухомості;
 • індекс споживчих цін.
Прогноз курса валют на січень 2020 року

Також виділяється категорія непередбачуваних факторів, тобто тих, які неможливо передбачити заздалегідь, оцінивши їх можливі наслідки. На доларовий курс впливають:

 • природні катаклізми;
 • зміни напрямів політичних курсів окремих країн;
 • терористичний акт;
 • катастрофи технологічного характеру.

Такі фактори, в залежності від їх масштабів і зони охоплення, можуть викликати як падіння курсу долара, так і, навпаки, його зростання.

Що думають експерти: різні прогнози?

Які прогнози роблять експерти? Їх думки відрізняються, а часом розходяться. Але всі аналітики допускають три варіанти розвитку подій: сприятливий, нейтральний і несприятливий. При першому рубль щодо долара подорожчає, тобто курс американської валюти дещо впаде-до 56-58 Рублів в середньому.

При нейтральному варіанті показники будуть зберігатися на колишніх рівнях, актуальних для 2019-го року, або незначно коливатися. Курс в січні може змінюватися приблизно від 66 рублів до 69. На російській економіці такі коливання практично ніяк не позначаться.

І при несприятливому результаті долар може коштувати набагато дорожче, ніж зараз. Так, якщо нафта буде неухильно і стрімко дешевшати, то рубль впаде в ціні.

Також долар дорожчатиме при агресивній по відношенню до РФ політиці інших світових держав, наприклад, при накладенні санкцій або при відмові від благотворної співпраці. В такому випадку ціна американського долара може вирости до максимальних 100 або навіть 120 рублів.

Скручені купюри доларів

Розглянемо кілька окремих прогнозів, складених різними організаціями:

 • Зробив обґрунтовані і обдумані ставки найбільший банк країни – “Сбербанк”. Аналітики цієї фінансової організації постаралися врахувати всі ймовірні чинники, а також проаналізувати тенденції зміни курсу минулих років. В результаті експерти «Ощадбанку» висунули припущення, що в січні середній приріст доларового курсу може досягати 3%, але більш значним він буде навряд чи.
 • Сформував експертний прогноз і інший великий російський кредитор – банк «ВТБ». Його експерти вважають, що протягом першого місяця 2020-го спостерігатиметься зростання курсу долара. Так, на початку січня даний показник складе близько 69,7 рублів, що вище, ніж в грудні 2019-го. До кінця тридцятиденного періоду вартість американської валюти може піднятися до 71,9, тобто зростання збережеться. Крім того, аналітики «ВТБ» повідомляли, що тенденція збільшення ціни, швидше за все, буде простежуватися в лютому і навіть на початку весни. Але в період з квітня-травня по липень, ймовірно, почнеться зниження.
 • Ще один досить відомий у Росії банк «Відкриття» задіяв власні статистичні дані і підключив до роботи своїх фінансових кваліфікованих експертів. У підсумку сформувався прогноз, згідно з яким в перших числах січня Долар буде імовірно коштувати близько 69,9 рублів. До кінця його ціна зросте ще приблизно на 2,2 рубля, склавши в середньому 72-72,1 крб. Аналітики цього банку теж схильні вважати, що поступове зростання буде спостерігатися на початку року і зберігатися аж до середини весни. «Відкриття» радить поки відкласти поїздки за кордон. А ось оформлення валютних вкладів, навпаки, може стати вигідним.
 • У банку “Юнікредит” вважають, що з настанням нового року курс американського долара може прирівнятися до 74 рублів, тобто вартість помітно зросте. Але таке зростання імовірно буде нетривалим: після зими почнеться зниження, а мінімальна позначка складе близько 63 рублів.
 • Зроблений “Газпромбанком” прогноз свідчить, що з січня і практично до літа курс становитиме близько 73 рублів. Показники, що встановилися на початку 2020-го року, на думку фінансових фахівців, збережуться, принаймні, в першій половині року.

Незалежне агентство «АПЕКОН», проаналізувавши можливі фактори, які будуть проявлятися на початку року, заявили, що не варто очікувати якихось значних змін курсу. Тобто долар, на їх думку, буде коштувати близько 64-67 рублів, що дозволить зберегти на колишньому досягнутому рівні російську економічну обстановку.

Висловив свою думку міністр економічного розвитку, який вважає, що до кінця 2019-го курс може зрости до 70 рублів, і на такій позначці він буде зберігатися на початку 2020-го, тобто протягом всього січня.

Російський Центробанк також вважає, що коливання будуть присутні, але несуттєві. Аналітики ЦБ заявляють, що варто очікувати цінового показника, Рівного 68 рублям. І протягом першого місяця 2020-го різких і значних змін не очікується, якщо ситуацію не вплинуть несподівані і непрогнозовані фактори.

Ці прогнози можливі, але складені на підставі аналізу показників за минулі місяці і роки з урахуванням впливу факторів, що спостерігаються.

Показники курсу долара на кожен день січня

Щоб відстежити зміни і коливання курсу долара в січні 2020-го року, варто розглянути значення в динаміці. Допоможе в цьому таблиця по днях, в якій розглядаються показники для кожної дати першого місяця року!

Якщо ж виникне потужний і непереборний вплив несприятливих для російської держави факторів, то показники можуть змінитися, причому значно.

Тому представлений в таблиці прогноз з 1 січня по 31-е число першого місяця попередній і можливий. Але такий варіант розвитку подій цілком можливий, адже оцінкою займаються досвідчені аналітики, знають світову обстановку і ситуацію в Росії.

Ні Москва, ні інші міста з їх експертами не можуть встановити точний курс долара на січень. Залишається вірити припущенням і очікувати новин в 2020-му році.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.