UKRjizn.com
Image default
Прогноз

КЗПП України зі змінами

Кожне підприємство, фірма, державна установа, яка бере на роботу будь-якого співробітника, повинен виконувати деякі зобов’язання перед ним. Всі обов’язки заздалегідь обговорюються, потім підписується договір про співпрацю. Начальство, підлеглі мають свої права, які регулюються спеціальним законом – Трудовим кодексом, який час від часу вносяться деякі правки. Тому всіх цікавить текст КЗПП України 2020 російською мовою, які зміни в ньому з’явилися, чого очікувати працівникам, які влаштовуються на роботу.

КЗПП

Цими кодексами про трудову діяльність регулюються всі питання, що стосуються праці. Всі нюанси, що стосуються прав працівником можна знайти в тексті Трудового кодексу. Цим законом регулюються робітники, вихідні дні, відпускні, право на годинну перерву в обідню годину.

Останнім часом дуже часто зустрічаються такі ситуації, коли вагітна жінка йде в декретну відпустку, а місце за нею не закріплюється. Це, свого роду, порушення прав людини. Подібні нюанси також можна зустріти в склепіннях законів про трудове право. У законодавчій базі розписані всі права жінок, що йдуть в декрет, інших робітників, вирішальні звільнитися, взяти відпустку з поважних причин.

Обов’язки співробітників фірми або підприємства

Вступаючи на роботу в будь-яку державну установу, працівник повинен насамперед вивчити розпорядки компанії, графік приходу, відходу. Будь-який співробітник повинен ретельно, старанно ставитися до своїх обов’язків. У разі порушення роботодавець застосовує штрафи, догани, після триразового порушення начальник має повне право звільнити людину з роботи. Всі співробітники повинні відповідати за своє робоче місце, майно фірми, завжди приходити на роботу доглянутими, тверезими.

У той же час роботодавець має свої обов’язки. Він повинен шанобливо, поважно ставитися до своїх підлеглих, не чіплятися без причини до роботодавця. Звільняти шеф повинен з причин, описані в Трудовому кодексі. Новий КЗПП України 2020 передбачає розширений список причин, по яких можна втратити робоче місце. Як роботодавці, так і підлеглі повинні знати якщо не весь текст закону, то хоча б основні нюанси, щоб обидві сторони знали про свої права, обов’язки. Знання основних нюансів законодавства допоможе уникнути багатьох неприємних робочих ситуацій, а також допоможе захистити себе, свої права.

план роботи

Робота і відпочинок

Кількість годин, днів для роботи, відпочинку, відпустки також регулюються Трудовим кодексом. До змін у Законі кількість годин протягом тижня не повинні були перевищувати сорока годин. Щодня співробітникам виділялося дві години на обід, відпочинок. Час на обід, прогулянки, призначалися відповідно до розпорядку, правил компанії.

Кожен працівник має право на відпустку, але таке право дається тільки один раз в рік. Такого плану відпочинок може тривати максимум двадцять чотири дні. Є інші види відпусток, спеціальні, де відпочивати дозволяється до тридцяти п’яти днів. До цієї категорії належать люди, що працюють в небезпечних, складних умовах, працівники-студенти, люди з обмеженими можливостями.

Зарплата

Одним з пунктів Трудового кодексу є щомісячна оплата праці (зарплата). Гроші видаються один, два рази на місяць «на руки» або на банківську картку.

Роботодавцю в таких випадках забороняється:

 • видавати грошові, зароблені працівником кошти в конвертах;
 • видавати зарплату з великим запізненням;
 • відмовляти у підвищенні зарплати після індексації;не виплачувати додаткові кошти у вигляді премій, авансів без серозних на те причин;
 • відмовляти в підписанні договору при взятті на роботу нового співробітника компанії;
 • відмовити у виплаті грошей при звільненні (компенсація).

Правки в Трудовий кодекс були внесені ще в п’ятнадцятому році. Кілька років змінений закон пролежав у Верховній Раді. Тепер, за словами представника влади, КЗпП України зі змінами з’явиться вже в двадцятому році.

Причини оновлення Трудового кодексу

На сайті міністерства недавно з’явився КЗПП України з коментарями, з яких стали відомі основні причини оновлення Трудового кодексу:

 • невідповідність тексту закону нинішнім реаліям;
 • відсутність норм регулювання контролю заробітною платою працівників компаній, що працюють дистанційно;
 • неузаконені норми трудового права, за якими працюють на деяких фірмах.

Згідно з новим законом, жити, працювати українському народу стане набагато легше.

Новий КЗпП України 2020 російською мовою зі змінами

Новий КЗПП передбачає зміни в таких пунктах, як:

 • відпустка;
 • робота дистанційного характеру;
 • звільнення, причини звільнення;
 • робота для вагітних;
 • термін випробувальної роботи.

З двадцятого року буде даватися більше відпускних днів. З двадцяти чотирьох днів відпочинок збільшать до двадцяти восьми днів.
Якщо раніше люди, які працюють віддалено, не були офіційно влаштованими особистостями, тепер все зміниться, дистанційний вид заробітку стане законним.

праця

У двадцятому році причин для звільнення стане більше:

обидві сторони погодилися з причиною звільнення без пред’явлення упереков;

 • закінчення терміну дії контракту;
 • армія;
 • скорочення кількості співробітників підприємства;
 • рішення працівника розірвати договір співпраці;
 • позбавлення волі працюючої людини, коли є рішення суду;
 • небажання працівника виконувати покладені на нього зобов’язання перед начальством;
 • часті прогули;
 • прихід на роботу в п’яному стані;
 • відсутність на робочому місці більше чотирьох місяців.

Тепер КЗПП України, звільнення, займає чималу нішу в тексті Трудового кодексу.

Починаючи з двадцятого року, жінки в положенні під час проходження медичного огляду, поганого самопочуття будуть звільнятися від роботи. Після виходу з декрету за нею буде закріплена її посада, робоче місце, зарплата.

У двадцятому році випробувальний термін проходитимуть діти до вісімнадцяти років, звільнені зі служби в армії, що пройшли кастинг на дану посаду, люди, які нещодавно пройшли стажування. Також випробувальний термін будуть проходити жінки в положенні, матері маленьких дітей, люди з обмеженими можливостями.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.