UKRjizn.com
Image default
Економіка

Литва припинила транзит санкційних вантажів до Калінінградської області

Литовські залізниці в ніч із п’ятниці на суботу припинили транзит низки російських товарів, які потрапили під санкції Євросоюзу, до Калінінграда. Про це вони повідомили керівництво регіону, повідомив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов.

Під заборону ЄС потрапили майже 50 відсотків усіх вантажів, які доставляють із регіонів Росії. Аліханов повідомив, що тепер на поромну лінію Усть-Луга – Балтійськ будуть потрібні додаткові судна для доставки товарів. За словами глави регіону, заборонивши транзит вантажів до Калінінградської області, Литва грубо порушила правила її вступу до ЄС.

Калінінградська область – російський анклав, що межує з Литвою та Польщею. Залізничне пасажирське сполучення з ним здійснюється через територію Литви без змін, а літаки літають над Балтійським морем, оскільки повітряний простір країн ЄС для Росії закритий.

На початку червня Євросоюз ухвалив шостий пакет санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, розширив список осіб та організацій, на яких поширюються експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення. Крім того, розширено перелік товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектора оборони та безпеки Росії. До нього увійшли 80 хімікатів, які можуть бути використані для хімічної зброї.

  • Російське озброєне вторгнення на територію України розпочалося 24 лютого за наказом президента Володимира Путіна. Цілями військової операції він назвав “денацифікацію” та “демілітаризацію” України, але не уточнив, що конкретно має на увазі. Через війну США та інші країни Заходу запровадили щодо Москви жорсткі санкції, які торкнулися не лише політиків та чиновників, а й звичайних громадян. Сотні корпорацій та брендів оголосили про зупинення бізнесу в Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.