UKRjizn.com
Image default
Календар

Магнітні бурі в лютому 2022 року

Нестабільність магнітосфери Землі може істотно вплинути на людей. Тому той, хто планує важливі справи майбутньої зими, повинен звернути увагу на магнітні бурі в лютому 2022.

Походження магнітних бур

Природа магнітних збурень Землі пов’язана з нашою зіркою. Саме процеси, що відбуваються на Сонці, є причиною нестабільності магнітної оболонки нашої планети. Це викликано тим, що на поверхні Сонця відбувається постійний викид розпеченої лави. Він супроводжується поширенням величезного числа заряджених частинок, які з величезною швидкістю (1200 км/с) поширюються на всі боки Всесвіту. Через кілька днів «сонячний вітер» досягає поверхні Землі. Однак, наша планета має надійний захист від цього негативного явища.

Магнітні бурі в лютому

Правда, проходить це не зовсім гладко. У місці зіткнення потоку заряджених частинок і земної магнітосфери відбувається деформація, яка з часом зникає. При вирівнюванні магнітного поля спостерігається вібрація, яка і отримала назву – магнітні бурі. Вони впливають на всі живі організми, в тому числі і на людину.

Класифікація магнітних збурень

Зміни магнітного поля Землі залежать від сили потоку заряджених частинок. Якщо на денному світилі відбувається величезної сили корональний викид, то на нашу планету обрушується потужний «сонячний вітер», який викликає значні зміни магнітної оболонки. У таких випадках спостерігаються сильні магнітні бурі, які помічають навіть здорові люди. У разі, якщо потік заряджених частинок не такий потужний, відбуваються середні і малі магнітні бурі. Перші можуть помітити нездорові люди, а незначні магнітні бурі відчувають дуже чутливі люди. Сильні магнітні бурі здатні вивести з ладу навіть техніку.

Мова йде про навігаційному обладнанні, стільникового зв’язку і т. п. Вчені, що вивчають це явище, присвоїли різним магнітним збурень різні літерні і цифрові позначення. Так слабким і середнім магнітним сплескам присвоєні латинські букви: A, B, C, M. значні магнітні бурі позначаються буквою-Х. Магнітні бурі мають також і цифровий вираз. Зазвичай їх значення коливається в межах 0,1 – 9,9 умовних одиниць.

Вплив магнітних бур на людей

Різна величина магнітних змін надає різний вплив на людей: сильні магнітні бурі можуть відчути практично всі. У здорових людей можливий головний біль, зміна настрою, безсоння і апатія. Люди похилого віку, вагітні жінки і діти в першу чергу відчувають негативні наслідки цього явища. Можуть важко переносити такі зміни магнітного поля Землі і нездорові люди.

Магнітні збурення середньої величини Їх відчувають люди, які мають хронічні захворювання, а також гіпертоніки і сердечники. У цей період у цієї категорії осіб можуть спостерігатися перепади артеріального тиску, і порушення серцевого ритму.

Маленькі діти також відчувають таку величину магнітних бур. Вони стають неслухняними і дратівливими. Слабкі магнітні зміни магнітосфери Здатні помітити люди з нервовими хворобами, а також особи з тонкою психічною організацією. У деяких людей такого плану можуть з’явитися нав’язливі ідеї і почуття страху.

Магнітні бурі

 Які зміни можуть відбуватися в організмі?

Як стверджують медики, під час магнітних бур збільшується густина крові, і вона не з такою інтенсивністю надходить у життєво важливі органи. Особливо це стосується серця і головного мозку. Згустки крові можуть порушити нормальне функціонування організму і навіть викликати інсульт і інфаркт. Слабке постачання киснем головного мозку може спровокувати головний біль і зміна артеріального тиску. Також страждають: вегетативна система, ШЛУНКОВО-кишкового тракту та інші важливі органи. Ненормальна робота мозку впливає на гормональний фон і роботу нирок і печінки. Від цього страждає і травна система.

Де вплив магнітних бур максимальний?

 Сонячна активність дає свої результати у верхніх шарах атмосфери і поблизу полюсів Землі. Також магнітні бурі найбільш помітні під землею. Тому в дні магнітних збурень потрібно стежити за своїм здоров’ям людей:

  • які регулярно здійснюють польоти на літаках;
  • працюють та перебувають під землею (шахти, метро і т. д.);
  • живуть у північних регіонах Росії.

Магнітні бурі у лютому по днях і годинах Розклад магнітних збурень можна дізнатися лише за кілька днів до необхідної дати. При оцінці реальних магнітних бур враховуються:

  • обстановка на Сонці;
  • кількість і сила викидів заряджених частинок;
  • швидкість поширення сонячного вітру;
  • час проходження частинок до нашої планети.

Аналізуючи всі ці параметри, розраховується сила магнітних збурень по днях і годинах. Водночас, є органи, які здійснюють попередні прогнози на цей рахунок. Це робиться для того, щоб попередити негативні наслідки цього явища і, щоб відповідні структури могли підготуватися до можливих надзвичайних ситуацій.

Раніше прогнозування здійснюється на основі статистичних даних. Адже, фахівці не перший рік спостерігають за магнітними бурями і приблизно знають, що очікувати від нашого денного світила. Добре відомо, що на нашій зірці всі процеси відбуваються з певною циклічністю, яка дорівнює приблизно десяти років. Виходячи з цих даних розраховується приблизна геомагнітна обстановка на нашій планеті.

Згідно з даними, які вже відомі, магнітні бурі в лютому найімовірніше будуть 5, 7, 10 і 15 лютого.  Про точний час і силу магнітного обурення поки говорити рано. У таких випадках припускають, що бурі будуть максимальної сили, щоб всі відповідні органи були готові до гіршого розвитку ситуації. Що можна зробити для зменшення впливу магнітних бур На жаль, люди ще не навчилися керувати природними процесами і тому ми можемо тільки спробувати зменшити їх негативні наслідки.

Для того, щоб магнітні бурі не так сильно впливали на наш організм, можна зробити наступні дії…

 Що робити в несприятливі дні?

 Бажано відмовитися від важкої їжі. Жирні продукти, копченості, фаст-фуди можуть додатково навантажити організм. Що небажано в даній ситуації. У таких випадках краще вживати збалансовану їжу і їсти в основному свіжі і натуральні продукти. Не завадить додати в раціон натуральні соки, овочі та фрукти.

Крім цього варто зменшить навантаження на організм і відмова від алкогольних напоїв, кави, міцного чаю. У критичні дні слід дотримуватися розпорядку дня. Сон повинен становити не менше 8 годин. Не слід в цей період займатися важкою фізичною або розумовою працею. У період магнітних бур слід більше пити чистої води і більше перебувати на свіжому повітрі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.