UKRjizn.com
Image default
Допомога

Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022

На поточний момент в Україні числиться близько 200 000 матерів-одиначок. Це тільки офіційні дані статистики, тобто в реальності цифри набагато вищі. Матері-одиначки можуть розраховувати на допомогу від держави, і середній розмір подібної виплати становить 2500 гривень – це в перерахунку на американську валюту навіть менше 100 доларів.

Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022

Раніше вважалося, що заради збереження даної допомоги багато дівчат навіть не реєструє шлюб з батьком дитини, а просто живуть, щоб отримувати допомогу, і тому змінили правила виплат. Тепер враховується, що мати працює або перебуває на обліку в центрі зайнятості, а також не живе з чоловіком.

І сьогодні варто обговорити питання з приводу того, чи зміниться соціальна допомога матерям одинакам в Україні 2022, тому що на поточний момент деякі вимоги до отримання грошей або пільг виглядає дещо абсурдно. Державний бюджет сьогодні, звичайно, відчуває деякі труднощі, але це не привід відмовлятися від підтримки соціально незахищених верств населення.

Альтернативна думка

Є думка з приводу того, що соціальні виплати не є необхідним заходом підтримки держави, тому що люди з дітьми повинні розраховувати на себе. Однак на практиці в житті буває досить велика кількість ситуацій, коли сім’я хотіла завести дітей, а потім матері доводиться робити це на самоті, так що скасовувати виплати матерям одинакам точно ніхто не збирається.

Тим більш розвинені країни, як показує практика, містять своє населення, і ставлять соціальний рівень життя дітей на перший щабель, тому що це майбутнє.

Хто є матір’ю одинаком?

Законодавство чітко визначає той факт, кого можна назвати матір’ю одиначкою. І на це спираються документи, які потрібно надати для того, щоб отримати допомогу з державного бюджету України.

Жінку можна назвати матір’ю-одиначкою в тому випадку, якщо:

  • у свідоцтві народження у дитини немає батька (офіційно нічого не написано);
  • якщо дитина усиновлена окремою жінка і вона не перебуває у шлюбі-це дуже рідко відбувається (насправді віддається перевага повним сім’ям-усиновителям), але іноді таке буває;
  • вона є вдовою, і не отримує виплат по втраті годувальника сім’ї. До речі кажучи, вдова може претендувати на отримання соціальної допомоги по матері-одиначки навіть в тому випадку, якщо вступати в інший шлюб, але її чоловік не усиновлює дитину офіційно.
Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні

Розміри виплат

Розмір виплат для матерів одинаків регулюються законодавством, тобто всієї соц допомоги матерям-одиначкам в 2022 році. Він відповідає двом з половиною прожитковим мінімумам на дитину, і якщо прожитковий мінімум, який сьогодні на дитину до шести років становить 1921 гривню, а незабаром буде дорівнювати 2100 гривень, буде рости, то і розмір виплат теж. Якщо дитина має інвалідність, то сума соціальної підтримки для матері-одиначки становить три з половиною прожиткових мінімуми.

До речі кажучи, в різному віці діють різні прожиткові мінімуми, так що на дитину до шести років буде одна сума, і від 6 до 18 років буде інша сума. Також може виплачуватися допомога на дітей у віці до 23 років в тому випадку, якщо вони навчаються у вузі на очній формі навчання.

Якщо самотня мати паралельно здатна отримувати аліменти, то виплати зменшуються в два рази. І є ще одне правило, відповідно до якого усиновителям допомога виплачується в підвищеному розмірі.

Що робити якщо не платять аліменти?

Мати-одиначка-поняття досить розтяжне. В Україні досить велика кількість людей не платять аліменти, ухиляючись від свого боргу, навіть незважаючи на те, що не так давно законодавство з цього приводу посилили.

Розмір виплати аліментів становить 50 % від прожиткового мінімуму на дитину. Якщо від цієї виплати ухиляються, то є можливість подати до суду, але поки ніяких особливих змін в цьому питанні не передбачається.

Зростання допомоги на дітей з важкими хворобами

В Україні щорічно реєструється величезна кількість дітей з важкими захворюваннями, і їм з дитинства встановлюється інвалідність. З початку 2022 року планується збільшити розмір допомоги саме для даної категорії українців. Про це заявив у своєму телеграм прем’єр-міністр України – Денис Шмигаль. Також він пропонує збільшити Стипендії для тих дітей, які брали участь у Революції Гідності, та учасникам бойових дій.

Ще одним нововведенням, яке поки тільки обговорюється, є те, що матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022 року не буде зменшуватися, навіть у тому випадку, якщо центр зайнятості пропонує їм роботу. Вважається, що це дозволить зменшити кількість безробітних матерів і істотно поліпшить їх матеріальне становище.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.