UKRjizn.com
Image default
Допомога

Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2021

Мати одиначка – це не просто жінка в розлученні з дитиною або дітьми. Це людина, яка в силу певних причин виховує своє чадо самостійно. У таких випадках найчастіше в свідоцтві народження дитини значиться тільки мати, а інформація про батька просто відсутня.

допомога матерям одиначкам

Оскільки самостійно утримувати дитину не так вже й просто, таким неповним сім’ям надається соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2021. Головна мета цієї виплати полягає в забезпеченні і підтримці комфортних умов проживання дитини, наданні йому всіх необхідних коштів для зростання і розвитку.

Хто може вважатися самотньою матір’ю?

Згідно з чинним законодавством, є кілька випадків, коли мати дитини або дітей може вважатися одинаком. Відповідно до цих випадків і встановлюються виплати.

1. Якщо в свідоцтві народження в графі інформацією про батька варто прочерк і мати самостійно займається вихованням дитини.

2. Якщо дитина була усиновлена тільки жінкою, яка не перебуває у шлюбі і є єдиним опікуном.

3. Виплати також покладаються матерям, які є вдовами, але тільки якщо вони не отримують соціальні виплати по втраті годувальника сім’ї. Важливо знати, що вдови також можуть отримувати виплати, вступивши в шлюб повторно, але тільки якщо новий чоловік не усиновляє дітей.

Розмір мінімальної зарплати в Україні 2021 року

У всіх інших випадках, наприклад, при розлученні та оформленні аліментів, мова про надання такої матеріальної допомоги не йде. Також потрібно знати, що в законодавстві є певні уточнення.

Наприклад, якщо мати живе з батьком своїх дітей, але не перебуває з ним у шлюбі, веде спільне господарство, то вона не може бути одинаком і претендувати на отримання допомоги.

В цілому в законодавстві поняття одинокої матері досить розмито і правила отримання допомоги зрозуміти не так вже й просто, через що нерідко виникає плутанина. Також потрібно знати, що дана допомога надається тільки в тому випадку, якщо вік дитини менше 18 років. Однак гроші можуть виплачуватися і до моменту досягнення дитиною 23 років, тільки якщо він є студентом.

Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2021 – це не все, на що можуть розраховувати люди, які підпадають під цю категорію. До того ж надаються трудові пільги. А ще мати-одиначка може розраховувати на 10 днів оплачуваної відпустки додатково.

Які документи знадобляться для оформлення допомоги?

Пакет документів для отримання допомоги не такий вже й великий, зібрати його досить просто. Для оформлення матеріальної допомоги потрібно звертатися до найближчого управління соціального захисту громадян, а при собі потрібно мати:

1. Заповнена заява на надання матеріальної допомоги. Бланк заяви можна отримати в самому управлінні соціальної допомоги або ж завантажити в Інтернеті.

2. Паспорт, ідентифікаційний код та їх ксерокопії.

3. Свідоцтво про народження дитини. У разі, якщо дитина була усиновлена, то потрібно ще мати при собі постанову про усиновлення.

4. Довідка та РАГС, в якій свідчить про відсутність інформації про батька. Якщо інформація про батька все ж присутня, але вона оскаржувалася, то потрібно відповідне підтвердження.

5. Ще потрібні документи або свідоцтва, в яких підтверджується спільне проживання матері і дитини.

6. Якщо мова йде про втрату годувальника, то також потрібно взяти відповідну довідку.

Додатковою вимогою при оформленні допомоги є подання декларації про доходи. Справа в тому, що раніше з цим посібником проводилося багато махінацій і його отримували навіть ті люди, які проживають в достатку і ні в чому не потребують. Спочатку замислювалося, що ці гроші будуть виплачуватися сім’ям, які дійсно потребують грошей, щоб створити комфортні умови для проживання і дорослішання дитини. Тому за допомогою декларації за останні шість місяців перевіряється, який насправді дохід має мати дитини, і чи потребують ця сім’я матеріальної допомоги.

Розмір допомоги

У цьому питанні все дуже просто. Максимальна соц. допомога матерям одиначкам у 2021 році надається у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідної вікової категорії. У 2021 році ця сума складе 1921 гривню на початку року для дітей до шести років і 2069 гривень в кінці року, а також 2395 гривень для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років на початку року і 2579 гривень в кінці року.

Якщо ж одинокій матері покладені аліменти, то в такому випадку вона має право на отримання лише половини допомоги. Але якщо дитина була усиновлена, то тоді допомога має інші розміри – воно надається в подвійному розмірі. Потрібно не забувати, що держава має право скасувати виплату цієї допомоги, якщо були виявлені випадки порушення законодавства.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.