UKRjizn.com
Image default
Авто

Метро в Австрії у Відні

Метро в Австрії у Відні

27.06.2022

Метро в Австрії (точніше в її столиці, Відні) – це найзручніший і найшвидший спосіб дістатися до пункту призначення. Щоправда, обійдеться він недешево: одна поїздка коштує понад 2 євро, що при перерахунку на російську валюту становить близько 150 рублів. Втім, якщо ви плануєте поколесити містом, є сенс придбати добовий проїзний; він коштує 7,6 євро (тобто окупиться вже після чотирьох поїздок) та діє на всіх видах громадського транспорту. Дітям до 6-ти років квиток не потрібен, а підлітки до 15 років у неділю та святкові дні, а також у дні канікул можуть кататися безкоштовно.

метро в Австрії

Так виглядає одна зі станцій метро у столиці Австрії-Вені

Продаються квитки у касах чи численних терміналах, встановлених біля входу до станції. Меню терміналу, між іншим, можна переключити російською мовою – справжній порятунок для туристів, які говорять лише “великим і могутнім”.

Все для зручності пасажирів

Нинішнього року віденський метрополітен відзначив своє сорокаріччя. Перші станції відкрилися 8 травня 1976 року. Вважається, що вони не такі красиві, як московські, все-таки австрійці наголошують на функціональності, а не дизайні. Все дуже строго, без зайвого декору та громіздких деталей, проте практично. Наприклад, на кожній станції обов’язково є ліфти, а отже, інваліди, жінки з візками та інші маломобільні громадяни можуть запросто скористатися цим видом транспорту.

Дивіться у відео: австрійське метро.

На видному місці обов’язково висітиме паперова карта метро Австрії та світлові табло, які відраховують час до найближчих складів.

Гостя австрійської столиці, напевно, вразить відсутність турнікетів – їх тут практично немає. Добовий квиток достатньо прокомпостувати один раз під час першої поїздки при вході у вагон. Втім, кататися зайцем місцеві не радять: досить часто бувають вибіркові перевірки, і безквиткова поїздка виллється в кругленьку суму: розмір штрафу становить 100 євро.

метро у Відні

Турнікети у віденському метро

Ще одна особливість віденського метрополітену, яка може збентежити недосвідченого мандрівника – двері вагонів не відчиняються автоматично. Потрібно самому потягнути за ручку або (у вагонах нової модифікації) натиснути кнопку. Світловий індикатор над дверима підкаже, коли це можна зробити, щоб випадково не відкрити двері під час руху поїзда.

вагони в метро Австрії

Над ручками на вагонах метро намальовані стрілочки, що вказують на бік відчинення дверей вагона

Те саме з ескалаторами. Якщо щаблі не рухаються, це зовсім не означає, що механізм несправний. Просто заповзятливі австрійці для економії електроенергії встановили датчики руху, і коли потік пасажирів спадає (наприклад, уночі), ескалатори також зупиняються.

Радимо подивитися: купівля квитків у метро у Відні.

Мапа метро

Складається віденське метро з п’яти ліній, U1, U2, U3, U4 та U6, загальною довжиною майже 80 км. Лінію U5 можете на карті не шукати, її проект так і не було реалізовано. Як і в московському метро, ​​кожна гілка має своє кольорове позначення:

  • U1 – червона лінія, яка пов’язує станції Ройманнплац та Леопольдау;
  • U2 (Карлсплац – Зеєштадт) – гілка фіолетового кольору. Була перебудована з трамвайного тунелю 1960-х років, тож потяги нею йдуть повільно, з короткими перегонами. По довжині маршруту вона найкоротша, всього 13,4 км;
  • Помаранчева лінія U3 з’єднує станції Оттакрінг та Зиммерінг;
  • Зелена U4 (Хюттельдорф – Хайлігенштадт) є модернізованою ділянкою залізниці кінця XIX століття, тому більшість станцій розташовується на поверхні. Вона перетинається з усіма іншими гілками, причому неодноразово;
  • Нарешті, U6 (Флорідсдорф – Зібенхіртен), коричнева, найдовша лінія метро, ​​яка також частково була перебудована із залізниці. Нею ходять потяги іншої конструкції і, на відміну від інших, вона не перетинає центр міста.
метрополітен Відня

Карта метрополітену Відня

Метрополітен працює з 5-ї ранку до півночі, напередодні святкових днів – цілодобово.

І пам’ятайте, що у віденському метро заборонено привселюдно виявляти почуття: з 2013 року діє заборона на поцілунки. Велелюбним громадянам загрожує штраф у розмірі 50 євро.

Також якщо вам набридне їздити в метро, ​​можете взяти в оренду машину на кілька днів. На цьому сайті можете порівняти ціни та вибрати пропозиції про оренду авто від усіх провідних та надійних компаній.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.